Ова е музиката што Обама ја препорачува за 2017 година

Малку се оние кои сè уште го пропуштаат поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, ние зборуваме бидејќи не може да биде поинаку за Барак Обама. Но, што ако ви кажеме дека харизматичниот северноамерикански политичар создаде список на Spotify каде што препорачува музичка содржина од 2017 година ... верувате во тоа? Реалноста е дека не е прв пат Барак Обама да прифаќа ваков вид на слободи што толку малку се гледаат кај луѓето од светска реперкусија.Можеби типот на музика што тој го препорачува може да ве изненади.

Меѓу овие песни се издвојува Hавана од Камила Кабело што стана светски успех, но малку регетон од Bal. Балбин со темата никогаш не престанува да нè воодушевува Mi Gente, измешан со стапица во Северна Америка, класичниот RAP (тој веќе рече во повеќе од една прилика дека му се допаѓа ayеј Зи) и завршува со климање кон неговата земја, Роден во САД на големиот Брус Спрингстин.

„Мојот народ“ - Balеј Балвин и Вили Вилијам
«Хавана» - Камила Кабело (feat. Млад насилник)
„Благословен“ - Даниел Цезар
„Jок“ - Бренди Карлиле
„Први светски проблеми“ - Шанса на раперот (feat. Даниел Цезар)
„Стани“ - Ден на Андра
„Диви мисли“ - диџеј Калед (feat. Ријана и Брисон Тилер)
„Семејна расправија“ - ayеј Зи (feat. Бијонсе)
„Скромен“ - Кендрик Ламар
„La Dame et Ses Valises“ - Les Amazones d'Afrique (feat. Nneka)
„Незаборавно“ - француска Монтана (feat. Swae Lee)
„Системот само сонува во тотална темнина“ - Националниот
„Шанел“ - Френк Океан
«Чувствувај го сепак» - Португалија - Човекот
„Ефект на пеперутка“ - Тревис Скот
„Материја на времето“ - Шерон onesонс и Дап-кралевите
„Малку“ - Мавис Стејплс
„Милионер“ - Крис Степлтон
„Знак на времето“ - Хари Стајлс
„Скршени часовници“ - СЗА
„Обична Loveубов“ - (Извонредна мешавина), У2
„Роден во САД“ (блуз верзија шоу на Бродвеј) - Брус Спрингстин

Можете директно да пристапите до омилените песни на Барак Обама во текот на 2017 година на ОВОЈ ЛИНК до Spotify.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хесус Бареиро Табоада dijo

    Можеше да има подобар вкус, вистината не е разочарана затоа што не очекував многу повеќе од него. ? ? ?