Ова се бесплатните игри на PlayStation Plus и Live With Gold за јуни 2018 година

Секој месец, онлајн платформите на Sony и Microsoft, ни ставаат на располагање, сè додека сме претплатници, серија игри што можеме да преземеме потполно бесплатно за ограничено време, и да можеме да играме со нив онолку долго колку што сакаме.

Сега кога летото доаѓа, а најмалите во куќата ќе имаат многу слободно време, и двете платформи ни нудат игри за сите возрасти и вкусови и меѓу кои наоѓаме Xcom 2, Trials Fusion, Zombie Driver HD, Ghost Recon , Assassin's Creed Chronicles Russia. По скокот, ве известуваме за кои се бесплатни игри за овој месец понудени од Игри со злато и Плејстејшн плус

Бесплатни игри во јуни 2018 година на Xbox Live Gold

За Xbox 360

 • Сонични и сите Racingвезди се трансформираат. Достапно од 1-15 јуни. Неговата вообичаена цена е 29,99 евра. Како што името добро опишува, тоа е игра со карти и трансформатори со трки што ќе се натпреваруваат за да видат која е најбрза додека се трансформира за време на трката.
 • Лего Индијана Jонс 2: Достапно од 16 до 30 јуни. Лего-верзијата на Индијана onesонс се става во местото на нашиот омилен археолог за да ги воодушеви loversубителите на двата универзума. Неговата вообичаена цена е 9,99 евра.

За Xbox One

 • Assassin's Creed Chronicles Russia. Достапно од 1 јуни до 30 јуни. Оваа игра е проценета на 9,99 евра и е верзија на Assassin's Creed што се одвива во Русија во 1918 година. Во оваа верзија се ставаме на местото на Николај Орелов кој ќе треба да го спаси животот на принцезата Анастасија и да украде артефакт.
 • Богови пакет за Smite: Достапно од 16 јуни до 15 јули 2018 година. Овој пакет богови, проценет на 100 евра, исто така ни нуди голем број опции за прилагодување, идеални за сите оние кои редовно ја играат оваа МОБА со птичји поглед.

Бесплатни игри во јуни 2018 година на ПС Плус

За PS4

 • XCOM 2. Со редовна цена од 49,99 евра, Sony ни дава Xcom 2. Овој натпревар ние сме одговорни за обнова на проектот XCOM и за обнова на отпорот на планетата за борба против вонземјаните што ја освоија земјата.
 • Раскален бунт. Стрелец поставен во тематски парк во кој мора да ги убиеме играчките што ни ги украдоа бонбоните. Со редовна цена од 19,99 евра, до 4 лица можат да играат заедно.
 • Испитувања Фузија. Во Trials Fusion ќе мора да го дадете својот дел за да бидете најдобриот аеробатски пилот, каде законите на физиката се повеќе од реални. Неговата вообичаена цена е 19,99 евра.

За PS3

 • Ghots Recon на Том Канкли: Иден војник. Во оваа игра ќе се придружиме на елитниот тим составен од немилосрдни војници за специјални операции. На располагање имаме најсовремена борбена технологија и воени предмети со кои ќе мора да патуваме низ најопасните воени зони за да ги ловиме нашите цели. Неговата вообичаена цена е 9,99 евра.
 • Zombie Drive HD комплетно издание. Зомби и Драјв се два збора кои јасно опишуваат од што се состои играта, игра каде што мора да се снајдеме со нашиот автомобил низ орди зомби за да ги завршиме различните мисии. Колку повеќе зомби прегазиме, толку повеќе поени ќе добиеме. Неговата вообичаена цена е 14,99 евра.

За ПС Вита

 • Плоштади. Плоштадите е игра загатка во која мора да ги трансформираме сините квадрати во сиви со интеракција со оние околу нив. Неговата вообичаена цена е 7,99 евра.
 • Атомски нинџи. Платформа игра во која треба да се ставиме во чевлите на една од 8-те атомски нинџи за да се ослободиме од останатите играчи. Неговата вообичаена цена е 9,99 евра.

Сите овие игри се достапни за ограничено време во наведениот период, па доколку сте заинтересирани да набавите некој од нив, не треба да го оставате тоа долго време, за да не ја пропуштите оваа одлична можност што двете одлични на пазарот на видео игри ни ја ставаат на располагање со дозвола од Nintendo.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.