Ова се првите слики од Samsung Galaxy S7 edge Coral Blue

Samsung

El Galaxy S7 раб Тој сè уште е еден од најпродаваните мобилни уреди на пазарот и Samsung сè уште се обидува да го искористи својот предводник. За ова, официјално започна а нова варијанта на бои, наречена „Корална сина“, и од кои конечно успеавме да ги видиме првите службеници на терминалот, што несомнено изгледа многу убаво.

Оваа нова верзија на Galaxy S7 edge е идентична што се однесува до хардверот и се менува само надворешната боја, што е инспирирано од морето и има сјајна завршница, сè повеќе се бара кај корисниците ширум светот.

Сликите што можете да ги видите во статијата ги објави Самсунг Тајван, кој исто така официјално потврди дека ќе се појави на пазарот на 1 ноември, со цена од 723 евра. Секако, во зависност од секоја земја, терминалот ќе пристигне на еден или друг датум и е дека минатата недела Самсунг Сингапур веќе потврди дека уредот ќе се најде во продажба на 5 ноември.

Во моментот датумот на пристигнување на шпанскиот пазар е непознат, иако сè укажува на тоа дека тоа би можело да биде во следните неколку дена, чекајќи го Samsung Spain да го потврди официјално

Samsung

Што мислите за новата „Coral Blue“ верзија на Samsung Galaxy S7 edge?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Сандовал dijo

  И, која е користа ако немате FM радио?

 2.   Евелио Мартин Дијаз dijo

  Купив белешка 7 и ми требаа три месеци со проблеми дури и откако ја сменив x замена и морав да ја исклучам и да се натерам да ја испорачам сега, ниту пак имам мобилен телефон ниту ми ја вратија сумата, што е 859 €, така што веќе не знам да ја правам вистината. Не препорачувам никому да купи Самсунг и се надевам дека имаат желба да ја поправат целата оваа измама што ја монтираа од колку и да се обидам да знам нешто од ова компанија никој не знае ништо само собери ги парите, што е штета

 3.   Волт dijo

  Кој користи радио во ова време во ќелија? Тоа е како автомобилите од сега што повеќе не доаѓаат со ЦД-а, истото никој не го користи. Сè што треба да направите е да внесете веб-страница на Интернет и сите радиодифузни станици во светот да имаат нозе. И ние зборуваме за галакси S7 не за белешката ... без да ја отстраниме од добра или лоша ..
  Со почит

 4.   Месија јакеро dijo

  Цената во долари на samsung galaxi s7 работ на корал сина боја за латиноамериканскиот пазар конкретно ECUADOR и за кој датум или може да се купи по нарачка и крајната цена