Ова се 7-те најдобри игри со трки што можете да ги уживате на вашиот паметен телефон

Тркачки игри за паметни телефони

Во последно време, мобилните уреди напредуваа на многу важен начин, нудејќи ни многу можности, освен тоа за правење телефонски функции. Меѓу тие функции е да се биде поддршка, понекогаш совршена, за уживање во многу игри кои се достапни за преземање преку продавниците за апликации од различните постојни мобилни платформи.

Сигурно некоја друга игра што сте ја инсталирале на вашиот паметен телефон, но ако не, денес сакаме да ви понудиме интересна листа со 7-те најдобри тркачки игри достапни за мобилни уреди и кои можете да ги преземете токму сега, за да започнете да уживате во брзината без да ја напуштите кауч

Како што секогаш велиме, најдобро е да извадите молив и хартија за да забележите, бидејќи се плашиме дека ќе ви треба за да ги запишете сите игри што кога ќе завршите со читање на овој напис, ќе ги преземете од Google Play или од Апликацијата Чувај Подготвени сте да започнете со брзо возење?Па, закопчајте се, еве ќе одиме.

Реал трки 3

Реал трки 3

Можеби една од најдобрите игри со трки достапна за паметни телефони, а исто така и за таблети, е ова Реал трки 3 што ни нуди многу реално искуство, да можеме да избереме помеѓу повеќе од 100 автомобили од познати брендови како што се Lamborghini, Porsche, Mercedes-Benz, Audi и Ferrari, со кои можеме да се натпреваруваме во 12 различни кола.

Оваа реална игра е достапно за бесплатно преземање на Google Play или App Store, иако за да уживаме во целост, мора да пристапиме до интегрираните набавки во рамките на Real Racing 3.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Реал трки 3
Реал трки 3
цена: слободен

Лути птици одат!

Лути птици одат!

Ако Real Racing 3 беше реализам во својата најчиста форма, со Лути птици одат! Е можеме да уживаме во трки полни со забава во кои главни протагонисти ќе бидат разбеснетите птици кои успеаја да направат милиони корисници ширум светот да уживаат во различните игри во кои се појавија.

Во оваа игра можеме да уживаме во трките во различни режими, иако, можеби најзабавно е режимот на приказна во кој можеме отклучете ги возачите и уживајте во разни кола исполнети со забава.

Како и сите игри на Angry Birds, и на Angry Birds Go! Може да се преземе бесплатно и е достапна за повеќето мобилни платформи, вклучително и за Android или iOS.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Лути птици одат!
Лути птици одат!
цена: Да бидат објавени

Асфалт 8: Воздушна

Асфалт 8 воздушен

Како и кај Real Racing 3, ако она што го бараме е реална игра и обложување на возење, нашиот избор треба да биде гореспоменатата игра или овој Asphalt 8: Airborne.

Во него можеме да уживаме во еден од 13-те кола, во кои покрај возењето можеме да летаме и со еден од повеќе од 95 автомобили што можеме да ги возиме, секако сите се врвни спортски автомобили кои во многу прилики, и ако тоа беше Благодарение на оваа игра, никогаш не можевме да уживаме.

И покрај тоа што го нема влечењето на Реал Рејсинг 3, е можеби најдобрата тркачка игра за паметни телефони на пазарот и тоа се издвојува главно по својот графички квалитет. Ако имате уред со оперативен систем Андроид или iOS, нели тогаш можете да го преземете овој Asphalt 8: Airborne и да започнете да уживате.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
Асфалт 8: Брзи трки
Асфалт 8: Брзи трки
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: слободен

Riptide GP 2

Riptide GP 2

Оставајќи ги автомобилите за момент влеговме во џет-ски Riptide GP 2, со она што е без сомнение најпознатата џет-ски игра на пазарот.

Ако сè уште не сте ја пробале оваа игра, јас навистина не разбирам што чекате и тоа е само тоа, покрај тоа што е многу реално, тоа е многу забавно. Пилотирајќи го џет-скиот прецизно и со полна брзина ќе победиме на трки Благодарение на што ќе можеме да го подобруваме нашиот мотоцикл се додека не станеме шампион на сите шампиони.

Ако нормалните режими паѓаат на кратко, секогаш ќе можете да уживате покрај режимите за мултиплеер со кои ќе се натпреварувате против другите вистински играчи.

GT Racing 2

Како Асфалт 8 ова GT Racing 2 тоа е игра развиен од Гамелоф и дека исто така ќе ни понуди огромна доза на реализам при контроли на ништо повеќе и ништо помалку од 81 различен автомобил од 37 различни производители и во кој ќе можеме да доживееме што е да се вози со полна брзина, иако да, „само“ од нашиот паметен телефон.

Со 13 различни кола каде што можете да ги извртувате кривините и да забрзувате на правците од 4 различни гледишта, забавата е загарантирана ако сакате автомобили и брзина.

Еве ги врските за преземање GT Racing 2 за главните мобилни платформи;

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
GT Racing 2: игра со автомобили
GT Racing 2: игра со автомобили
Развивач: Гамелофт СЕ
цена: слободен

Тркачки автомобили со вистински лебдат

Тркачки автомобили со вистински лебдат

Ако зборуваме за тркачки игри за мобилни уреди, без сомнение не можеме да не оставиме на патот кон Тркачки автомобили со вистински лебдат што ќе ги воодушеви сите fansубители на овој тип на игра.

И покрај фактот дека има многу автомобили, кола и одличен графички квалитет, има неколку проблеми. Првиот од овие проблеми е тешкотијата на играта што ќе нè натера да го поминеме денот од една на друга страна на патот на првите трки што ќе ги преземеме без да можеме да го контролираме нашиот болид. Не очајувајте затоа што станува збор за откачување и веднаш штом ќе направите, победата во трки ќе биде многу нормална.

Вториот проблем е тоа Real Drift Car Racing е достапен во две различни верзии, едната е бесплатна, а другата платена., со што навистина можеме да уживаме во оваа игра. Покрај тоа и во моментот е достапна само за уреди со оперативен систем Андроид.

турбо брзо

За да ја затвориме оваа листа, сакавме да ги ставиме автомобилите и моторите настрана и сакаме да ви ја предложиме играта Турбо брз во кои полжавите ќе бидат главни протагонисти.

на трки со полжави Тие се доста познати во разни земји ширум светот, но во оваа игра ќе имаме нешто поинакви полжави што ќе нè натераат да си поминеме многу забавно и забавно.

Ако сакате да уживате во необична и луда тркачка игра, овој Брз цевка е без сомнение играта што ја барате.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
турбо брзо
турбо брзо
Развивач: ПИКПОК
цена: Да бидат објавени

Која е вашата омилена игра со трки со паметни телефони?. Може да ни дадете свое мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.