Ова се Nexus што ќе добие Android 7.0 Nougat

Андроид Н.

До денес, ако има некој уред што можеме да го кажеме, тој ќе се ажурира ако или кога новата верзија на Андроид 7.0 Нугат овие се несомнено Nexus на Гулж. Очигледно имаме и други уреди како Moto G кои сигурно ја добиваат и новата верзија на оперативниот систем andy, но во случај на уредите Nexus ажурирањето ќе биде практично веднаш откако ќе биде официјално лансирано и иако е точно некои модели можат да останат надвор од него, тука ви оставаме мала листа на оние што ќе се ажурираат на Android 7.0 Nougat.Гугл е јасен дека ажурирањето е близу, така што веќе има сè подготвено за денот на лансирање на оваа нова верзија за која веќе предвидуваме дека ќе ги опфати дури и паметните телефони на Google Nexus 6, така што верзиите на Nexus 5 (еден од најдобрите Nexus според корисниците) нема да се ажурираат на Android 7.0 Nougat како што тоа редовно го правеше компанијата, оставајќи ги уредите без нова верзија официјално по две години.

Но, оние ако сигурно ќе се ажурираат ќе биде:

  • Huawei Nexus 6P, за крајот на летото
  • Моторола Nexus 6
  • LG Nexus 5X

Од друга страна, таблети и други уреди од ова семејство како што се Nexus Player со оперативен систем Android TVСвоето ажурирање ќе го добијат и кога ќе биде објавен Android 7.0 Nougat. Во моментов имаме Pixel C, Nexus 9 и Nexus 9G како главните кандидати да ја добијат оваа нова верзија веднаш штом ќе биде објавена. Од денес, прегледите за овие уреди се веќе достапни, затоа не се сомневаме во брзото ажурирање кога ќе биде објавено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.