Дали е ова новиот iPad Pro 2?

ipad-pro-2 година

Стигнуваме до крајот на овој месец јули и гласините за уредите на Apple не престануваат да стигнуваат до мрежата. Да, нормалното е што следниот модел на iPhone го зазема сето значење бидејќи се очекува да пристигне овој септември (дури се зборува и за лансирање за 16 септември), но има и некои гласини кои укажуваат на момчињата што Купертино ќе ги лансира или покажете на истиот тој главен нов MacBook Pro со OLED екран, можна втора генерација на Apple Watch и сега исто така се вели дека втората верзија на iPad Pro ќе биде близу, 2-инчен iPad Pro 12,9.

Всушност, филтрираната слика (што можете да ја видите во заглавието на овој напис) не е ценета доколку се соочуваме со нова верзија на моделот од 12,9 инчи и не е ниту специфицирана јасно, но очигледно е дека би била најголемата верзија на iPad бидејќи моделот од 9,7 инчи е многу понов. Покрај тоа, моделот прикажан на сликите има број MH1C2CD / F, модел кој во моментов не е идентификуван на ниту еден уред кој има потпис на Купертино, па евентуално следната верзија на 12,9-инчниот iPad Pro.

Всушност, овој нов iPad ќе влезе во синџирот на производство токму сега, ние замислуваме со соодветните подобрувања во однос на внатрешниот хардвер, бидејќи однадвор не можете да видите многу во ова снимање и не веруваме дека тие го менуваат дизајнот. На кратко, зборуваме за iPad Pro кој не би бил претставен дури во септември минатата година, но неговиот датум е целосно непознат и повеќе во случај на не многу големо ажурирање што може да доведе до презентација порано отколку што можеме да помислиме. Ние внимателно ќе ги следиме гласините и протековите што стигнуваат до мрежата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.