Односот на екранот на Xiaomi Mi MIX 2 ќе биде 93%

Xiaomi MIX EVO

Повторно се враќаме на гласините. Xiaomi ги изненади локалното население и странците минатата година со лансирањето на Xiaomi Mi MIX, уред што ги изеде практично сите предни рабови на уредот за да понуди сооднос на екранот од 84,16%, стоејќи пред сите обвинувања што ги доби компанијата пред години, и со право, тоа тој само се посвети на копирање на конкурсот, особено Апли. Од концептот што го покажа во презентацијата до самиот уред, имаше разлика, иако мора да се признае дека рамките беа значително намалени. Како што можеме да прочитаме во PhoneArena, кинеската компанија продолжува да работи на овој модел, а првите гласини за тоа како ќе бидат веќе започнаа да протекуваат.

Во моментот на внатрешноста на уредот сè уште не знаеме ништо, како што е логично бидејќи тој не треба да се појави на пазарот до крајот на годината. Она што можевме да го знаеме е дека Xiaomi работи на втората генерација на Xiaomi Mi MIX 2, уред кој би имал сооднос на екранот од 93%, дури и надминувајќи ги 90% што теоретски ќе ги има Samsung S8, кои ќе бидат претставени на 29 март во Newујорк, што веќе може да се резервираат од 10 април, со тоа што првите единици ќе пристигнат на 21 истиот месец.

Оваа втора генерација исто така ќе понуди а терминал изработен од керамика, материјал кој се чини дека станува најкористен материјал во следните паметни телефони, бидејќи исто така се шпекулира дека Apple би можел да го произведе следниот iPhone 8 во овој материјал, оставајќи го настрана алуминиумот што го придружуваше iPhone во последните 5 години. Не знаеме дали заминувањето на Хуго Бара ќе влијае на плановите на компанијата, но имајќи предвид дека од неговото пристигнување компанијата успеа да добие основа на пазарот, веројатно е дека доколку не се разбуди на следните терминали, компанијата ќе видете исфрлени во позадина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.