OnePlus потврдува дека нема да престане да го произведува OnePlus 3

OnePlus 3

Во последните часови многу медиуми одекнаа на можност OnePlus да престане да прави Не се пронајдени производи. Главната причина се чинеше како проблем со снабдување на AMOLED екраните што ги монтира овој уред, што ќе се смени во нова верзија за ЛЦД-екран. За среќа, сето ова нема да биде реалност.

И дали е тоа извршниот директор на OnePlus, Карл Пеи, на свој начин потврди дека нема да престанат да го произведуваат OnePlus 3, и дека нема да го сменат AMOLED екранот ниту за LCD. Подолу можете да ја видите curубопитната порака со која највисокиот лидер на кинескиот производител сакаше да ги исполни гласините.

OnePlus 3

Покрај оваа порака, самата компанија веќе потврди дека ќе продолжат да го произведуваат OnePlus 3 каков што го знаеме денес и ќе продолжат да го пласираат на пазарот уште некое време подолго.

Да, сопствени Пеи исто така потврди дека имаат некој друг проблем со снабдувањето со AMOLED екраните за нивниот врвен уред, иако ова нема да ги натера да размислуваат за решенија со понизок квалитет. Добрата вест за кинескиот производител е дека ова се должи на огромната побарувачка што постои во последните месеци за OnePlus 3, кој во моментот нема да има нова верзија на пазарот со ЛЦД-панел.

Дали некогаш верувавте дека OnePlus може да престане да го произведува OnePlus 3 за да направи нова верзија со LCD екран?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.