OnePlus 3 веќе е во продажба повторно во Шпанија

OnePlus 3

Минатиот август OnePlus со изненадување одлучи да се повлече од пазарот во неколку земји, вклучувајќи ја и Шпанија, новата Не се пронајдени производи поради големата побарувачка што кинескиот производител не ја очекуваше. Ова налути многу корисници, иако за среќа повеќето од оние кои размислуваа да го купат уредот, можеа да го сторат тоа преку трети лица.

Сега OnePlus се чини дека успеа да ги реши сите проблеми што ги имаше и официјално потврди дека неговиот предводник, во која било од верзиите во кој е понуден, сега е повторно во продажба од нејзината официјална страница.

OnePlus 3 беше енормно успешен во раните денови на пазарот за интересните карактеристики и спецификации што ги нуди, вклучително и моќниот Snapdragon 820 процесор и 6 GB RAM меморија. Покрај тоа, и како може да биде поинаку, неговата ниска цена во споредба со другите слични мобилни уреди беа оние што го туркаа до невиден успех.

За жал, враќањето кон нормалноста, со достапноста на OnePlus 3 повторно на официјалната веб-страница на кинескиот производител, се чини дека не е тотално, барем засега, и дека многу корисници го најдоа тоа за да го купат уредот за Ова официјалниот метод нема да биде примен за уште 3 месеци. Во моментов оваа информација не е потврдена и се надеваме дека станува збор за грешка, специфично доцнење.

Дали сте еден од многуте корисници кои чекаа враќање на пазарот на OnePlus 3 за да набават еден?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.