OnePlus 3 победи во RAM меморијата, но ја губи батеријата при ова ажурирање

OnePlus 3

Контроверзноста повторно се наметнува околу One Plus 3. Најновиот скандал е насочен кон батеријата. Многу корисници се пожалија дека набавиле претпоставен уред со 6 GB RAM меморија кој не го искористил својот целосен потенцијал, но тоа не траело долго, OnePlus објави ажурирање за да и го даде целиот трска на RAM меморијата. Но, се разбира, несаканите ефекти почнаа да пристигнуваат, а најочигледна беше батеријата. Потрошувачката на батеријата значително се зголеми, и како никогаш не врне по вкус на сите, сега има стотици корисници кои викаат до небото за траење на батеријата по последното ажурирање.

Овенот и проблемите со sRGB и неговата поддршка сега заостануваат, сега гневот е со батеријата. Некои корисници известуваат за голем исцрпување на батеријата по последното ажурирање, што ги тера да мислат дека има голема грешка. Се разбира, OnePlus 3 не беше точно дизајниран за да обезбеди одлични перформанси на батеријата, но ова најново ажурирање предизвикува уредот да изгуби приближно 1% батерија на секои четири минути, што е кажано наскоро, но земете во предвид, батеријата оди во тоалетот господа.

Мислам дека ни е јасно зошто OnePlus досега не користеше 6 GB RAM меморијаСосема е очигледно дека тоа го стори за да избегне трошење на батеријата, особено затоа што овие 6 GB RAM меморија сè уште не беа потребни за да се извршат апликации со Android Но, се разбира, корисниците го бараа тоа и тие им го дадоа. Сега потрошувачката на батеријата вртоглаво се зголеми и корисниците почнуваат да ја преиспитуваат надградбата. Ние разбираме дека е очигледно дека ваков вид работи може да се случи, од друга страна, сè се состои во создавање рамнотежа помеѓу хардверот и софтверот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.