OnePlus 3 престанува да се продава во Европа, барем до септември

OnePlus 3

El OnePlus 3 Тој е несомнено еден од најдобрите и најуспешните мобилни уреди досега оваа година, главно благодарение на неговиот обновен дизајн, неговите карактеристики и спецификации и особено по неговата цена од 399 евра, што го прави еден од врвните терминали поекономично.

За жал, не може сè да биде добра вест околу OnePlus 3 и тоа е во последните часови е објавено дека паметниот телефон веќе нема да се продава во Европа од 9 август до 12 септември. Главната причина е недостатокот на залихи што го има кинескиот производител поради големиот успех на својот нов предводник.

Погодените земји се следни како што официјално потврди OnePlus; Австрија, Белгија, Бугарија, Хрватска, Кипар, Чешка, Естонија, Франција, Грција, Унгарија, Ирска, Италија, Летонија, Литванија, Луксембург, Малта, Холандија, Полска, Португалија, Романија, Словачка, Словенија и Шпанија.

Најчудното во сето ова е тоа OnePlus ги објави овие вести по обиколките во Мадрид, Барселона и другите европски градови. Овие настани беа многу успешни, но сепак сите корисници кои се в inубија во OnePlus 3 ќе мора да почекаат барем до следниот септември за да го купат, кога ќе замислиме дека ќе има на располагање поголем фонд на уред.

Ја разбирате ли одлуката на OnePlus привремено да се потсетиме на OnePlus 3?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.