OnePlus 6, лансиран на почетокот на 2018 година и читач на отпечатоци под екранот

Лансирање на OnePlus 6 во март 2018 година

Покрај Самсунг или Епл, друга компанија што обично ја поставува лентата доста висока со својот врв на опсегот е OnePlus. Марката што веќе има неколку модели претставени на пазарот, би пристигнала со нов предлог на почетокот на следната 2018 година и со читач на отпечатоци за прсти што е необично. Зборуваме за OnePlus 6.

Светскиот мобилен конгрес е за два месеци. Е се одржи во градот Барселона (Шпанија). А меѓу мобилните што се очекуваат е и Samsung Галакси S9, еден од терминалите што ги поставува точките на јас и тоа го насочува текот на секторот на едната или другата страна. Сепак, се чини дека OnePlus исто така ќе го лансира својот предводник околу тоа време. И според извори на порталот GizmoChinaСе чини дека тимот ќе биде доста моќен.

Читач на отпечатоци од прст на OnePlus 6 под екранот

Вистински е дека OnePlus секогаш се обложувајте да го добиете вашиот телефоните со најновиот чип на Qualcomm. Во оваа смисла, OnePlus 6 би бил опремен со Кученце 845, најновиот beвер во секторот што сигурно ќе ги сруши сите рекорди досега. Исто така, изворите на порталот потврдуваат дека пристигнувањето на тимот - наместо презентација - ќе се случи во месец март, а можно е да се купи на крајот на овој месец.

Сепак, најинтересните податоци се можноста за промена на локацијата на читачот на отпечатоци. Најновиот модел на брендот - OnePlus 5T - го има зад неговиот грб. И вистината е дека оваа локација не е најдобра за континуирана употреба. Покрај тоа, критиките кон корисниците се зголемуваат. Така, исто како што ќе направи Alive со еден од неговите модели, OnePlus 6 може да биде еден од ретките паметни терминали што го имаа читачот на отпечатоци под екранот. Со други зборови: тоа не зафаќа простор во шасијата и екранот може да има целосна важност. Или, избегнувајте критики од пошироката јавност и обложувајте се на една од најпопуларните технологии во последно време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.