Алатки преку Интернет за да ставите бела позадина на фотографијата

Уредувањето фотографии е нешто што е на дофат на секој што има мобилен или компјутер и ова ни дава широк спектар на можности кога работиме со фотографија. Менувањето на позадината во бело е најбараното од луѓе, но не секој знае со сигурност кој филтер или која апликација треба да се користи за да се постигне овој резултат. Белата позадина им дава на фотографиите поконзистентен изглед и ослободени од одвлекување на вниманието.

Покрај ова, една од причините може да биде тоа што сакаме добро да ја користиме фотографијата да го користиме во официјален документ, како што е нашиот ДНИ или возачка дозвола. Исто така, многу е вообичаено да се користи овој тип на алатки за профилни фотографии или аватари. Во оваа статија ќе ги покажеме најдобрите опции за промена на позадината на нашите фотографии во бело во едноставни чекори.

Алатки преку Интернет за ставање бела позадина

Отстранете го BG

Многу разноврсна веб-апликација која ни нуди уредник способен да препознава луѓе и предмети или животни. За неколку секунди целосно ќе ја отстрани позадината од сликата. Оваа веб-апликација е едноставна за употреба како и влегувањето во нејзината официјална веб-страница.

Иако неговото работење преку Интернет е многу прецизно, имаме десктоп апликација доколку е потребно, и за Windows, MacOS или Linux. Оваа десктоп апликација ни дава погодност и функција да ја избришеме позадината на група фотографии на големо веднаш.

Отстранете го BG

Може да се интегрира и со други алатки како што е Zapier во кој наоѓаме некои други додатоци за да ги интегрираме со други платформи. Ако сакаме нешто слично за видео, истиот развивач има алатка да ја избрише позадината на видеата.

Отстранување на АИ

Друга специфична алатка за бришење средства е АИ за отстранување, што за многумина е една од најдобрите оттогаш не само што размислува за елиминација на позадината, туку исто така додава и пост-обработка преку вештачка интелигенција што и дава на сликата конзистентност што не ви ја дава ниту една друга веб-апликација. Конечниот резултат е многу сличен на оној што можеме да го добиеме со наменски уредник на фотографии, нешто што треба да се цени ако сакаме да и дадеме сериозна употреба на фотографијата.

Отстранување на АИ

На кратко, ако барате нешто брзо со Remove BG, доволно ни е, но ако сакате повеќе „фин“ резултат, отстранувањето на AI е идеално.

Апликации за ставање бела позадина на мобилен

Ако бараме уредници на фотографии, ќе најдеме многу во кои ја имаме оваа алатка, но ги нема толку многу олесни ни да ги користиме веднаш. Овде ќе ги детализираме 3-те најдобри и наједноставни достапни за нашиот мобилен телефон.

Adobe Photoshop

Една од најпопуларните алатки за уредување фотографии е несомнено Adobe Photoshop, совршен и за компјутерско и за уредување на паметни телефони. За името е лесно да за toвони becauseвонче бидејќи покрај уредувањето фотографии има и други апликации. Покрај тоа што на фотографиите ја ставаме белата позадина, имаме и опции како што се сечење слики, примена на филтри, правење лични дизајни или правење водни жигови.

Adobe Photoshop

Имаме различни верзии за оваа апликација, меѓу кои ја наоѓаме верзијата за Windows, верзијата за macOS под претплата и апликациите за мобилни терминали и со Андроид како iOS. Ако барате разноврсна апликација која освен што ја има алатката што ни ја дава оваа функција, таа исто така ни помага да направиме едноставно издание на нашите фотографии, без сомнение ова е најдобрата опција.

Photoshop Express - селфи
Photoshop Express - селфи
Развивач: Adobe
цена: слободен

Apowersoft

Оваа апликација е посветена исклучиво на оваа специфична функција, несомнено најименувана ако единствената намера е тоа, иако ги нема сите напредни опции за уредување што ги има Adobe. Ви овозможува автоматски да ги избришете средствата со вештачката интелигенција на самата апликација. Покрај тоа, апликацијата ни обезбедува низа обични бои покрај белиот или уште поекстравагантниот дизајн.

Apowersoft

Апликацијата ни нуди мноштво шаблони, но можеме да користиме и свои сопствени слики за да ја смениме позадината и на тој начин да создадеме уникатни фаќања. Апликацијата е достапна и за Android и за iOS, Неговата работа е крајно едноставна. Ова исто така ни помага да создадеме PNG со слики и да ги користиме за уредување на слики. Можеме да ги видиме неговите различни верзии и барања во нејзините официјална веб страна.

Магичен уредник за бришење Blackground

Друга одлична апликација посветена исклучиво на создавање PNG и апликација за позадина за нашите фотографии, која е совршена за корисниците на iPhone. Од своите корисници се смета за многу забавна и интуитивна апликација за уредување. Апликацијата е многу лесна за употреба на кој било терминал на блокот без забавување или откажување.

избришете ја позадината

Апликацијата нè води така што можеме лесно да ги уредуваме нашите фотографии, Можеме да примениме про transparentирни позадини за да формираме PNG, бели позадини или позадини од нашата сопствена галерија. Исто така, ни дава слобода да ги уредуваме и ретушираме фотографиите по наш вкус, додавајќи филтри или ретуширајќи ја бојата на нив. Едноставно, треба да ја преземеме апликацијата од AppStore и уживајте во тоа целосно бесплатно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.