Конвертори преку Интернет. Како да конвертирате од еден во друг формат без да инсталирате програма

LКонвертерите преку Интернет се програми на кои можеме да ги користиме конвертирајте датотеки од еден во друг формат но без да мора да инсталираме ништо на нашиот компјутер бидејќи овие програми се инсталирани на серверите кои нудат услуги за конверзија.

Tи ќе прашате дали можеби сте заинтересирани да испраќате датотека на сервер преку Интернет, а потоа да ја конвертирате, со цело време што бара операција од овој тип, кога може да биде полесно да инсталирате конвертор на вашиот компјутер и сега е. За мене одговорот е едноставен, ако немате конвертор при рака, ако сте на компјутер со ограничен пристап што не ви дозволува да инсталирате било која програма или едноставно ако не знаете која било програма што ја извршува потребната конверзија , секогаш можеш користете онлајн конвертор да си ја завршиш домашната задача.

EПостојат многу онлајн конвертори, така што скоро секогаш можеме да најдеме еден што ни овозможува да ја конвертираме датотеката што ни треба да ја смениме формат. Единствената лоша страна на овие конвертори е време дека може да биде потребно време за да ја поставите датотеката и нејзината последователна конверзија. Друг недостаток е ограничување на големината од датотеките за поставување. Можеме да најдеме конвертори кои овозможуваат поставување на 1 мега, додека други поддржуваат до 150 мегабајти. Вистината е дека за датотеки поголеми од оваа, и сè додека Интернет конекциите не го зголемуваат драстично вашиот опсег, не вреди да се користи конвертор преку Интернет поради времето што е потребно за поставување.

EОва се интернет-конвертерите што најдобро ми оделе:

 • Медиумите Претвори: конвертирање документи (.doc, .pdf, .txt, итн.), датотеки (.tar, .zip, .rar, итн.), видеа (.avi, .wmv, .flv, итн.), слики (. bmp, .ico, .jpg, итн.) и аудио датотеки (.mp3, .wav, .m4a, итн.) Програмата е бесплатна, таа е на шпански (прилично слабо преведена, но е во согласност), ви овозможува да конвертирате датотеки до 150 мегабајти и не треба да давате е-пошта за преземање.
 • ЗАМЗАР бета- Конвертирајте документи, видеа, слики и датотеки. Во овој случај, не е можно да се конвертираат компресирани датотеки, на пример, а интерфејсот е на англиски јазик, иако е многу интуитивен. Може да испраќате датотеки до 100 мегабајти и потоа да ги конвертирате и треба да дадете е-пошта за да ви ја испрати врската за преземање.

HГи тестирав двата конвертори и тие работат правилно со мноштво формати. Јас ќе го објавам упатства "чекор по чекор" да ги користите овие онлајн конвертори, бидејќи иако се лесни за употреба, понекогаш во зависност од форматот што треба да се конвертира, тие презентираат неколку опции што треба да знаете како да ги конфигурирате. Се гледаме наскоро, оцетни поздрави

П.С: Можеби сте заинтересирани да знаете како да се претвори во 3gp. Следете ги чекорите на врската и ќе видите колку е лесно е да го конвертирате видеото во 3GP.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

15 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Валинтино dijo

  Здраво, вашата страница е одлична. Поздрав, Валинтино Гукси

 2.   Оцет убиец dijo

  Здраво Валинтино, мило ми е што ја сакате страницата. Поздрав

 3.   Емилио росило dijo

  Кои конвертори постојат за програмите.zip. во програмите.exe. преку Интернет и што треба да се направи чекор по чекор за да се овозможи ова

 4.   eserесер dijo

  Здраво, само сакам да знам дали има конвертор од програми (.exe) во word датотеки (.doc) затоа што очигледно вирус ги претвори моите датотеки со зборови во програми со продолжение ".exe", па не можам да ги отворам , како можам да ги вратам информациите што ги имам во сега програмите? Па, текстовите што ги имав веќе не можат да се видат !!

  ако некој може да ми помогне молам !! всушност, кога ги елиминирав вирусите со панда 2008 што се промовира бесплатен месец на Интернет, кога го елиминирав со овој антивирус, сите мои документи за word беа претворени во програми. Мислам на „.exe“

  Што можам да направам??
  Претходно ви благодарам многу !!

 5.   Оцет убиец dijo

  Здраво Јесер, никогаш не сум чул за овој вид на вирус. Погледнете дали ќе дознаам нешто. Се најдобро.

 6.   Омар Андрес dijo

  Здраво, јас исто така би сакал да знам како да ги вратам овие типови датотеки, бидејќи имам важни информации во таа состојба, ако можете да ми помогнете, би ги ценел многу.

 7.   ферчу dijo

  Здраво, би сакал да знам дали има конвертор за cdr (corel) датотеки за да се намали големината на добиената датотека, а со тоа да може да се испраќаат по пошта, благодарам

 8.   JЕСТЕР dijo

  ¡Хола!
  Ви благодарам многу за информациите и помошта, но… да конвертирате видеа од над 150 mb, има нешто?
  благодарение

 9.   работа Перез dijo

  com Јас правам за конвертирање на податоци во бинарен формат за да се користат со Microsoft Excel ... благодарам

 10.   Јес dijo

  Здраво, како да претворам pdf или doc во cdr: S благодарам

 11.   Omar dijo

  здраво добро, сакав да ми дадете програмски страници за конвертирање видеа од flv во avi формат, бидејќи досега ги користев обично ми даваат проблеми и многу пропаѓаат .... поздрав и многу благодарам за сè

 12.   да јас dijo

  Како можам да конвертирам датотека во програма? Може? те молам некој да ми одговори.

 13.   Роландо dijo

  Ви благодариме за услугата што ја давате. Моето прашање: Имам датотека winzyp што кога ќе ја отворам содржи mp3 музика и не можам да ја запалам на ЦД. Каков тип на конвертор ми треба? бидејќи влечењето на „патеката“ не останува во списокот за снимање. Поздрав и благодарност

 14.   Каролина dijo

  Многу добри информации. Ви благодариме што секогаш размислувавте за потребите на другите ...

 15.   ХОСУЕ ЕХЕНАГУЦИЈА dijo

  ЗДРАВО ОЦЕТ
  ИТНО ТРЕБА ДА ГО ПОВЕЛУВАМ ДОСЕЧКИТЕ ЦДР во текст до XLS или DWG. ПРЕЗЕМИТЕ НЕКОИ ПОДАТОЦИ НА ВКУПНАТА станица и ми се појавува во оваа форма што незнам
  ФАЛА БРАТ.