Знајте ги резултатите од Општите избори во Шпанија 10N 2019 од вашиот паметен телефон или таблет компјутер

Резултати Општи избори Шпанија 2019 година

Изборните колеџи штотуку се отворија низ Шпанија по втор пат оваа година, за да видат дали по втор пат е шармот. По денот на размислување, време е да се изразат кои се замениците и сенаторите што сакаме да не претставуваат во следните 4 години, сè додека постигнат договор за управување.

Ако сте имале среќа да не морате да ја поминете неделата на избирачко место и немате намера да ве чекаат по 20 часот, кога ќе завршат изборните месеци, тогаш ќе ви покажеме како можете следете ги резултатите од Општите избори во Шпанија.

Резултати Општи избори Шпанија 2019 година

Официјалната апликација што Министерството за внатрешни работи ни ја става на располагање за да ги следиме резултатите од изборите, ви ги оставам линковите за преземање и за Android и за iOS, ни овозможува да ги знаеме сите резултати во моментот кога се собрани, и двајцата по провинции и по заедници. Информациите прикажани во оваа апликација истиот е тој што стигнува до различните медиуми кои планираат да известуваат за резултатот од изборите.

Апликацијата е достапна и за паметен телефон и за таблет, така што можеме да ги следиме резултатите без оглед на нашиот уред. Откако ќе ја преземеме и инсталираме апликацијата, пред сè, мора изберете го јазикот на кој сакаме да се прикажува интерфејсот заедно со резултатите.

Како што се објавуваат резултатите, на располагање имаме компаративна табела со резултатите од општите избори одржани во април минатата година, со цел проверете дали одржувањето на нови избори навистина служело за каква било цел или ја имаме истата политичка панорама како и пред 10 ноември.

Патем, преземањето на апликацијата е тотално бесплатно.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.