Dreame T20, рачна правосмукалка со висок квалитет и перформанси [Анализа]

Секој технолошки уред што има за цел да ви го олесни животот е добредојден во Actualidad Gadget, а не би можело да биде поинаку со рачните правосмукалки, производ кој ја презема контролата од роботските правосмукалки и кој поради неговите функции и придобивки стануваат подобри времиња производ на желбата.

Дознајте со нас како функционира Dreame T20 и дали навистина вреди во споредба со ривалите достапни по иста цена.

Материјали и дизајн, бренд на куќата

Dreame знаеше да се разликува малку од другите лидери во секторот нудејќи свои дизајни и материјали по свој избор, како оние што ги видовме во претходните производи. Не може да биде помал овој Dreame T20, правосмукалка која од надворешната страна е изработена од сјајна пластика со различни нијанси на сива боја, додека додатоците се изработени од мат графитна сива пластика и металните држачи во црвен алуминиум. Сето ова ни дава релативно лесен производ, кој не надминува 1,70 грама.

 • Купете го по најдобра цена по Амазон.

Разновиден и отпорен, над она што може да се пофали со неговото производство. Предметите изгледаат добро склопени и се вклопуваат Имајте предвид дека имаме LED екран на задната страна кој ни дава доволно информации за неговата употреба, како и копчето за управување со различните нивоа на напојување и заклучувањето, за да не комуницирате со екранот ненамерно. Системот „акција“ на правосмукалката е со помош на чкрапало, сместено на рачката, така што правосмукалката ќе работи само кога ќе ја притиснеме. Иако за некои корисници е понепријатно, лично го претпочитам од оние кои се вклучени/исклучени бидејќи можеме подобро да управуваме со моќите и особено со автономијата.

Технички карактеристики

Многумина од вас се занимаваат само со моќта, па ние ќе ја откриеме како еден од првите податоци. Во она што Dreame го нуди како „турбо режим“ ќе добиеме до 25.000 паскали, ова е многу над просекот помеѓу 17.000 и 22.000 што обично ги нудат правосмукалките во овој опсег на цени. Од друга страна, имаме филтер со висока ефикасност, исто така вообичаен кај овој тип производи, да, не е лесно да се замени или чисти како што се случува со претходните (и поевтини) верзии на рачните правосмукалки Dreame. замислете дека со цел да се заштитат протекувањето.

Што се однесува до депозитот, тој нуди до 600 милилитри, депозит кој, како што веќе е белег на брендот, се отвора само со притискање на копче и кој ни нуди можност за лесно депонирање на остатоците. Една од работите што најмногу ми се допаѓаат кај правосмукалките Dreame е токму леснотијата на празнење на овие резервоари како и нивниот капацитет, кој веќе очекувам дека е малку поголем дури и од она што го гарантира самиот бренд.

Автономија и додатоци

Сега ќе зборуваме за неговата батерија, имаме вкупно 3.000 mAh што за целосно полнење ќе бидат потребни околу три часа ако го користиме полначот што е вклучен во пакетот, без разлика дали ја користиме станицата за полнење или не. Лично, секогаш препорачувам да ја подготвите станицата за полнење затоа што го олеснува дејството на нејзиното поврзување и складирањето на безбројните достапни додатоци. Вкупно ни гарантираат 70 минути автономија во „еко“ режим, што е значително намалено во „турбо“ режим. Како и да е, добивме резултати многу блиски до автономијата што ја гарантира Dreame.

Што се однесува до додатоците, содржината на кутијата на овој Dreame T20 е несомнено изненадувачка поради неговата широка понуда. ова е се што имаме:

 • Правосмукалка Dreame T20
 • Продолжена метална цевка
 • Паметна адаптивна четка за тапацир
 • Основа за полнење со вклучени завртки
 • Тенка прецизна млазница
 • Широка прецизна млазница
 • Четка за метла
 • Флексибилна цевка за агли
 • Полнач
 • Прирачници

Без сомнение, практично ништо нема да ви недостасува со овој Dreame T20 како дополнителна опрема. Далеку зад себе се другите брендови од „висока класа“, од кои повеќето мора да се купат одделно.

Користете искуство

При секојдневна употреба впечатоците ни беа добри, особено со бучавата, која не надминува 73 децибели во „турбо“ режим, момците од Dreame работеа многу добро на прашањето за бучавата и тоа се покажува, особено ако имаме земете предвид фактот дека не штети на потенцијата. Од своја страна, Тоа што ни нудат отстранливи батерии е гаранција, и по пат на замена и со тоа што можеме да ги поправиме и не мора целосно да го фрламе производот само затоа што некои ќелии од литиумската батерија се оштетени.

Ми недостига што додатокот за метла вклучува мало LED светло што ни помага подобро да ја лоцираме нечистотијата, инаку, фактот на вклучување на Smart Adaptive четката Тоа е од суштинско значење за оние од нас кои имаат домашни миленици бидејќи ни помага да ги отстраниме влакната од софата, па дури и од облеката ако сакаме.

Во однос на додатоците, овој Dreame T20 е многу комплетен и вистината е дека не ни недостасува апсолутно ништо, практично тркалезен производ од овој аспект. Од своја страна, шемата на бои е елегантна и пред се издржлива.

Мислење на уредникот

Се соочуваме со производ кој иако не е евтин, Ќе биде околу 299 евра во зависност од продажното место, ни нуди бескрајни алтернативи, една од најдобрите автономии на пазарот и секако гаранција на Dreame, компанија ветеран со голема репутација во секторот. Се разбира, тоа не е „влезниот опсег“, но на оние на кои им е јасно дека бараат ваков тип на производи, во Dreame T20 ќе најдат многу добар сојузник, ние откривме дека е прилично кружен производ и сакавме да споделете го со вас.

Сонувај за T20
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
249 a 299
 • 80%

 • Сонувај за T20
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 22 ноември 2021
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Вшмукување
  Уредник: 90%
 • Додатоци
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Многу моќ
 • Мал шум
 • Широк спектар на додатоци

Contras

 • Многу слично на другите верзии на Dreame
 • Нема LED на метлата

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.