Уште само неколку дена да ги искористите понудите на Плејстејшн продавницата

ps4

Како и секој Велигден, Сони лансираше понуди за Плејстејшн продавницата, сепак, и покрај фактот што празникот веќе заврши, јапонскиот тим реши да ги задржи понудите до 11 април 2018 година. Доколку сте пропуштиле некоја од поинтересните понуди, Ви донесуваме резиме за тоа кои се понудите што не треба да ги пропуштите од Плејстејшн продавницата за да поминете одлично време заштедувајќи неколку евра.

И тоа е тоа се повеќе и повеќе корисници се одлучуваат за дигитални видео игри За практичноста и заштедите што ги подразбира ова, не можеме да ги обвинуваме, всушност, целата библиотека на PlayStation 4 на сервер е 100% дигитална.

Се истакнуваме како и секогаш Grand Theft Auto V, Играта Rockstar Games е секогаш на врвот на подиумот за преземање и приходи, доколку сеуште не сте го посетиле нејзиниот режим преку Интернет и нејзината фантастична приказна, сега можете да ја добиете од 29,99 евра, што е попуст повеќе од 50 % од нејзината официјална цена. Следува Assassins Creed Origin, една од најдобрите игри на сагата, која исто така паѓа на 41,99 евра во својата стандардна верзија, иако постои можност и за добивање на која било од нејзините други верзии со сочни попусти.

Револуција во битката 1 никогаш не беше толку ефтино, 19,99 евра за да добиете еден од најработените шутери што можеме да го играме на PlayStation 4.

 • Потреба за Speed ​​PayBack за 29,99 евра
 • Симс 4 за 29,99 евра
 • Ф1 2017 година за 19,99 евра
 • Злото во рок од 2 за 19,99 евра
 • Tomb Raider Definitive Edition за 5,99 евра
 • Witcher 3 за 14,99 евра

На ова се додава и тоа Sony сега нуди попуст од 25% при купување на претплати на PlayStation Plus, сочен попуст што ќе привлече повеќе од еден да купат годишна претплата и да заборават да платат некое време.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)