Отпорноста на новата Nokia 6 е ставена на тест [Видео]

Првите тестови на отпор за Nokia 6 се веќе на маса и тоа е дека издржливоста на паметните телефони е важна за корисниците, така што има ваков вид видео-тестови кои не се ограничени на едноставно уништување на уредите за себе, ако не и она што тие го прават се работеа неколку тестови за да се процени отпорноста на уредот е многу позитивен Очигледно, допирот на хумор е важен во овие видеа и тестот што го имаме на маса е од јутјуберот JerryRigEverthing, затоа допирот на хумор или сарказам е загарантиран.

Во овој случај што имаме на маса е сериозен тест, нешто помалку од 5 минути, во кое уредот направен со алуминиумска шасија и метален грб е подложен на различни тестови пред да се обиде да го свитка за да види дали држи. На кратко, најдобро е секој да донесе свои заклучоци за ова видео што го оставаме подолу:

Исто така, оставаме мала галерија со фотографиите што ги направивме од новиот уред Нокиа на Светскиот мобилен конгрес во Барселона. Прекрасен уред, со завршетоци што се навистина внимателни до деталите додека се едноставни и со чист оперативен систем што може да ги воодушеви корисниците на Android кои не сакаат слоеви на прилагодување.

Се чини дека работата направена од компанијата е добра, па останува на секој да му даде или не шанса на смартфонот што ќе го има прилично добра цена почнувајќи од 249 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.