Отстранлива батерија за LG G6?

LG G5

Доаѓаме до крајот на годината и обновата на сегашниот LG G5 е сè поблизу. Запомнете дека LG го лансираше сегашниот предводник со низа додатоци како модуларен смартфон кој немаше успех како што се очекуваше, па гласините и протекувањето информации за следната генерација на терминалот се чини дека се насочени кон „компактен уред“ без „ Пријатели “и сега се чини дека со можност за отстранување на батеријата.

Во оваа смисла, можноста за промена на батеријата на LG G6 не изгледа лош избор за корисникот, па можеме да додадеме и втора батерија за моментите во кои не сме во можност да го полниме уредот. Во случајот на тековната LG G5 батерија е една од нејзините слаби точки, па се надевам дека тие исто така се подобруваат во капацитетот да постигнат поголема автономија.

Прашањето на батериите во сегашните уреди го избра патот да не му дозволи на корисникот да направи какви било промени во него во повеќето случаи и многумина од нас се свесни за неодамнешните проблеми на врвните уреди со нивните батерии, па да се надеваме дека LG не губете го северот и изберете добра патека за ова прашање што е важна точка во купувањето паметен телефон кој не бил успешен во овој поглед со неговите претходни уреди.

Оваа вест е гласина и не е официјална, туку е медиум Кореја хералд објаснува дека фирмата би размислувала да остави опција за отстранување на батеријата од LG G6. Останува многу малку време да откриеме што ќе се случи на крајот ако земеме предвид дека Светскиот мобилен конгрес е сè поблизок. Што ако би било добро да се остави настрана прашањето дали оваа батерија ќе се отстрани или не, е дајте поголема автономија на новиот терминалSeeе видиме што ќе се случи на крајот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.