Официјално ги претстави Honor 8 и неговата двојна камера

чест-8

Веќе сме во средина на летото и Honor 8 е претставен денес во Кина како еден од паметните телефони од средната класа на компанијата. Вистината е дека дизајнот на овој терминал и спецификациите што го придружуваат може да остават повеќе од една со отворена уста, но ако како додаток на ова додадеме дека цената на најмоќниот модел е помалку од 350 евра нема потреба да кажувам многу повеќе.

Но, нема да ги оставиме само овие податоци на неодамна претставениот Honor 8, така што по скокот ги имате сите потребни информации за овој нов терминал презентирани од под-компанијата на Huawei дека не толку одамна презентираниот модел Чест V8.

Секоја спецификација на овој нов уред доаѓа благодарение на мрежата Телефон радар, каде што ги одекнаа сите придобивки од оваа нова чест. Ова е терминал што можеме да го сметаме за врвен, но има две јасно диференцирани верзии во однос на RAM меморијата на терминалот, пристигнува до 4 GB RAM и 64 внатрешна меморија за најмоќниот модел.

Ова се спецификациите:

 • Екранот ќе биде 5,2 инчи и FullHD резолуција
 • Процесор Kirin 950 2,3 GHz
 • Два задни сензори од по 12 мегапиксели слични на оние на Huawei P9
 • 8MP предна камера
 • 3 или 4 GB RAM меморија
 • 32 или 64 GB складирање
 • Батерија од 3.000 mAh
 • Читач на отпечатоци лоциран на задната страна, чип NFC, порта USB Type-C

Цена и достапност

Во овој случај, достапните бои се бела, црна, златна, сина и розова. Единствената разлика помеѓу двата модели е коментарот на почетокот на разликата во RAM меморијата и капацитетот. Во моментот цената Тоа оди од 270 евра за наједноставен модел и околу 340 евра за најмоќната верзија на уред со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија. Малку или ништо не е познато за достапноста денес, но наскоро ќе оставиме сомнежи бидејќи замислуваме дека овој уред ќе го достигне целиот свет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.