Samsung го потврдува датумот на лансирање на Galaxy Fold

Galaxy Fold

Samsung го претстави Galaxy Fold во февруари оваа година официјално. На овој начин, тој стана првиот склопувачки телефон на пазарот, а лансирањето беше закажано за април. Иако пред неговото ослободување голем број проблеми со заштитникот на екранот на телефонот а областа на шарките го одложуваше неговото лансирање на неодредено време.

Конечно, пред неколку недели имаше новости. Samsung го потврди тоа телефонот ќе биде лансиран во септември. Сега, веќе имаме сите податоци за лансирањето на Galaxy Fold на пазарот официјално, потврдено од самиот корејски производител. Beе биде официјално многу скоро.

Во Јужна Кореја ќе се најде во продажба утре, како што е веќе познато. Едно од големите сомнежи беше кога овој телефон ќе биде лансиран во Европа, бидејќи компанијата не рече ништо. Samsung сега потврдува дека Galaxy Fold ќе се најде во продажба на 18 септември во Франција, Германија и Велика Британија. Покрај тоа, верзијата со 5G може да се купи во Германија и Велика Британија.

Galaxy Fold

Во случајот на Шпанија, ќе мора да почекаме уште малку. Samsung не известува дека телефонот ќе биде лансирана во средината на октомври во нашата земја, иако во моментот нема специфичен датум. Наскоро ќе ни го дадат датумот. Не е познато дали верзијата 5G исто така ќе биде лансирана во Шпанија.

Она што го знаеме се цените на овие две верзии на Galaxy Fold. Нормалната верзија е лансирана со цена од 2.000 евра, додека моделот со 5G ќе има цена од 2.100 евра, како што вели корејскиот производител. Тие веќе се официјални цени на овој уред.

Момент што многумина го чекаа со месеци. Лансирањето на Galaxy Fold е конечно официјално и на многу пазари ќе биде официјално за помалку од две недели. За корисниците во Шпанија, чекањето ќе биде нешто подолго, но барем веќе знаеме дека за еден месец можеме конечно да го чекаме овој телефон на Samsung.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.