Официјално го претстави Moto E

мото-е-1

Беа денови што не разделија од гледањето на новиот Moto E и по неколку гласини и официјалното доаѓање на постарите браќа Moto G4 и Moto G4 Plus, сега на ред е „малото“ на семејството Дека иако е вистина, малку или ништо не се разликува во однос на надворешниот дизајн, ако има промени во внатрешниот хардвер и во екранот што и покрај сè е на подобро бидејќи расте во споредба со претходната верзија на ова Мото Е.

Најдоброто нешто е што ги гледаме сите спецификации и најточните детали за внатрешниот хардвер и исто така ја разгледуваме цената на овој нов Трета генерација на Мото Е, бидејќи во ова никој од неговите браќа не го подобрува.

За почеток, веќе рековме дека големината на екранот расте до Резолуција од 5 инчи Целосна HD, претходната верзија беше 4,5 инчи и иако е точно дека разликата од 0,5 инчи е мала, штом ја имаме во рака, тоа се покажува. Останатите најистакнати спецификации поминуваат низ неговиот четири-јадрен процесор и а Задна камера од 8 MP и предна камера од 5 MP за селфи.

Спецификациите се за влезен терминал, така што нема да очекуваме големи хардверски компоненти иако кога ќе ја видиме цената ќе разбереме сè. Останатите спецификации одат преку батерија од 2.800 mAh, таа е инсталирана Android 6.0 MarshMallow и има двоен слот за СИМ картички и слот за микроСД картички. понатаму cuenta con conectividad LTE, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, y radio FM.

Општо, уред од ниска класа што излегува на пазарот за само 131 УСД и дека во принцип, ако работите не тргнат наопаку, ќе биде достапно до крајот на ова лето, наводно во месец септември. Вистината е дека Lenovo продолжува да се обложува на овој опсег на Moto и тоа ни се допаѓа бидејќи иако е точно дека тие можат да го допрат дизајнот на Moto уредите, генерално вредноста на парите и ажурирањата на оперативниот систем се негово главно богатство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.