Ирис, очилата за игри што ни ги нуди Newskill [ПРЕГЛЕД]

Во гаџетот Актуалидад темелно се обложуваме на игри овие последни датуми, бидејќи знаеме дека тоа е време во кое скоро секој lубител на технологијата се одлучува за видео играта како една од нивните главни забави. Реалноста е дека никогаш порано видео играта не била популаризирана пред скоро сите слоеви на општествотоЗатоа пристигнаа нови брендови фокусирани да ни ги понудат најдобрите додатоци за тоа. Во случај да сте го пропуштиле неодамна направивме преглед на глувчето за игри Newskill што ни остави прилично добар вкус.

Денес ви донесовме уште еден чуден производ NewsKill кој предизвика интерес кај многу гејмери ​​кои знаат дека кој било надворешен фактор може да го смени резултатот на нивните игри. Чаши Ирис од kускил тврдат дека може да го развивате вашиот целосен потенцијал играјќи бидејќи нема да се грижите за здравјето на очите.

Која потреба ја покриваат ирисите на Newskill?

Јасно е дека станувањето едни од најдобрите во секторот за видео игри станува сè потешко, конкуренцијата е доста голема, што доведе многу од овие апликанти да поминат долги денови составени од многу часови пред екранот на нивниот компјутер. Овие очила спречуваат прецизно било каков вид на штета што може да ја претрпат вашите очи (определувачки елемент за секој гејмер). Newskill Iris Professional Gaming Galsses се дизајнирани да ве заштитат од штетните ефекти на светлината на екранот, со што се подобрува вашата способност за гледање додека играте на кој било од моделите, и на ТВ и на мониторот.

Се разбира, Newskill Irises се чини дека сака да заштити елемент што значи сè за гејмерите. Столици се повеќе се изучуваат за да го заштитат нашиот грб, глувците исто така имаат интензивен развој зад себе, дури и тастатури усвојување на класичниот механички модел што се врати во иднината. Во меѓувреме, гледиштето не беше предмет на многу истражувања во областа на игрите, тоа е она што го тврди Newskill. Веднаш штом ги примив, сомнежот ме погоди, не само до кој степен овие очила можат да заштитат од нешто, туку и фактот дека лекот може да биде полош од болеста. Носителите на очила како мене, навикнати да поминуваат долги денови пред екранот на компјутерот, несомнено се одлучуваат за слоеви на анти-рефлексивни кои не штитат што е можно повеќе, а знаеме дека тоа носи и цена.

Дизајн и материјали на Ирис за вести

Да почнеме со пакување, реалноста е дека тимот на Newskill воопшто не пропаѓа, сите нивни производи доаѓаат со пакување што го прави посебен на прв погледГо видовме тоа брзо во овие прегледи. Реалноста е дека сите нивни производи доаѓаат избрани со низа меркандаширање тоа ви дава од приврзоци за клучеви до налепници. Ние, loversубителите на технологијата, сакаме да добиваме ваков вид детали, дури и ако сакаме да ги собереме, како што тоа го направи Apple во своето време, вклучувајќи ги и налепниците на своето лого на повеќето свои производи.

Очилата се на прво место во правоаголна картонска кутија со дизајн на марката. Внатре брзо ја наоѓаме куќиштето за очила, изработена од имитирачка кожа и покриена со кадифе внатре, што гарантира дека очилата ќе добијат максимална можна заштита. Покрај тоа, во внатрешноста на пакетот ќе најдеме дивокоза што ќе ни овозможи лесно да ги чистиме чашите, големината на ова е прилично дарежлива и се чини дека е направена од добар материјал, во основа е истата што може да ја најдеме при купувањето очила за сонце.

Ефектот на филтерот за светло

Леќите на Iris имаат сино филтер за светло, ова сино светло е она против што работат компаниите како Apple кои вклучуваат режим „Night Shift“, бидејќи тоа е причина за визуелен замор. Момците од Newskill ни ветуваат дека нашата игра ќе биде подобренабидејќи треба да бидеме во можност појасно да ги цениме деталите на играта без потреба од претерано зголемување на осветленоста. Ние ја цениме реалноста само со тоа што ги облекуваме, боите се менуваат веднаш, додека сината, црната, зелената и други слични бои тешко се менуваат, вистина е дека големиот губитник во оваа битка е бела.

Рефлексиите на премногу светли бои како светло сина се малку минимизирани, сепак, чистата бела станува жолтеникава, ова ги прави, на пример, невозможни да се користат ако ние ќе уредиме фотографија и слични работи, нивната употреба ќе биде строго за играње. Реалноста е дека ако правилно ги прилагодиме параметрите на бојата на нашиот монитор, ќе добиеме резултати кои, иако не се идентични, ќе бидат многу слични. Каде на друго место ќе забележиме дека разликата е во осветленоста, сјајот од премногу светли бои е значително намален на повеќе заситени бои, така што деталите, како што се буквите на светло сина позадина, може да се видат малку појасно.

Удобност на очилата

Направени се од прилично лесен материјал, поликарбонат, палета пластика што многумина од нас ја знаат добро бидејќи е онаа што ја избраа повеќето квалитетни компании за мобилни телефони за производство на своите уреди, како што е Apple за својот iPhone 5C. Од друга страна, шарките се метални, што гарантира отпорност. Леќите се изработени и од поликарбонат со син филтер за светло. Неговите димензии ќе бидат 51х18х139 милиметри, додека тежината не надминува 20 грама.

Резултатот е очила што се удобни и лесни, тие едвај се забележуваат. Сепак, оние кои не се навикнати да носат очила тешко дека ќе се навикнат да ги носат. Да бидам искрен, тие се полесни од повеќето вообичаени очила, а големината на стаклото е доволна за да се погледне на екранот или телевизорот. Но, од друга страна, Ако носите очила (како што е мојот случај) земете ги, можно е да ги носите над очилата, но можеби не е најпријатно и предизвикува некоја друга рефлексија, затоа не можам да ги препорачам за корисниците со очила.

Мислење на уредникот

Ирис Newskill
 • Оценка на уредникот
 • 3 ratingвезден рејтинг
19,95
 • 60%

 • Ирис Newskill
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 75%
 • Удобност
  Уредник: 75%
 • Пакување
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите

 • Дизајн
 • Леснотија
 • Пакагин

Contras

 • Не е погоден за луѓе со очила
 • Релативна алатка

Тие се очила кои ќе им помогнат на оние кои не носат очила да го намалат визуелниот замор од играњето, особено во темнина или ноќ, кога тоа најдобро функционира неговиот антирефлексивен слој. Сепак, тие се додаток кој не е дизајниран за сите типови на корисници, туку за оние кои посветуваат огромна сума на часови на видео играта.

Можете да ги набавите од 19,95 € во официјалната продавница од брендот ТУКА.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.