паметна визија EQ fortwo, вака Дајмлер ја гледа иднината на споделувањето автомобили

паметна визија EQ fortwo споделување автомобили

Постојат неколку компании кои го сочинуваат конгломератот Дајмлер. Мерцедес-Бенц и паметните се две од нив. Вториот сака да го претстави на 12 септември, неговата посебна визија за автомобили. Станува збор за нов целосно автономен и електричен паметен модел кој го носи името паметен вид EQ fortwo.

Единственото нешто што е заедничко со останатите модели на компанијата е неговата мала големина: оваа електрична и автономна верзија се мери околу 2,7 метри. Покрај тоа, тој е првиот концепт што може да се цени дека внатре има две значајни отсуства: нема педали и му недостасува волан.

Нов концепт на „споделување автомобили“

Паметната визија EQ fortwo би била една од најпознатите 10 модели што Дајмлер би ги ставил во производство на платформата EQ, меѓу кои би биле автомобил и џип. Но, фокусирајќи се на овој модел, можеме да ви кажеме дека неговиот дизајн е необичен. Сигурно единицата што конечно е пуштена во продажба, дадовте малку за овој модел. Но, не можеме да негираме дека целата нејзина инструментација го привлече нашето внимание.

Првото нешто што ќе ви кажеме е дека е дизајнирано за него автомобили или заедничко возило. Тоа е да се каже, оние платформи како car2go каде што паметниот веќе има мала електрична флота од паметни автомобили. И тоа е според податоците објавени од оваа компанија на кои Daimler се потпира за својот најамбициозен предлог. Според Car2go на секои 1,4 секунди се користи автомобил од вашата флота. Во моментов има 2,6 милиони клиенти, но со овој предлог има за цел да достигне квота од 36 милиони корисници до 2025 година.

Индуктивно полнење на паметниот вид EQ fortwo

Со паметната визија EQ fortwo ќе бидете Мајкл Најт на иднината

Од друга страна, како што ви рековме, ова паметна визија EQ fortwo нема волан или педали. Значи, тоа ќе се претвори во повеќе внатрешен простор за патниците. Наместо овие инструменти, инсталиран е голем 24-инчен централен екран за одмор на патниците - може удобно да прими до 2 патници - и два странични екрани од 4 инчи.

Во меѓувреме, однадвор и однапред, паметниот вид EQ fortwo ужива и во 44-инчен LED панел. Ова ќе биде целосно прилагодливо од клиентот. И, дали уште една од предностите на ова автономно возило е тоа што тој сам може да оди во потрага по клиентот. Корисникот на автомобили Вие само треба да известите дека ја сакате услугата преку вашата паметен телефон или таблет, толку едноставно. Тоа е да се каже, Би биле модерни Мајкл Најт и КИТ.

Паметен вид на патници EQ fortwo

Нудење информации однадвор преку шасијата

Но, нудејќи повеќе информации за овој огромен екран на предниот дел, возилото ќе може да прикажува информации. Неколку примери би биле: името на клиентот што го земате; адресата на која одите или понудете информации од интерес за пешаците. Исто така, задните светла на автомобилот исто така можат да обезбедат информации однадвор. Тие можат да бидат од аларми до информации за состојбата на сообраќајот.

Што се однесува до повеќе технички проблеми, овој паметен вид EQ fortwo се напојува со пар литиумски батерии на полнење од 30 kWh. Не ја знаеме точно нејзината автономија. Но, друга предност на овој концепт е тоа што кога единицата е без напојување или ќе заврши услуга, таа самостојно ќе бара станица за полнење и ќе почне да ги напојува своите батерии. Како ќе биде можно да се поврзете само со електричната мрежа? Па, затоа што нема да ви требаат приклучоци. Станиците за полнење ќе бидат опремени со индукциони рингли на подот; односно нема да му требаат кабли за самостојно напојување.

Футуристички ентериер на паметната визија EQ fortwo

Конечно, дозволете ми да знам дека паметните размислуваа за сè. И безбедноста на патиштата е една од најизразените теми во овој паметен вид EQ fortwo. Ова значи дека аспектите како што е новиот систем за отворање на вратите се згрижени максимално. И двајцата се лизгаат и ротираат околу задната оска давајќи футуристички изглед. Покрај тоа, овој систем во голема мера го олеснува пристапот и заштедува простор. Исто така, со неотворање на конвенционален начин, нема да постои опасност од судир со други возила или велосипедисти.

Повеќе информации: Дајмлер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.