Паметни светла и други производи за да ги подарите овој Божиќ

Дали ви недостасуваат нашите препораки за овој Божиќ? Се сомневам, затоа што подготвуваме некои од најинтересните водичи за производите што ги анализиравме во „Ажуелидад гаџет“ и кои се оние што ни ги понудија најдобрите карактеристики и затоа ви ги препорачуваме. Препорачуваме да ја посетите нашата прва компилација на слушалки а исто така и за нашата компилација на паметни звучници, и сега Продолжуваме со домашна автоматизација, поврзани домашни и паметни производи за осветлување што најмногу ни се допаднаа во текот на оваа 2019 година, така што секогаш ги добивате вистинските Божиќни подароци, не пропуштајте го.

Производи за осветлување Philips Hue

Имавме многу од овие производи во нашиот дом, Philips Hue е една од најпопуларните палети на производи за паметно осветлување што ќе ги најдеме на пазарот. Тие се многу компатибилни со огромното мнозинство на конфигурации и особено компатибилен и со Amazon Alexa и со Google Home и Apple HomeKit. Нивните производи се генерално најлесни за поврзување, а исто така и сега огромното мнозинство е компатибилно со Bluetooth, што нè тера да го игнорираме нивниот „мост за поврзување“, иако ќе биде потребно да се искористат максимално од неговите функции.

Дефинитивно препорачувам прво да поминете низ набавка на вообичаениот „Почетен комплет“ на Philips Hue со кој веќе ќе го имаме мостот за поврзување. Друг детал е дека со овој мост можеме да ги контролираме светлата и прекинувачите дури и без да имаме WiFi. Како и да е, ако ги искористиме добрите понуди, идеалот е прво да набавиме „Стартер комплет“, односно оној што вклучува и мост и некои светла, за да можеме да се запознаеме со системот. Лично, го користам целото осветлување на Philips Hue во мојата куќа веќе една година и тоа е она што ми го понуди најдобриот резултат.

Лифкс ЛЕД ленти и панели

Лифкс е една од брендовите што нуди највисок квалитет и компатибилност со разни системи како што е Амазон Alexa, Apple HomeKit и Google Home, И, тоа е дека и покрај фактот што наоѓаме многу производи кои нудат многу висока врска помеѓу квалитетот и цената, ние се обидуваме токму тие да бидат компатибилни со главните поврзани домашни системи, така што нема да имате никаков вид ограничување, бидејќи бидејќи производи наменети за подарување, мора да го прошириме опсегот што е можно повеќе. Биди така Лифкс Има конгломерат производи кои не бараат никаков вид на мост за поврзување и што ги прави многу интересни, од сијалици до ЛЕД ленти што минуваат низ панели.

Во нашиот случај Ние ги препорачуваме панелите Lifx Beam и нивните LED ленти, бидејќи нивното поставување е исклучително брзо и тие нудат моќно и квалитетно осветлување. Покрај тоа, тој има додадена вредност како што е сопствената апликација што ни овозможува дури и да генерираме средини со интерактивни бои кои се менуваат, тие се исклучително интересни. Искрено, зракот Lifx и покрај тоа што е малку скап, нуди неверојатен резултат и разноврсност што ќе биде прилично забавно, особено во просториите на најмладите, можете да го проверите во нашата анализа.

Паметни ролетни и завеси КАДРИJ од ИКЕА

Икеа се интегрираше со разни поврзани домашни фирми веќе подолго време, не може да биде за помалку ако сметаме дека таа е една од најважните продавачи на мебел и домашни производи во светот. Неодамна палетата производи на КАДРИJ пристигна во Шпанија и како што не може да биде поинаку, ние го анализиравме за вас, Паметниот слеп на IKEA работи совршено со Google Home во моментов, но вети дека ќе се надополни за да се интегрира во Amazon Alexa и Apple HomeKit и во иднина, и ние му веруваме.

Овој слеп е минималистички, со среден квалитет и прилично лесен за инсталирање. Исто така, има далечински управувач што ќе ни овозможи да работиме без оглед дали е поврзан со поврзан домашен систем или не. Секако, треба да се напомене дека ќе ни треба мост од опсегот на ИКЕА ТРАДФРИ за да може да работи со 100% од своите капацитети, И, ова може да биде пречка, иако е исто така добар изговор да се започне во овој свет, за кој предупредуваме дека е прилично зависен и ќе завршите порано или подоцна.

Звучници на СИМФОНИСК од ИКЕА

Друг производ од ИКЕА и дека ние ќе ги вклучиме во овој водич неговите звучници, точно е дека не е дека тие се „најинтелигентни“ од оние што ги наоѓаме на пазарот, всушност ги оставивме надвор од нашиот водич за интелигентни звучници, но леснотијата што треба да ги поврземе, фактот дека тие се соработка со Sonos, така што аудиото е фантастично и пред се можноста да ги добиете во кој било центар ИКЕА. Меѓу неговите карактеристики, мора да ги истакнеме пред сè што тие имаат Spotify Connect и AirPlay 2 и до десетина провајдери на стриминг музика како што се Apple Music и Amazon Music.

И двете ги тестиравме и ја имаме од една страна ламбата, која за жал не ни дозволува да управуваме со нејзината светлина, а од друга звучникот кој е наједноставен и најефикасен. Тоа веќе зависи од потребите на секој корисник и што претпочитаат во секоја состојба. Јас лично ги препорачувам ако го опремите вашиот дом на ИКЕА затоа што совршено се вклопуваат во вашиот мебел.

Amazon Echo Show 5, со екран и ефтино

Имаме еден од најразновидните производи Исто така, на пазарот во неговиот сектор, имаме пет инчен екран и звучник на задната страна, што може да стане добра алтернатива при управување со сите наши паметни производи дома, благодарение на компатибилноста со Alexa.

Исто така, тој е еден од производите што предизвика најголемо очекување кај поголемиот дел од корисниците и што го анализиравме, па затоа го оставаме нашето видео на врвот за да имате свои заклучоци за тоа и да одлучите без разлика дали навистина вреди да се купи производ со овие карактеристики или да се подари овој Божиќ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.