Побарувачката за нови падови на iPhone 7 и iPhone 7 Plus

Јаболко

Во текот на оваа година, ние гледаме како бројките на кои Apple не навикна, во продажбата на iPhone, веќе не се исти како претходните години, каде што компанијата ги победи, четвртина по четвртина, своите најдобри рекорди за продажба. Голем дел од вината се наоѓа во Кина, каде момците од Купертино отворија 41 физичка продавница за Apple во рекордно време каде што се чини дека откако ќе помине почетната треска, Кина повеќе не е мотор на компанијата за јаболка. Новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus не ни нудат доволно карактеристики за да ги обновиме нашите iPhone 6s и тоа се забележува во продажбата на новите модели на iPhone.

Во случај некој да има сомнежи, аналитичарот на KGI Securities, Минг-Чи Куо, објави нов извештај во кој тие потврдуваат дека првичното побарување толку спектакуларно што го имале новите модели на iPhone, веќе не е исто и нема да биде во следните неколку месеци Како што можеме да прочитаме во неговиот извештај, Apple ќе испорача и продава многу помалку единици од овие нови iPhone-и во споредба со септември и октомври.

Kuo се заснова на нарачките што Apple ги прави на своите добавувачи, нарачки што се намалени за 5 до 15% за месеците ноември и декември. Според Куо, откако поминаа два месеци од официјалното претставување на новите iPhone-и, корисниците сфаќаат дека промената не вреди барем за корисниците кои беа заинтересирани за моделот од 4,7 инчи. Како и да е, loversубители на фотографијата и моделот Плус ако главната новина е двојната камера, што благодарение на режимот портрет овозможува создавање спектакуларни фотографии со позадината надвор од фокусот, нудејќи импресивни резултати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.