Повеќе гласини за Huawei P10. Закривен екран без копчиња

huawei-p10

На мрежата се појавуваат нови гласини за starвездениот терминал на кинеската компанија Хуавеи, Хуавеи П10. Овој пат зборуваме за можноста рабовите да бидат закривени и копчето home да исчезне, но сите овие се гласини и сето ова може да се смени од еден на друг ден. Закривените рабови се нешто што на крај ќе го инсталираат многу паметни телефони за следната година и овој Huawei P10 има доволно гласачки ливчиња за тоа ако обрнеме внимание на различните прикази што се видени на мрежата.

Работата во врска со ова е дека уредот Huawei нема да биде претставен дури во април следната година и протекувањето и гласините се менуваат пребрзо. Сега, она што треба да го направиме е да зборуваме за отсуството на ова копче за почеток или почеток што уредот го додава од самиот почеток, но можно е ова копче да стане капацитивно или тоа само исчезнува од дното.

Што се однесува до задниот дел, ја наоѓаме ознаката Leica што се чини дека може да се додаде на овој нов терминал на Huawei. Што ако се чини јасно, оставајќи ги настрана гласините за кривата на екранот (бидејќи се чини дека постои друга верзија со екран без облини) и копчето за почеток, дали димензиите на овој екранот би бил 5,5 инчи со резолуција QHD, верзија со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија и друга со 6 GB RAM и 128 GB простор.

Ајде да видиме што останува од сето ова и кои се гласините кои на крајот потврдуваат или реафирмираат со изминувањето на деновите. Ние ќе бидеме внимателни кон нив да ги споделат со сите вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Жозе dijo

    Бидејќи карактеристиките на новиот i8 се шпекулираа пред половина година, тие не знаат ништо повеќе од тоа да ги копираат или да ги добиваат тие вести претходно .. за да изгледа дека тие иновираат