Повеќе проблеми за Google Pixel, овој пат микрофонот и неговото лошо лемење

Google Pixel

Се чини неверојатно дека уредот што не е лансиран ширум светот и кој во принцип мораше да биде тежок ривал меѓу паметните телефони од висока класа, останува без ништо и има повеќе проблеми од било што друго. Корисниците во Европа сè уште чекаат овој терминал да биде пуштен во продажба и веќе има гласини за лансирање на втора верзија нешто поевтина од овој прв модел на компанијата на големиот Г, но сега она што сакаме да го споменеме не е дали е подготвувајќи втора верзија на уредот, тука сме да разговараме повторно за проблем веќе препознаен од компанијата (по неколку месеци) со микрофонот на паметниот телефон.

Корисниците на овие паметни телефони доживуваат низа проблеми кои воопшто не се нормални и тоа е дека веќе некое време зборуваат за проблеми со Bluetooth-врската, аудиото или батеријата на Google Pixel, но сега и по неколку месеци во кои корисниците се жалеа на проблем со микрофонот, ова не работеше во некои единици со последователен проблем на не можејќи да зборувате на повик, прашајте го асистентот на Google нешто, итн.

Овој неуспех беше пријавен од корисник кратко време по лансирањето на уредот во форумите за поддршка на Гугл и иако е вистина дека тоа е долго време, компанијата не сакаше да се грижи за проблемот. На крајот по овој пат тие од самиот бренд го препознаа тоа некои единици може да имаат хардверски неуспех во микрофони заради заварување. Всушност од Гугл велат дека само 1% од уредите се засегнати од овој проблем, но очигледно е дека дефектот постои и дека конецот во форумите на официјална поддршка на Google Со повеќе од 800 коментари, тоа го посочуваше од самиот почеток.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.