Surface Phone може да пристигне следната 2018 година

Мајкрософт

Останува многу малку време за настанот на Мајкрософт. Долго очекуваниот настан каде ќе ги запознаеме новите уреди на Microsoft, не само во областа на видео конзолите, туку и во областа на таблетите и мобилните телефони.

Иако последново ќе се промени според најновите вести. Очигледно долгоочекуваниот телефон од Мајкрософт, моќниот Површински телефон, Нема да се најде на пазарот оваа година и можеби нема да биде следната година, но на почетокот на 2018 година. Така, многу извори поврзани со Мајкрософт истакнуваат дека мобилниот ќе бидат презентирани кон крајот на 2017 година или почетокот на 2018 година. Ајде, Површинскиот телефон заостанува една година од посочениот датум.

Иако Microsoft продолжува да работи на Surface Phone, календарот не ги придружува и затоа тие ќе го одложат лансирањето на Surface Phone, но озборувањата предупредуваат дека доцнењето се должи на доаѓањето на eо Белфиоре, поранешен извршен директор на „Мајкрософт“ кој до 2015 година Тој беше одговорен за мобилната поделба на Мајкрософт. Сега таа поделба е во рацете на Панос Панај, но таа може брзо да ги смени рацете.

Доаѓањето на Белфиоре можеше да предизвика одложување на површинскиот телефон

Доцнењето на датумите на лансирање може да се должи и на фактот дека мобилниот процесор, Snapdragon на Qualcomm е модел што премногу го користат мобилните телефони од висока класа и Microsoft одлучи да го смени целиот хардвер за да го направи помоќен и попривлечен во очите на корисникот. Но Што ќе се случи со мобилната поделба до тогаш? Пред една година Lumia 950, смартфон кој беше доста разочарувачки меѓу корисниците и покрај својата голема моќ, ако додадеме на тоа времето помеѓу следниот настан и 2018 година, „Мајкрософт“ ќе биде две години без нов мобилен телефон, што ќе значи уште поголемо назадување за неговиот екосистем, што може да исчезне.

Не се сомневам дека Мајкрософт подготвува нешто ново и моќно во овој сектор, но Што е тоа? И, каква улога ќе има Surface Phone во сето ова? На прашања на кои се надеваме дека ќе одговорат за кратко време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.