2-минутни подкасти со Сидро, сега достапни на Андроид

Сидро

Сидро е апликација што е дn iOS од февруари и сега е достапна неколку дена на Андроид. Требаше некое време да се најде на мобилниот оперативен систем на Google, но конечно го имаме тука со неговиот исклучителен начин на презентирање на подкасти.

Апликацијата ви овозможува да снимате и слушате подкасти на вашата мрежа со посебноста што ја имаат Во должина од 2 минути најмногу. Ова го става во апликација слична на друга како Vine во која се намалува должината на направените снимки. Овие биле многу популарни поради iosубопитноста на нивната граница.

Сидро работи исто како и другите социјални мрежи каде што можете следи или следи, сакајте и зачувајте ги подкастите што ги сакате поединечно. Исто така, има добро чуван интерфејс и ви овозможува да се фокусирате на снимање подкасти без да губите време на други задачи. Нешто што е ценето и го става акцентот на снимање и споделување со вашата мрежа на следбеници.

Можете да ги снимате подкастите со преземање на телефонот како ако правеше повик или преку копчето за снимање што се користи за истото дејство. Кога ќе завршите, го објавувате со хаштагови што ги сакате за да може лесно да се најдат и шират.

Тоа е апликација која совршено би можела да биде онаа Подкасти Инстаграм, што му дава многу интересна карактеристика и, како Vine, тој временски рок го прави единствен начин за контакт или пренесување пораки со други корисници на таа мрежа.

Апликацијата е достапна бесплатно од Play Store И со ова достигнува Андроид, стигнува до двата пазари со најголем волумен на моментот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.