Искористете ги попустите на производите на Koogeek на Амазон

Koogeek лого

Koogeek е еден од брендовите што треба да внимавате на производите за паметни домови. Тие имаат широк каталог со сите видови производи. На овој начин, ќе имате паметен дом, кој ќе ви овозможи да извршите многу задачи на многу поудобен начин. Покрај тоа, брендот сега ни остава неколку свои производи по најдобра цена на Амазон.

Серија попусти на производите на Koogeek со кои вашата куќа ќе ја претворите во паметен дом на едноставен начин. Иако, ако има производ што ве интересира, мора да побрзате. Тие се ограничени единици и секој производ ќе биде достапен за ограничено време. Подготвени сте да ги знаете овие производи?

Паметни приклучоци Koogeek Power strip 3

Паметна лента за напојување Koogeek

На прво место, ја наоѓаме оваа лента што ни дава три приклучоци, компатибилни со мноштво уреди. Една од предностите е што е компатибилна со виртуелни асистенти, вклучувајќи го и „Помошникот на Google“. Така, можете да извлечете многу од нив. Откако ќе ги конфигурирате асистентот и оваа лента, ќе можете да ракувате со неа на едноставен начин и да ја контролирате од далечина. Така, уредите поврзани со нив може да се контролираат од далечина.

Ова ви дава можност да исклучете го или вклучете го предметниот уред во одреден момент. Или програмирајте го да се вклучува кога сакате. Да се ​​има можност да имате контрола над тоа е едноставно, покрај тоа што ви овозможува да заштедите енергија на едноставен начин. Без сомнение, одлична алатка за вашиот дом.

Оваа лента има цена од 59,99 евра, но може да ја земете за 41,99 евра. За да го направите ова, мора да го користите овој код за попуст: MWTB85XG. Вкупно има 50 единици во промоцијата. Достапно до 22 декември до 23:59 часот

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Дигитален термометар Koogeek 

Дигитален термометар Koogeek во Амазон

Вториот производ на Koogeek на кој наидовме е овој дигитален термометар. Тоа е тотално безбеден уред, кој можете да го ставите во контакт со кожата на едноставен начин, без да предизвикате никакви проблеми. Една од неговите големи предности е неговиот дизајн, што ви овозможува да го имате со вас во секое време. Идеално ако сакате да го однесете на некое патување или во вашата торба од ден на ден. Исто така, се истакнува по својата прецизност во работењето.

Се користи напредна технологија за откривање на инфрацрвени зраци. Благодарение на истото ја мери температурата на лицето за 1 секунда. Многу брзо ако сакате да се ослободите од сомнежите во одредено време. Покрај тоа, тоа е термометар што можете да го користите и на кожата и на увото. Ако температурата надминува 42,2º, се издава аларм. Дополнително, Koogeek му овозможува на термометарот да складира податоци за последните 30 мерења. Нешто што може да биде од важност при следење на болест. Сето ова можете да го контролирате со неговата апликација, бесплатна за вашиот телефон.

Цената на овој термометар на Амазон е 23,99 евра. Но, благодарение на овој код за попуст: MO43LNJ7, можете носат за само 15,99 евра. Постојат ограничени единици од него. Во овој случај, тој е достапен до 24 декември во 23:59 часот во промоција.

Не се пронајдени производиКупете го тука »/]

Сензор за врата Koogeeek

Сензор за врата Koogeek

Безбедноста на нашиот дом е уште еден аспект што треба да се разгледа. Затоа, овој сензор за врата, кој можеме да го користиме и на прозорцитеКугик е одлична опција. Тоа е сензор кој не известува и испраќа аларм во случај да се отвори врата или прозорец во нашата куќа. Покрај тоа, можеме да го користиме и за други функции од интерес.

Бидејќи можеме да го користиме сензорот внатре во куќата. Така што се надополнува со други уреди. Така, ако влеземе во просторија, при отворање на вратата, светлото автоматски се вклучува. Значи, да се биде во можност да се движите дома станува поудобно со овој производ. Можеме да го користиме и во кабинети дома, накратко, многу опции. Една од неговите големи предности е што е компатибилен со Apple HomeKit. Нешто што ќе ви овозможи да извлечете многу повеќе од тоа во секое време.

Овој сензор е на Амазон по цена од 29,99 евра. Но, во оваа промоција Може да го земете за само 19,99 евра. За да го направите ова, треба да го користите овој код за попуст: YPWT5AKR. Овој сензор е достапен до 24 декември до 23:59 часот.

Не се пронајдени производиКупете овде »/]

Паметна LED сијалица Koogeek

LED сијалица Koogeek

Конечно ја наоѓаме оваа паметна LED сијалица на брендот. Како и многу други нивни производи, е компатибилен со Apple HomeKit, Google Assistant и Amazon Alexa. На овој начин, можете да го користите асистентот на едноставен начин кога ја контролирате оваа сијалица. Значи, ако користите некој од овие асистенти, лесно е да го контролирате.

Една од најголемите предности што ни ги нуди е тоа троши малку енергија. Потрошува многу помалку од другите сијалици од овој тип. Така, можете да заштедите многу пари на вашата сметка на многу едноставен начин. Ние можеме да ја конфигурираме осветленоста на многу удобен начин, со цел да го создадеме саканиот ефект или атмосфера во секое време.

Оваа LED сијалица Koogeek е достапна на Амазон по цена од 31,99 евра. Во оваа промоција можете да ја земете по цена од 24,99 евра. За тоа, треба да го користите овој код за попуст: HBAFYUG5. Достапно до 24 декември до 23:59 часот

Не се пронајдени производиКупете овде »/]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.