Kindle Oasis, новиот 'eReader' со повеќе отпорен на екран и вода

Погледи на Киндл Оазис

Амазон има нов читач на е-книги. Вашиот опсег на поттикне се зголемува, како и големината на најновата верзија. Новиот читател Крстено е со името на Киндл ОазисЕ биде достапен во 3 верзии и, како новина, можете да го користите под вода.

Kindle Oasis е сертифициран читач за IPX8. Ова резултира во Можете да го користите под вода на максимална длабочина од 2 метри и 60 минути. По ова време, компанијата не може да ве увери дека уредот продолжува да работи правилно или дека конечно малку вода влегува во неговите кола.

Киндл оаза водоотпорна

Исто така, Kindle Oasis го зголемува својот екран на 7 инчи нуди 300 dpi. Амазон коментира дека со ова зголемување и користење на стандардната големина на фонтот, добива 30% повеќе зборови на страница. Со други зборови, се постигнува намалување на вртењето страница. Исто така, не треба да се грижите за ноќно читање, бидејќи овој модел има позадинско осветлување на својот екран благодарение на употребата на 12 LED диоди.

Kindle Oasis е тенок и има алуминиумски заден дел, што му дава повеќе премија. Од друга страна, можете да го најдете во 3 верзии: еден со капацитет од 8 GB и два од 32 GB. Овие последниве двајца ќе имаат еден од нив со WiFi конекција, а другиот комбинира WiFi со 3G врска, така што ќе можете да ги преземате книгите во кое било време што сакате.

Заедно со Kindle Oasis е исто така лансиран нов капак што еднаш ќе го поставите на eReader, може да се користи како поддршка да читаат поудобно на рамна површина. Kindle Oasis ќе се најде во продажба на 31 октомври, иако сега е можно да се резервира во сите негови модалитети - тој е во фаза на претпродажба.

Цените на трите верзии се како што следува: 249,99 евра за моделот од 8 GB; 279,99 евра за моделот од 32 GB со WiFi конекција; Y 339,99 евра за најопремена верзија: 32 GB внатрешна меморија и WiFi + 3G врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.