Првите прегледи за God of War се многу позитивни

God of War е една од најочекуваните игри за PS4 во годината. Во последниве недели беа откриени информации за играта што генерираше многу очекувања. Иако тоа беа професионалните критичари на играта, први пристигнаа, кои генерираат вистинска сензација на социјалните мрежи. ¿Причината? Кажа прегледите се најпозитивни со играта

Всушност, можеме да видиме дека во многу случаи резултатите се близу до максималниот резултат. Значи, критичарите и специјализираниот печат се многу позитивни во однос на Богот на војната. Ова предизвикува голема револуција во мрежата. Со тоа зголемување на очекувањата за титулата.

И националниот и меѓународниот печат се едногласни во врска со Богот на војната. Резултатите се разликуваат, но критичарите се јасни дека ова е квалитетна игра и дека генерално добива извонредна оценка. Значи, чувствата се многу позитивни.

Бог на војната

Всушност, God of War веќе е ставен како најдобро оценета игра досега оваа година. Значи, корисниците на PS4 со нетрпение го очекуваат објавувањето на играта за да видат дали е вистина она што го зборува печатот. Иако веќе постојат медиуми кои го квалификуваат како ремек-дело.

Нивните резултати се генерално помеѓу 9 и 10. Во моментов никој од главните критичари не паѓа под 9 поени. Значи, сите се презадоволни од играта. Добри примери се медиумите како што се IGN, Plygon или Destructoid, кои му дадоа 10. Исто така, националните медиуми како што се Хоби Конзола се многу позитивни, во овој случај со оценка 9,6.

Иако генерално резултатите на печатот во Шпанија се нешто пониски. Бог на војната сигурно ветува многу. За среќа, чекањето е веќе многу кратко. Бидејќи играта ќе биде објавена за PS4 на 20 април. Значи, треба да почекате само една недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.