Првиот паметен телефон на Sony без рамки веќе има име: Sony Xperia A Edge

Сони на почетокот на годината потврди дека поделбата за паметни телефони се чини дека е малку голема за тоа, засновано врз движењата што ги прави секоја година, движења што имаат тенденција да одат во спротивност со струјата на пазарот. За време на последниот MWC, што се одржа на крајот на февруари во Барселона, можевме да видиме како мултинационалната Sony не избра да ги спушта страничните страни на својот нов предводник.

Неговиот предводник за оваа година, ни покажа спектакуларен ентериер, со фантастични карактеристики, но не успеа во естетиката, првото нешто што сите корисници го гледаат кога сакаат да го променат мобилниот: големината на екранот и неговите рабови. Иако доцни една година, се чини дека во Јапонија ја сфатија својата грешка, а следната година ако сакаме Првиот паметен телефон на Sony без рамки.

Доколку сликата што протече, навистина одговара на терминалот што Сони планира да го пушти на пазарот, под името Xperia A Edge, мора да се признае дека навистина го заслужи чекањето, иако изгуби голем број потенцијали на патот. клиенти. Како што можеме да видиме на сликата погоре, првиот паметен телефон на Sony без рамки, ни нуди екран од предната страна што оди од една на друга страна на екранот, кој исто така го покрива целото дно, оставајќи ја само горната линија каде да ја поставите предната камера заедно со сензорот за близина.

На задниот дел од терминалот, наоѓаме двојна камера, но не и сензор за отпечатоци, сензор кој веројатно се наоѓа на страничното копче, како Xperia Z5, cоперацијата uyo не беше најсоодветна, како што е наведено од голем број на корисници. Се очекува дека внатре има Qualcomm Snapdragon 845, придружен со 4 и 6 GB RAM меморија (терминали одиме на различни пазари) и големината на екранот да достигне 6 инчи. За да ги расчистиме сите сомнежи, ќе мора да почекаме за MWC што ќе се одржи на крајот на февруари следната година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.