Преглед на Chuwi Hi10 Plus со надворешна тастатура

chuwi-hi10-plus-со-тастатура

Ако пред неколку недели ви понудивме прегледот на Chuwi Vi10 Plus, денес на ред е неговата постара сестра, Chuwi Hi10 Plus, таблет кој нуди повеќе од интересни карактеристики и кој се истакнува главно по својата Двојно подигнување што ни овозможува да работиме и со оперативниот систем (Андроид) и со Виндоус 10.

Исто така, во оваа прилика, исто така, се обидовме со оригинална надворешна тастатура para la Chuwi Hi10 Plus (válido tambien para la Vi10), un accesorio indispensable si quieres trabajar con la tablet para escribir documentos o mandar emails de una manera cómoda y efectiva. Su precio es de 205€.

Hi10 Plus, надворешно исто како и Vi10 Plus

Дизајнот на Chuwi Hi10 е многу внимателен

Вака изгледа таблетот Chuwi Hi10 Plus

Визуелно, Chuwi Hi10 е идентичен со претходниот модел. Е многу уреден и елегантен дизајн, со квалитетни материјали кои нудат добар допир на употреба и кои даваат многу позитивен општ аспект на уредот.

Вози а 10,8 инчен екран во формат 3: 2 и целосна HD резолуција (1920 x 1080), што на графичко ниво обезбедува сè што можеме да очекуваме од уред во овој опсег. На дното има магнетна врска за надворешната тастатура, така што поврзувањето и исклучувањето е навистина многу едноставно и удобно да се направи.

На звучниците се наоѓаат на страните на таблетот, нешто што не се случи во моделот Chuwi Hi8 и тоа е несомнено важно подобрување бидејќи овозможува да се добие поквалитетен звук кога уредот лежи на површина. Ова е нешто што е во согласност со остатокот од тимот, бидејќи додека Hi8 беше наменет за употреба само како таблет, Hi10 е дизајниран да се користи како лаптопОттука и можноста за користење на оперативните системи на Remix OS и Windows 10.

Моќ внатре

таблета Чуви

Внатрешно, таблетот доаѓа со процесор Трага за цреши Intel Z8300 Quad Core од 64 бита на 1.44GHz и GB RAM меморија 4, нешто сосема фундаментално за да се направи Windows 10 лесно да се движи и да ни овозможи да го користиме како лаптоп за да користиме пошта, да пишуваме документи ... .

Ако го користите таблетот со ремикс оперативен систем, ќе забележите дека тој работи многу пофлуидно, а тоа е дека без сомнение верзијата на таблетот Андроид е многу полесна од оперативниот систем на Мајкрософт

Двоен оперативен систем

Chuwi-dual-оперативен систем

Како што веќе коментиравме, Chuwi Hi10 има двоен систем за подигање што ни овозможува да избереме веднаш штом ќе го свртиме таблетот ако сакаме да работиме Виндоус 10 или со ремикс ОС. На тој прв екран имаме 10 секунди да го избереме оперативниот систем, инаку ќе започне оној што е означен стандардно, иако подоцна ќе можеме да одиме од еден на друг оперативен систем на едноставен начин благодарение на серија на кратенки

Можете брзо да преминете од Android на Windows и обратно

Можете брзо да преминете од Android на Windows и обратно

Двата оперативни системи работат добро. Ремикс ОС е многу полесен од Виндоус и се покажува кога работите со таблетот, отворате апликации итн. Виндоус 10 е потежок, но неговата употреба е тотално неопходна ако сакаме да го користиме таблетот како да е лаптоп.

Надворешна тастатура, идеален придружник

надворешна-тастатура-чуви

Без сомнение, ова Надворешната тастатура е идеален придружник за да го извлечете максимумот од Chuwi Hi10 Plus. Благодарение на овој додаток ќе можете да го користите таблетот како лаптоп на удобен и едноставен начин и без да ги оставите прстите и трпеливоста обидувајќи се да напишете долги текстови со екран на допир.

Тастатурата е интегрирана преку магнетна врска тоа е навистина едноставно за поврзување и исклучување. Покрај тоа што служи како надворешна тастатура, тој делува и како заштитно покритие за таблетот, осигурувајќи дека е заштитен од можни гребнатини или помали падови. На ниво на материјали, го одржува истото високо ниво како што нуди таблетот.

Добра автономија на употреба

Благодарение на капацитетот на батеријата од 8400 mAh, таблетот дозволува до 6 часа интензивна употреба при максимални перформанси играјќи видеа или играјќи игра. За понормално користење на уредот (прелистување на Интернет, прегледување е-пошта, итн.) времетраењето е продолжено на 15-16 часа Нема проблем.

Мислење на уредникот

Чуви Здраво10
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
202
 • 80%

 • Chuwi Hi10 Plus со надворешна тастатура
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Екран
  Уредник: 82%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Камера
  Уредник: 75%
 • Автономија
  Уредник: 95%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Двоен ремикс ОС и оперативен систем Виндоус 10
 • добро интегрирана надворешна тастатура
 • Голема вредност за парите
 • Добар век на траење на батеријата

Contras

 • Квалитетот на звучникот може да се подобри

Фото галерија

Ако сакате да ги видите сите детали за Chuwi Hi10 Plus со надворешната тастатура, тука имате комплетна галерија со фотографии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлес dijo

  Здраво Мигел, добра статија, прашање со тастатурата, таблетот може да се одржи само со конекторот или мора да лежи на свитканиот капак? Тоа е она што ме тера да се вратам од Про