Прегледајте ја внатрешната WiFi камера Ezviz CTQ2C

Повторно тестираме во Гаџет Актуелидад а WiFi камера за надзор. Во оваа прилика, од раката на фирмата Езвиз, успеавме да ги видиме Езвиз CTQ2C. Камера што ги комбинира сите карактеристики што можеби ќе ни бидат потребни за нормална употреба.

Ако барате надзор во вашиот дом, вашиот бизнис или во канцеларија и не сте од оние кои сакаат да плаќаат месечни хонорари, Езвиз ни нуди интересна опција. Wi-Fi камера способна да биде секогаш алармирај и снимај сè она што ни треба во секое време. Што повеќе, привремено ви нудиме посебен код со попуст од 20%.

Ефективно следење без месечни надоместоци

Камерите за надзор на Wi-Fi се еден од важните делови во домот за автоматизација на домот. Може контролирајте кој влегува и излегува, или бидете свесни за тоа дека никој не влегува, е од суштинско значење. И имај 24-часовен надзор без потреба од ангажирање аларм или компанија за безбедност значи и заштеда.   Купете ја вашата камера за надзор EZVIZ CTQ2C тука по најдобра цена на Амазон. 

Фирмата Ezviz веќе долго време произведува производи поврзани со безбедноста. И, на нивната веб-страница има неколку интересни пакети кои ќе ни помогнат да ја спроведеме безбедноста на нашиот дом за многу малку пари. Камерата Ezviz CTQ2C е еден од theвездените производи за квалитетот и придобивките што ги нуди.

До неодамна, приватните системи за надзор беа достапни само за оние кои можеа да си дозволат месечна претплата со дежурната компанија за безбедност. Сега, благодарение на Wi-Fi конекцијата на овој вид камера, и податочната врска на нашите паметни телефони можеме да бидеме поврзани со нашата куќа во секое време. Да го имате вашиот дом или вашиот бизнис под контрола повеќе не е прашање на голема инвестиција. Запомнете дека до 6 јуни со користење на кодот BLUSENSCOM ќе добиете 20% попуст.

Дизајн и изглед на Ezviz CTQ2C -TT2

WiFi камерата Ezviz CTQ2C има а тековен дизајн со модерна линија што изгледа добро насекаде. Ноктите вклучени овални форми тоа заострените на дното. Y вградени во пластични материјали со добар квалитет и висок отпор. Несомнено е совршен додаток за комплетирање на нашата мрежа на меѓусебно поврзани домашни уреди. Камера што станува поинтересна знаејќи дека е компатибилен со гласовниот асистент Алекса.

Има кружна основа, за можеме да го ротираме за 360 степени. Основа што му ја дава потребната стабилност за оптимално снимање. На неговиот преден дел е леќата, што нуди снимање во 720p HD квалитет. Само под е сензор за движење. Во долниот дел од неговото тело, го наоѓаме двонасочни звучни микрофони. Детал што ќе направи нашата Wi-Fi камера да служи и за комуникација преку неа. 

Ако го погледнете вашиот заден, во центарот е звучник. Аудио излез со поголема моќност отколку што се очекуваше, со што ќе можеме лесно да комуницираме преку апликацијата. Покрај него е слот за микро SD картичка за зачувување на видеата. Ние исто така имаме копче за ресетирање што ќе се користи за враќање на фабричките поставки и врски. И приклучок за поврзување да се „даде живот“ преку билет Микро USB. Овде наоѓаме една од малите дупки, а тоа е дека оваа камера секогаш мора да биде поврзана бидејќи нема батерија.

Во неговата основа наоѓаме моќен магнет што ќе ни служи за поставување на камерата на која било вертикална површина па дури и на таванот. Со магнетизирано парче што може да се навртува или лепи каде било, камерата Езвиз „лепи“ со сигурно и конзистентно држење. Друг детал што ни се допаѓа и што е корисен. Ако ве убеди како безбедносен систем за вашиот дом  купете ја вашата камера за надзор EZVIZ CTQ2C сега на Амазон.

Користете го промотивниот код со важност до 6 јуни «BLUSENSCOM» и добијте попуст од 20%

Технологија со која располагаме за многу малку

Како што веќе коментиравме, фирмата Езвиз има Добра репутација за можноста да понуди производи со одлична вредност за парите. Камерата Ezviz CTQ2C е јасен доказ за тоа. Целокупната технологија на најсовремена камера за надзор по непобедлива цена.

El двонасочен аудио систем дека Езвиз ќе го искористи целосно интерактивни. Благодарение на неговиот микрофон и неговиот мал, но моќен звучник, можеме да разговараме преку официјалната апликација на фирмата. Зборувајте преку него или слушајте гласно и јасно што ви кажува лицето од другиот крај. 

Покрај а Квалитет на снимање со HD 720p, одликите на Ezviz CTQ2C висококвалитетно ноќно гледање. Способен за гравура оддалечена 7,5 метри. Исто така има и сензор за движење што можеме да го конфигурираме за автоматско поврзување. Апсолутна контрола на пристапот до нашиот бизнис или дом за да можеме да го видиме во секое време и каде било од нашиот паметен телефон.

Благодарение на Поврзување Wi-Fi од 2.4 GHz ќе имаме стабилна и квалитетна слика во секое време. За архивирање и снимање на сликите што ги сакаме можеме да вметнеме a Микро SD до 128 GB. Иако можеме да го избереме и опција за складирање на содржината на снимките во облакот што Езвиз ги нуди во различни пакети за вработување. За тоа што чини надомест од која било компанија за надзор купете ја камерата ЕЗВИЗ сега и имаат сè под контрола.

La Апликацијата Ezviz е дизајнирана по мерка така што употребата на нашата камера е удобна и лесна. Суштинска алатка за да можеме да го извлечеме максимумот од неа можни за придобивките што Езвиз ни ги нуди со оваа комплетна камера за надзор. 

ЕЗВИЗ
ЕЗВИЗ
Развивач: ЕЗВИЗ АД
цена: слободен

Табела за технички спецификации

Бренд Езвиз
Модел CTQ2C
Микрофон SI
Звучник SI
Внатрешна меморија НЕ
Слот за мемориска картичка Микро SD
тежина  340 g
Димензии 11 x 5.8 x 3.8
цена  34.99 €
Врска за купување EZVIZ CTQ2C
Промотивен код БЛУЗЕНСКОМ

Добрите и лошите страни на камерата Ezviz CTQ2C

После неколку дена тестирање со овој интерактивен wifi камкордер, можеме да ви кажеме нашето корисничко искуство. И така објасни кои би биле, според наше мислење, аспектите во кои оваа камера може да се подобри. Како и аспектите што ни се допаднаа.

Почнувајќи од основата што сме порано производ кој добива висока оценка, особено со оглед на тоа што го нуди и неговата цена. Нешто многу важно, факторот на цената, кога можеме да избереме да имаме сигурен и безбеден безбедносен систем без потреба од инвестирање во месечни надоместоци. И не заборавајте дека до 6 јуни, користејќи го впромо код «BLUSENSCOM» ќе имате 20% попуст екстра.

Добрите

La интерактивност понудени од вашиот систем двонасочно аудио тоа е една од неговите големи предности.

El модерен дизајн и намалена големина Тие го прават гаџет што не се судира никаде во домот, компанијата или бизнисот.

Основа на магнет и додаток со магнет за да може да се поставува на вертикални површини.

Прилагодена апликација што ја прави камерата уште подобра.

Компатибилен со Алекса.

Добрите

 • Интерактивност
 • Дизајн и големина
 • Основа на магнет
 • Апликација Езвиз
 • Компатибилност со Алекса

Contras

El конектор за полнење мини USB останува малку ниско а кабелот малку се наведнува неприродно.

Нема своја батерија во случај да сакаме привремено да го смениме без потреба од кабел.

Нема мотор за движење па не можеме да ја ротираме сликата без тоа да го правиме рачно.

Contras

 • Лошо лоциран конектор за полнење
 • Нема сопствена батерија
 • Нема мотор за движење

Мислење на уредникот

Езвиз CTQ2C
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
34,99
 • 80%

 • Езвиз CTQ2C
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Камера
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.