Преглед на бојното поле 4

бојно поле-4

Electronic Arts прв отвори оган оваа година на отворен фронт со Activision во битката за fps воинствениот престол на Божиќ. Додека минатата година Медал на честа воинственик не можеше да застане на кој било начин да Црни операции IIПонатаму, тоа беше огромен неуспех и крај на сагата што започна во првиот PlayStation.

Со обновена енергија и а смрзнатини приредување на одлично шоу, ДИЦЕ  се враќа на товарот со програма што претерано потсетува Бојното поле 3 и дека споредувајќи ја со оваа најнова рата, еволуцијата не е многу изразена.

Веќе знаете дека во моментов, овие типови на игри обично се поделени во индивидуален режим на кампања и мултиплеер. Па, ова Бојното поле 4 Можев да се откажам од режимот на приказна совршено и тоа воопшто немаше да биде загуба, токму спротивното, бидејќи тоа е искуство кое не обезбедува никаков вид на иновација или висока точка што веќе не е видена во безброј наслови на истиот тој пресек .

Бојното поле 4

Главната заговор ќе ни го покаже конфликтот меѓу САД и Кина полн со сценарија, експлозии, уништувања ... сето тоа може да се пофали со Смрзнатини 3 што повеќе можеше да остане во Смрзнатини 2.5. Враќајќи се на квалитетот на кампањата, вистината е дека таа е исто толку блага како онаа на кампањата Бојното поле 3, и дека ни ветија дека ќе понудат подобро искуство. За жал, крајниот производ не е ништо повеќе од повторување на истиот стар, со многу сопирни моменти наспроти другите на тотален хаос. Ако, исто така, додадеме неразвиена ВИ, па дури и одредена дежа ву на нивоата на возење на МЗ Борец, исклучи се и да одиме.

кампања на бојното поле-4

Звучниот дел има забележително синхронизирање на шпански јазик и имаме звучни ефекти за оружјето што е многу присилно и реално. Во однос на графичкиот дел, ние мора да ги потенцираме подобрувањата во светлосните ефекти, ракувањето со честички и сценарија што може полесно да се намалат на разнишани отколку во претходната игра.

Дури и да е така, треба да се разликува дека случајот на конзолите е различен од оној на PC. Компатибилно, јасно е дека ова Бојното поле 4 не оди подалеку од подобрувањата споменати погоре, така што корисниците на PC Можеби ќе бидат малку разочарани што не ја видоа звучната графичка еволуција како онаа што се случи пред неколку години. Сепак, на конзолите тоа е друга приказна. Верзии на PS3/Xbox 360 подобрување на искуството во однос на претходното Бојното поле, но генерацискиот скок го прави многу поочигледно колку се исцрпени машините Sony y Мајкрософт.

бојно поле-4-мултиплеер-игра

Без сомнение од каков било вид, главниот режим на играта е мултиплеер, на кој можете да посветите безброј часови. Споменете дека верзиите на PC y следен генерал поддршка 64 истовремени играчи, бројка што е спуштена на онаа од 24 учесници максимум во игри PS3 и Xbox 360. Што се однесува до содржината на овој режим, тој не претставува повеќе од два нови режима на игра во однос на Бојното поле 3 и неколку други ситни додатоци.

Бојно поле-4-игра-

Сè уште ги имаме овие огромни мапи и можноста да ги патуваме со различни видови копнени, морски и воздушни возила, но најспектакуларното е како ДИЦЕ отиде чекор понатаму со еволуција, или со други зборови, уништување и динамична трансформација на сценаријата: згради што пропаѓаат, покривки што одат во воздухот, поплави ... Тие внесуваат уникатен допир до мултиплеер битки на Бојното поле.

Бојно поле-4-мулти1

Другата страна на медалот е да има само седум конкурентни режими на игра и десет неурамнотежени мапи кои изгледаат недоволни за да се извлече најдоброто од играта. Се разбира, ова е повеќе од намерно, бидејќи EA веќе планира постепено да објавува нови платени мапи и повеќе содржина, особено гледајќи го успехот со кој постигнаа Бојното поле 3 Премиум и вашиот длц.

Бојно поле-4-мулти2

Бојното поле 4 тоа не е голем напредок во франшизата, навистина, скоро се чини Бојното поле 3 повеќе полиран, со a Смрзнатини 3 што изгледа прилично добро на PC и новата генерација, но тоа не успева да го пренесе чувството на генерациски скок. Режимот со единечен плеер е сосема излишен, дури би се осмелил да го кажам тоа ДИЦЕ треба да започне вашиот следен Бојното поле фокусиран само на мултиплеер, режим на кој ќе потрошите повеќе часови, без сомнение. Јас само би го препорачал ова Бојното поле 4 ако сте многу фанатични кон жанрот ... и сте подготвени да го отворите вашиот паричник за да го исцедите мултиплеерот.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА МУНДИВЈ 6


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.