Енергетска таблета 8 ”Windows Lego Edition, интересен таблет со Виндоус 10

Енергетска таблета 8 ”Windows Lego Edition

Веќе некое време, пазарот за таблети продолжува да опаѓа во продажбата поради фактот што овие уреди се сè помалку популарни меѓу корисниците. Главните причини се успехот во појавата на мобилни уреди со поголема големина што малку по малку ја јадеа страницата на која досега имаа таблетите. Покрај тоа, неколкуте еволуции што производителите беа во можност да ги воведат беа уште една причина за намалувањето на влијанието на пазарот на овој тип уреди.

Сепак, пристигнувањето на пазарот на новиот Windows 10 и воведувањето на овој оперативен систем во некои уреди, им даде нов живот на табелите, барем во некои случаи. Јасен пример е Енергетска таблета 8 ”Windows Lego Edition, што можевме да го вкусиме последниве недели и што ни остави одличен вкус во устата.

Со помалку необичен дизајн, содржината насочена кон најмалата куќа, сите придобивки од новиот Виндоус 10 и исто така многу ниската цена, се некои од главните карактеристики на овој уред што можат да се претворат брзо и едноставно во вашиот совршен дневен придружник на патувањето.

Ако сакате да дознаете малку повеќе за овој уред од компанијата „Енерџи Систем“, продолжете да читате, бидејќи ќе ви кажеме многу работи, а исто така и нашето мислење откако ќе го користите неколку дена.

Дизајн

Дали сакаме или не, ќе биде тешко за тоа Дизајнот на овој енергетски таблет 8 ”Windows Lego Edition останува незабележан од никого и неговата жолта боја брзо се истакнува. Се соочуваме со компактна таблета со намалени димензии од 213 х 127 х 10 милиметри. Неговата тежина од 368 грама може да биде малку голема за нејзината големина, но повеќето корисници нема ни да сфатат дека може да тежи грам премногу.

Во предниот дел наоѓаме 8-инчен екран што го зафаќа скоро целиот простор, а во задниот дел се наоѓаат само камерата и звучникот кои се издвојуваат од жолтото што го покрива целиот заден дел. Го наоѓаме и секогаш убавото лого на Energy Sistem и LEGO.

Сите копчиња на уредот се на горната и десната страна, оставајќи го долниот раб и левата страна целосно чисти, нешто што секогаш се цени.

Енергетска таблета 8 "Windows Lego Edition

Карактеристики и спецификации

Следно ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на оваа енергетска таблета 8 ”Windows Lego Edition;

 • Димензии: 213 x 127 x 10 mm
 • Тежина: 368 грама
 • Екран: 8 инчен IPS, широк екран 16: 9 и со HD резолуција од 1.280 x 800 пиксели
 • Процесор: Intel Atom Z3735F до 1.83Ghz
 • RAM меморија: 1 GB
 • Внатрешно складирање: 16 GB може да се прошири преку картички microSD до 64 GB
 • WiFi 802.11 b / g / n
 • Предна камера со сензор од 2 мегапиксели
 • Задна камера со сензор од 2 мегапиксели
 • Батерија со автономија до 8 часа
 • Оперативен систем Виндоус 10

Софтвер и перформанси

Една од најголемите атракции на овој енергетски таблет 8 ”Windows Lego Edition од Energy Sistem е дека го има нови прозорци 10 како оперативен систем. Неговата изведба е изненадувачка и тоа е што ако сметаме дека има повеќе или помалку нормален процесор, без истакнување на подобро или лошо и со 1GB RAM меморија можеме да спроведеме практично каква било активност без никаков проблем и да ја исцедиме на неосомничени граници.

И покрај фактот дека станува збор за уред дизајниран за најмалата од куќата, може да го користи секаков вид на лице бидејќи, за разлика од другите уреди од овој тип, тој не потпаѓа по придобивки или перформанси. Откако ќе го испробате и исцедите, резултатите беа повеќе од задоволителни со некои од најсложените апликации на пазарот и со некои од игрите на кои им требаат повеќе ресурси за да ги изведат на добро ниво.

Енергетска таблета 8 "Windows Lego Edition

Друга од најголемите атракции на оваа енергетска таблета е ексклузивна содржина што ни се нуди во форма на игри на ЛЕГО, меѓу кои се издвојуваат LEGO City или LEGO Friends и, исто така, видеа, слики и многу други работи што ќе го направат најмалиот од куќата, па дури и возрасниот во голема мера.

Позитивни аспекти

Најпозитивните аспекти што ги најдов во овој енергетски таблет 8 ”Windows Lego Edition се на прво место во неговиот дизајн. И, тоа е дека се соочуваме со уред со многу податлива големина, како и забавен и пред сè што ни овозможува да го користиме во кое било време и место.

Исто така, навистина ми се допадна тоа и покрај фактот дека изгледа како таблета наменета за мали деца, Тоа е уред што секој може да го користи без никаков проблем.. Виндоус 10 можеби е премногу сложен за мало дете, но е совршен за некој како мене или тебе.

За да го затворам овој дел, не сакам да заборавам да ја споменам цената како многу позитивен аспект, а тоа е дека за нешто повеќе од 100 евра можеме да го купиме овој таблет и да уживаме во него.

Енергетска таблета 8 "Windows Lego Edition

Негативни аспекти

Јас искрено Тешко беше да се најде некој негативен аспект на овој уред „Енерџи Систем“ и мислам дека како целина е повеќе од интересен и во однос на неговата цена има повеќе од извонреден квалитет.

Сепак, гледајќи наоколу би можеле да кажеме дека оперативниот систем Виндоус можеби не е најсоодветен за користење на нашите деца, на пример, иако со малку вежбање тие можат да завршат со него уште подобро од нас.

Да продолжиме да бараме негативен аспект, би можеле да кажеме и дека жолтата боја на овој енергетски таблет 8 ”Windows Lego Edition не е најсоодветна бидејќи ако излеземе со овој уред ќе се видиме од далеку и ќе го привлечеме вниманието на секое лице.

Мислење на уредникот

Енергетска таблета 8 ”Windows Lego Edition
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
100 a 104,50
 • 80%

 • Енергетска таблета 8 ”Windows Lego Edition
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Екран
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Камера
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Дизајн
 • Севкупна изведба
 • цена

Contras

 • Користена боја
 • Оперативниот систем можеби е премногу сложен за деца

Цена и достапност

Овој енергетски таблет 8 ”Windows Lego Edition веќе може да се купи подолго време во која било голема област или онлајн продавница. Неговата цена е нешто повеќе од 100 евра и на пример на Амазон може да се купи за цена од 104,40 евра.

Што мислите за овој енергетски систем?.

Повеќе информации - energysistem.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.