Преглед на слушалки AUKEY EP T25

Денес уште еднаш имаме среќа да се обидеме Безжични слушалки со потпис на AUKEY. Во овој случај, ние го тестираме ЕП Т25, уште еден модел на овој плоден производител што ни покажува физички аспект што ни е многу познат. Нова алтернатива за пазарот што денес детално ја анализираме за да ви кажеме што мислевме.

Ако сте еден од „традиционалните“ кои сè уште одат наоколу со обесени жични слушалки, тука ќе најдете интересна опција. Бидете во можност да уживате вашата омилена музика со квалитетен уред и многу лесен за носење е сега достапен за секого.

AUKEY EP T25 Слушалките TWS што ги баравте?

Во последните неколку години видовме поплава на производи поврзани со звукот. Не залудно, лОние поврзани со музика се најпродаваните и најкористените гаџети за паметни телефони. Звучници со Bluetooth и безжични слушалки има стотици (ако не и илјадници). Денес гледаме на еден од нив, и Не се пронајдени производи

AUKEY лева од 2007 година посветувајќи се на создавање додатоци поврзани директно со паметните телефони. И многу од нив се однесуваа и на звук и музика. Имавме среќа да тестираме неколку модели на оваа фирма и сите можеме да кажеме дека ги исполнуваат минималните стандарди за квалитет. И, исто така, со добро избалансиран однос со цената.

T25 ПрД на AUKEY се карактеризираат со a убав облик до најпознатите слушалки на пазарот, Apple AirPods Pro. Иако во друга боја, и со помалку претенциозни аспирации, да не спомнувам дека и тие пристигнуваат со многу поевтина цена. Дури и да е така, тие сè уште се впечатливи и се вистинска алтернатива на која било друга.

Отклучување AUKEY EP S25

Треба да погледнете внатре во кутијата за да ви ги кажам сите елементи што можеме да ги најдеме внатре. Како unboxing Од слушалките не можеме да очекуваме ниту големи изненадувања. Можеме да кажеме дека сè е таму и не ни недостасува ништо. Имаме, се разбира, слушалките и нивната соодветна кутија за полнач.

Покрај логичките елементи, гледаме како AUKEY продолжува да вклучува во секој од своите модели два комплети дополнителни влошки за уши. Затоа имаме три комплети со различни големини. А. Суштински елемент за најдобро можно искуство со слушање. Со точните влошки за уши, слушалките добиваат многу квалитет на аудио и намалување на бучавата. 

Малку да додадам повеќе покрај кабел за полнење на "полнење на случајот", кој има Формат на USB Type-C. Нешто што ќе го направи товарот побрз и поефикасен. Имаме и типични гарантни документи и краток брз водич. 

Дизајн и физички изглед

Најдовме некои слушалки со многу мала големина. Тие немаат таканаречен формат „копче“, бидејќи имаат издолжен дел што излегува надолу од увото. И иако физички ви кажавме дека тие имаат голема сличност со AirPods Pro, надворешната форма на слушалките има повеќе аголни и помалку заоблени форми.

Во однос на овој вид слушалки, успеавме да го потврдиме тоа Аудио-повикот изгледа подобро од едноделните слушалки што останува во увото. Како по правило, микрофонот се вметнува на крајот од издолжениот дел. Нешто што го прави звукот многу подобар, особено за оние кои ни зборуваат од другиот крај.

Не се пронајдени производи

Внатрешноста на слушалките се одликува со формат наречен „Во уво“. Поради оваа причина, ги има добро познатите „гумени ленти“ што остануваат во внатрешноста на аудитивниот павилјон. Формат кој станува сè пошироко распространет и има и следбеници и омаловажувачи. Добро користено, со правилни влошки, звучното искуство се претпоставува дека е многу подобро. За ова наоѓаме до три различни големини на влошки.

La „Случај за полнење“ ни се допадна особено за нејзините големина толку мала. Навистина е удобно да се носи во џебили Благодарение на положбата на слушалките во кои тие странично се потпираат со ушните влошки навнатре, големината е многу порамна. Тие имаат еден мала LED светло што го покажува нивото на полнење на многу визуелен начин. 

Su толку мала големина и мала тежина на множеството во комбинација со a вкупна автономија од 25 часаги прави идеални придружници. Тие имаат Приклучок за полнење со формат USB Type-C, сè покомпатибилен со повеќето кабли што ги имаат најактуелните паметни телефони. Тие имаат магнетно прилагодување за совршено задржување и оптоварување додека се наоѓаат во куќиштето. Како што можеме да видиме, нема недостаток на причини зошто Не се пронајдени производи биди мудар избор.

Што ни нуди AUKEI EP T25?

Слушалките AUKEI наоѓаат пат кон пазарот со многу луѓе. Меѓу безброј имитации и производи со низок квалитет има некои производители кои успеваат да се истакнат. Не е толку лесно да се најдат квалитетни производи по пристапни цени. 

ТП-25 имаат пр вкупна автономија од 25 часа. Нешто што далеку го надминува она што другите можат да го понудат и што привлекува внимание кај толку малите слушалки и футроли. На технологија на допирБез потреба од физички копчиња, тие се достојни за поголем опсег на додатоци, уште повеќе кога ќе ја земеме предвид нивната цена.

Можеме да пристапиме бесконечни контроли со еден допир, две тастатури, три тастатури или едно долго притискање. Пуштете музика, запрете ја, напредувајте ја патеката, одете назад, закачете или повик е можно без да треба да го допирате нашиот телефон.

Имаме поврзување со Bluetooth 5.0, што гарантира брза врска во спарувањето и отсуство на прекини во сигналот. Најдовме навистина добар квалитет на звук. Ние можеме добро да го разликуваме најдлабокиот бас и да уживаме во висока дефиниција за добра дефиниција. На нивото на јачината на звукот е соодветно, помоќен од другите модели што успеавме да ги тестираме. Добиваме прифатлив резултат за време на повици телефон.

Табела за технички перформанси AUKEY EP T25

Бренд АУКЕИ
Модел ЕП Т25
Формат на слушалки Во уво
Отпорност на вода и прашина IPX5
Conectividad Bluetooth 5.0
Опсегот до 10 метри
Автоматско поврзување Поврзување во еден чекор
Контрола на допир SI
Компатибилност со виртуелен асистент SI
Автономија на слушалки до 5 часа со едно полнење
Тотална автономија 25 часа
Batería 350 mAh
тежина 35.1 g
Димензии X x 10.8 9.2 4 cm
Промотивна цена 25.99 € 
Врска за купување Не се пронајдени производи

Добрите и лошите страни

Добрите

можноста за користете слушалки одделно.

Големина многу компактна и многу мала тежина.

Тие имаат квалитет на звукот многу буена.

La однос на квалитет и цена одлично е

Добрите

 • Тие работат одделно
 • Големина
 • звук
 • Квалитет на цената

Contras

Форматот „Во уво“ сепак е негативна за некои корисници.

Има само една верзија во боја црна

Contras

 • Во формат на уво
 • Opciones de боја

Мислење на уредникот

AUKEY EP T25
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
25,99
 • 80%

 • AUKEY EP T25
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)