Детално го анализираме новиот iPhone 8 Plus

Го тестиравме iPhone 8 Plus Иако iPhone X е најочекуваниот iPhone во последно време, новиот iPhone е редизајниран со отстранување на рабовите што бевме навикнати да ги следиме во екот на другите како Samsung и нивните паметни телефони без граници на екранот. Обновување на „Епл“ кое не дојде самостојно, „Епл“ исто така го лансираше „Ајфон 8“, континуиран „Ајфон“ кој ја следи истата шема како и претходната верзија, „Ајфон 7“ ...

Но, очигледно, Apple не можеше да го донесе истиот уред на пазарот како минатата година. На iPhone 8 е реновирањеДа, има промени во неговиот дизајн, па дури и повеќе очигледни промени во нејзината внатрешност. Ако размислувате да го обновите стариот iPhone за нов iPhone 8, а со тоа избегнете долго чекање што ќе ви го донесе iPhone X (покрај тоа што ќе ви заштеди некои евра), iPhone 8 е одлична опција. Ние го тестиравме и можеме да го потврдиме тоа IPhone 8 ни го носи истиот дизајн како iPhone 7, но доаѓа со батерија на големи промени. По скокот ви кажуваме сè за новиот Apple iPhone 8 Plus.

Конзервативен по дизајн, модерен по концепт

на осврти за овој iPhone 8 (како што рековме го тестиравме iPhone 8 Plus) се фокусираа на a дизајн што Apple го влечеше од стариот iPhone 6, iPhone што претставуваше промена на ниво на дизајн, но што Apple го влече за време на следните четири iPhone-и. Прилично удобен дизајн кој некои се квалификуваат како дизајн на „даска за сурфање“ поради неговата форма. Сепак, дизајнот се подобрува од моја гледна точка, грбот е вграден во стакло и тоа многу нè потсетува на iPhone 4, еден од најдобро дизајнираните iPhone-и.

Не, не грижете се за задното стакло, веќе знаеме дека поправката има повисока цена од екранот, но Apple ни кажува дека ова е најсилното стакло некогаш монтирано на паметен телефон (Тие го дизајнираа заедно со момците од Корнинг), очигледно, внимавајте, не мора да го фрлате ни долу. Вистината е дека кристалот дава неверојатен допир, и естетски, дури и ако на крајот ставите прекривка, изгледа прилично добро; Повеќе од едно лице ме праша дали имам поликарбонатна обвивка на грбот кога ја носам без прекривка. Предниот дел продолжува да биде континуиран со класичните рабови кои ја менуваат бојата во зависност од верзијата на iPhone што ја земаме: Space Grey (оној што го гледате на фотографиите) има црн преден дел, Златната или Сребрената боја е бела.

Ако постои нешто што не ми се допаѓа, како и во претходните модели, е тоа што камерата се држи надвор. Во моделот Плус, имаме две камери како што се случи во iPhone 7 Plus, и двете се истакнуваат ... Мора да се каже дека Apple доста добро ја реши интеграцијата на алуминиумскиот раб во стаклото, тие можеа да ја изградат полицата во стакло, но очигледно дека би било проблем во случај на кршење, а да не ги спомнувам трошоците ...

А потоа влегувајќи во детали ви кажувам дека самата кутија на уредот, пакувањето со кое ви го даваат, варира во зависност од бојата на уредот. Покрај тоа, Apple елиминира многу логоа што ги видовте на задниот дел од уредот, логоа за контрола на потрошувачката по територијални области, сега ќе ги видиме оние што одговараат на местото каде што го купуваме, а во САД на пример е веќе не е потребно да се печати ниту еден.

Големата камера iPhone 8 во нашиот џеб

Ако сакате некои причина да го набавите овој нов iPhone 8, камерата е онаа што ти требаше. Камерата на овој нов iPhone 8 значително се подобрува, очигледно не е нешто хипер-извонредно, но ако доаѓате од iPhone со камера, одењето во верзијата Plus е голема промена. Apple ги обнови камерите на iPhone 8 на ниво на хардвер со оптика што има ƒ / 1,8 и ƒ / 2,8, нешто што е доста забележливо кога фотографираме со услови на фер осветлување. Новата исто така ја најдов многу интересна бавен синхронизиран блиц, нов начин за правење флеш фотографија што ќе го направи и предметот што го фотографирате и позадината се осветлени, нешто што значително го подобрува фотографирањето со уред како iPhone.

Големата новина на iPhone 7 Plus беше новиот режим на портрет, новитетот на овој нов iPhone 8 прави пресврт во режимот портрет со портрет осветлување, можноста за осветли ги портретите што ги правиме според различни конфигурации слични на оние што може да се дадат во студио за фотографија, очигледно заштедувајќи растојанија. Благодарение на да може да снима повеќе светлина, до новиот интернет провајдер (процесор за сигнал на слика) дизајниран од сопствени момци на Apple, и очигледно за софтверот iOS 11, сега можеме направи портретите да изгледаат многу повеќе. Луѓето што ги фотографирате ќе бидат подобрени од овие нови поставки за осветлување.

Овој нов Интернет провајдерот исто така ќе ни овозможи да фотографираме скоро моментални фотографии, тешко дека забележувате заостанување помеѓу притискањето на блендата и фотографијата што се прави. Да не го спомнувам тоа сега можеме да правиме видеа во 4K со 60fps, нешто што ќе ги направи движењата многу пофлуидни (тие даваат многу интересен изглед на видеата што ги направивме), покрај тоа што може да снимаат бавно движење со 240fps во 1080p, иако во овој случај мора да се каже дека не забележавме многу подобрување во однос на резолуцијата.

Мозокот на сè е наречен A11 Bionic

И да заврши, не и последно, е новиот процесор што го дизајнираше Apple, процесор споделен од iPhone 8 и iPhone X. Тие го нарекоа A11 Bionic, Bionic за можностите за разбирање за кои располага извршете осветлување на портрети за кои зборувавме, бидејќи е специјално дизајниран за Зголемена реалност (покрај камерите сензацијата на реалноста што ја гледаме со овој нов iPhone 8 е неверојатна), и очигледно заради новиот Лична карта што ќе ја видиме на iPhone X.

Има големо подобрување во сите аспекти на ниво на брзина на процесорот. Сè работи многу порамномерно со iOS 11 иако е точно дека и iOS 11.0.1 (најновата верзија) и неговата претходна верзија (ГМ што ја видовме по летните бета), не се многу добри. Само што инсталиравме iOS 11.1 Бета 1, и покрај тоа што е Бета верзија откривме дека работи дури и подобро.

Најприфатлива опција

Сакав да затворам со нова причина за наплата за овој нов iPhone 8: екранот. Ако е вистина дека Тоа не е OLED што го гледаме во iPhone X, но исто така е точно дека тоа е а Ретина HD дисплеј што Apple го тестираше веќе подолго време, исто така сега тие ни овозможуваат да ја користиме опцијата Вистински тон, нова поставка што ни овозможува да ја менуваме температурата на бојата тоа ни покажува според условите на осветлување во кои се наоѓаме. Одличен екран кој се подобрува со оглед на претходните верзии на iPhone.

Јас го препорачувам iPhone 8 ако доаѓате од модел пред iPhone 7Ако сте на iPhone 7, сепак можете да почекате за следната година ако не сакате да ги платите парите што ги чини iPhone X, сепак ако никогаш не сте имале верзија Plus, новиот iPhone 8 Plus е одлична опција. Не сакаме да заборавиме да ви кажеме дека овој пат Apple го намали Капацитети на продажба од 64 GB и 256 GB, имаме верзија од 64 GB и повеќе од доволно. Ве охрабруваме да застанете до продавницата на Apple за да ја допрете и да ја видите со свои очи, тоа ќе ве изненади.

Галерија со слики од новиот iPhone 8 Plus

Фотографии направени со iPhone 8 Plus (без уредување)

Мислење на уредникот

iPhone 8 Плус
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
919
 • 100%

 • iPhone 8 Плус
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
 • Екран
 • Перформанси
 • Камера
 • Автономија
 • Преносливост (големина / тежина)
 • Квалитет на цената

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Нов стаклен заден капак
 • Обновување на камерите
 • Вклучува процесор A11 Bionic како iPhone X

Contras

 • Континуиран дизајн, освен стаклениот капак
 • Ги задржува рабовите за разлика од iPhone X
 • Промашуваме повеќе конфигурации на капацитет

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.