Како да преземате видеа и музика на YouTube: Сè што треба да знаете

Преземете видеа на YouTube

Се чини неверојатно, но оттогаш поминаа скоро 11 години YouTube започна да ги прави своите први чекори. За кратко време, видео платформата сега компанија на Google стана референца за овој вид аудиовизуелни содржини. Неговото значење е такво што премина од поставување телевизиски видеа на ЈуТјуб во правење токму спротивното, поставување видеа на ЈуТјуб на телевизија, дури и во вести, што ќе се каже наскоро. Веќе во 2016 година, многу од сомнежите што ги бараме на Интернет имаат решение на веб-страницата за видео за што станува збор за овој напис. Но, ако најдеме видео што ни се допаѓа, дали е потребно да го преиспитаме од прелистувачот користејќи Интернет врска? За среќа не

Тоа е нешто од најлогичното што понекогаш го сакаме преземете видео за да можете повторно да го гледате офлајн. На пример, преземав упатства за тоа како да свирам некои песни на гитара. Навистина ми се допаѓа стил на музика што е тешко да се добие од уво, па дури и од неговите партитури, па затоа, понекогаш, гледам на YouTube како да ги свирам. Кога ќе најдам демо што ме задоволува, не се двоумам ниту за секунда да го симнам видеото на мојот компјутер сè додека, барем, не ја научам песната. Ако, како мене, вашата желба е да можете да преземате видеа од видео платформата на Гугл, продолжете да читате затоа што ќе се обидеме да ги објасниме сите можни начини, што вклучува од мобилни уреди и да го преземеме само аудиото од видеата.

Програми за работна површина за преземање видеа на YouTube

Аватар

Една од опциите што секогаш ја препорачува брат ми е Аватар, бесплатна апликација за прозорци што ви овозможува да преземате видеа и музика од YouTube и други веб-страници. Добрата работа кај aTube Catcher е неговата разноврсност, што исто така ќе ни овозможи да ги конвертираме датотеките во други формати и неговата лесна употреба. За да преземеме содржина на YouTube со оваа апликација, ќе мора да одиме на Интернет со кој било прелистувач и да ја копираме URL-то на видеото. Подоцна ги извршуваме следниве чекори:

 1. Ние ја залепиме врската во дијалог прозорецот како што е прикажано на сликата.
 2. Ние го означуваме профилот излез.
 3. Кликнуваме на "Превземи" Како што можете да видите, тоа ќе ни понуди добри опции.
 4. Избираме една од опциите за видео или аудио, во зависност од тоа дали сакаме да го преземеме целото видео или само музиката.

Како да користите aTube Catcher

Веб-страница: http://www.atube.me/video/

Иако ја коментирав оваа опција, морам да признаам дека не ми е омилена. Вистина е дека aTube Catcher е одлична програма, но јас обично не користам Windows ниту ми треба апликација што нуди толку многу опции. Како што ќе видите подоцна, постојат многу поедноставни опции кои, покрај тоа, можеме да ги користиме во кој било оперативен систем, сè додека користиме прелистувач што овозможува преземање датотеки од Интернет.

JDownloader

Апликација што го содржи зборот „симнувач“ во своето име треба да работи за нас, нели? Па тоа го прави. Доброто од JDownloader е тоа што веќе го инсталиравме на компјутерот за да извршиме многу други преземања од секаков вид, така што нема да мора да инсталираме софтвер само за да преземаме видеа или музика од YouTube.

Најдоброто нешто во врска со JDownloader е што прави сè скоро автоматски. Велам „скоро“ затоа што, логично, ќе мора да му кажеме која датотека сакаме да ја преземеме од веб-страница или може да преземе многу ѓубре. За да преземете видео или музика од YouTube со JDownloader, само копирајте го URL-то на видеото и ќе се додаде како задача што чека на програмата, без да треба да правите ништо друго.

JDownloader за преземање видеа на YouTube

Ако го имавме отворено, истовремено ја копираме URL-то, ќе видиме мал прозорец што предупредува дека е исто така копиран во JDownloader. Но, ќе се додаде веднаш штом ќе ја отворите програмата. За да не ве збунувам, детално ги опишувам чекорите што треба да ги следите за да преземате видеа или музика од YouTube со JDownloader:

 1. Отвораме JDownloader (Не е потребно да се започне на овој начин, но тоа е како го правам тоа).
 2. Во нашиот веб прелистувач, ајде да одиме на видеото сакаме да преземеме.
 3. Ние ја копираме URL-то од полето за адреса. Automaticallyе се копира автоматски на JDownloader.
 4. Ајде сега JDownloader.
 5. Ако не е отворено автоматски, одете во делот Фаќач за врска.
 6. Ние кликнуваме на симбол плус (+)
 7. Тука ќе се појави нешто како што гледате на претходната слика. Како што можете да видите, постојат неколку опции за видео и аудио. Ние го избираме оној што го претпочитаме.
 8. Десен клик на саканата датотека и изберете Додадете и започнете со преземање.
 9. Чекаме и ќе се преземе во папката Преземања.

Ако треба да изберам програма за преземање содржина на YouTube, би останал до JDownloader. Не дека ми е омилен, но го има и во Виндоус, како на пример за Mac и Linux (всушност фаќањето е од Убунту). Друга апликација со повеќе платформи што може да ве интересира е 4k Video Downloader, но за тоа ќе разговараме во делот за преземање 4K видеа.

НеMP3

Преземач на YouTube NotMP3 е одлична апликација за преземање видеа и аудио на YouTube во популарни и висококвалитетни формати. Оваа програма комбинира дизајн лесен за употреба и одлична функционалност. Таа служи за многу цели одеднаш: преземете и конвертирајте видеа во MP4, WMV, WEBM и MP3 формати со која било резолуција што ќе изберете од 360p до 720p и 1080p HD или 2K / 4K / 8K UltraHD.

Видео конвертор Киго

Видео конвертор Киго тоа е програма што толку многу ми се допаѓа што не можам сосема да разберам како е бесплатна. Јас го немам инсталирано на мојот компјутер за да преземам видеа или музика од YouTube, но тоа е добра опција за конвертирање видеа во друг формат. Но, тоа исто така ни помага да преземаме содржина од веб-страницата за видео на Google, поради што ја вклучувам во статијата.

Преземањето содржини од YouTube со оваа програма е многу едноставно, како и сè што прави. Треба само да ги извршиме чекорите што детално ги опишувам подолу:

 1. Иако не е во фаќањето, првото нешто, како и секогаш, ќе биде копирај URL од посакуваното видео од нашиот префериран веб прелистувач.
 2. Отвораме Kigo Video Converter и кликнете на Преземете видео.
 3. Потоа кликнуваме Додадете URL. Willе видиме дека се појавуваат многу опции. Ова е затоа што апликацијата може да се претвори и во други формати.
 4. Ја избираме посакуваната опција.
 5. Конечно, кликнуваме на OK.

киго видео конвертер

Ако сакаме и ние можеме да повлечеме URL до прозорецот Видео конвертор Киго за откривање на содржината. Оваа апликација навистина ми се допаѓа и ја препорачувам.

Веб-страница: киго-видео-конвертер.com

Преземете видеа на YouTube од Андроид

Од прелистувач

Доброто (или лошото, во зависност од тоа како го гледате) Андроид е дека тоа е многу отворен систем. Скоро секој прелистувачот може да преземе работите на Интернет и затоа видеата на YouTube може да се преземат директно од прелистувачот. Бидејќи е еден од најпознатите прелистувачи и мојот омилен, се постигнува она што ќе објаснам подолу Firefox, но сигурно работи и со Google Chrome. Од методите на прелистувачот, ќе објаснам нова што се обидува да ги додаде буквите "dlv" пред "youtube" во URL-то. Ние ќе го сториме тоа како што следува:

 1. Го отвораме прелистувачот на Интернет. Во овој случај, Firefox.
 2. Одиме на видеото што сакаме да го преземеме.
 3. Ако сме во мобилна верзија на YouTube, мора да го смениме „m“ во „www“ и по периодот (пред „youtube“) да ги додадеме буквите „dlv“, како што можете да видите на следната слика:

add-dlv

 1. Допираме на go или Enter и ќе не однесе на нова страница, подготвени да го преземеме посакуваното видео.

преземете-dlv

 1. Го допираме паѓачкото и одбираме во кој формат сакаме да го преземеме видеото.
 2. Следно, бидејќи сакаме да ја зачуваме датотеката, избираме Преземи.

преземете-dlv-2

 1. Чекаме да заврши преземањето. Можеме да видиме што недостасува во известувањата (известувањата на Твитер не се за моето x) морав да одам во куќата на татко ми и да го позајмам Galaxy Tab 3 од него).

преземање

 1. И, конечно, сега можеме да го пуштиме видеото.

играње

Со симнувачот на YouTube

Иако повеќе ми се допаѓаат опциите на прелистувачот, има и други опции кои се подеднакво или подобри како апликација. Преземач на YouTube е одлична апликација за Андроид што ќе ни овозможи да ги преземеме видеата, па дури и да го конвертираме аудиото откако ќе го преземете. Проблемот е во тоа Го нема во продавницата за апликации Google Play, па ако одлучите да го користите овој метод, вие и само вие сте одговорни за тоа што може да се случи. Во секој случај, јас сам се обидов да го создадам ова упатство, но подобро е да предупредувам и да не се случува ништо освен спротивното. За да преземеме видеа со YouTube Downloader, ќе го направиме следново:

 1. Со нашиот Андроид уред, одиме на Интернет dentex.github.io/apps/youtubedownloader/, ние го преземаме .apk и го инсталираме.

преземете-youtube-симнувач

 1. Отвораме YouTube Downloader и го бараме видеото како што би направиле со која било друга апликација.

во потрага по видео

 1. Menuе се отвори мени со достапните формати. Избираме еден од нив.

изберете-формат

 1. Ние го потврдуваме преземањето.

потврди-преземи

 1. Чекаме да заврши преземањето и да го отвориме. Како што можете да видите на сликата, ние исто така можеме да го извлечеме аудио-датотеката и да го претвориме во MP3.

отворање-видео

 1. И да уживаат. Инаку, онаа на сликата е Елизе Рид од Амаранте (еден од бендовите што најмногу ми се допаѓа деновиве) и песната е „Глад“.

играње-видео

И со ремикс ОС?

Ако сте корисници на Android, веројатно знаете Ремикс оперативен систем. Врз основа на проектот Androidx86, ремикс ОС е најдоброто нешто што можеше да се случи на некои компјутери, особено на оние со ниски ресурси. Отпрвин немаше да лансираат верзија компатибилна со 32 бита, но тие веќе предвидоа дека ќе го сторат тоа, за да можеме да ги отстраниме прашините од 10-инчните компјутери, кои сиромашните малечки скоро ги влечат со другите оперативни системи и некој кој ти има еден со Лубунту ти кажува.

Поентата е дека Remix OS е исто така способен за преземање видеа со „SS метод“ (објасни подоцна и слично на претходниот со додавање „dlv“). Во моментов, оперативниот систем е во рана фаза, така што нема ништо едноставно, но тој е способен како и секоја друга верзија што ја користи секој уред со Android. Во оваа статија не можеме да ви покажеме како да ја додадете продавницата Google Play во Remix OS, но започнуваме од основа дека веќе сте ја инсталирале.

Тековниот прелистувач „Ремикс ОС“ не е многу способен, затоа ќе треба да преземеме друг. На Firefox работи совршено, како што покажуваат следните слики на екранот.

Youtube-ремикс-os-1 Youtube-ремикс-os-2 Youtube-ремикс-os-3 Youtube-ремикс-os-4

Добрата работа кај оперативниот систем „Ремикс“ е што тој е систем кој е многу сличен на кој било друг десктоп систем, така што видеото ќе го чекаме во истражувачот на датотеки, во папката „Преземања“. Ако сè уште не сте го пробале и имате компјутер со ниски ресурси, препорачувам да го пробате.

Преземете видеа на YouTube од iOS

Ако сметате дека е потребно да се направи Jailbreak на вашиот iOS уред за да можете да преземате видеа на YouTube, не можете да бидете погрешни. Точно е дека не постои таков едноставен и директен начин како со другите уреди, но може да се направи. Без да се обидувам премногу, можам да мислам на две апликации и една од нив е потполно бесплатна за време на ова пишување. Станува збор за апликацијата Турбо симнувач - Управувач со датотеки и прелистувач (за да се избегне забуна, ќе ја додадам врската подоцна).

Со турбо симнувачот

Процесот за преземање видеа на YouTube со ова бесплатна апликација Едноставно е, но треба да го знаете начинот. Еве ги чекорите што треба да ги следите за да ги зачувате видеата на iOS ролната:

 1. Логично, првиот чекор би бил преземање на е инсталирајте ја апликацијата. За да го направите ова, можеме да ја бараме апликацијата во App Store, но најдобро е да кликнете на една од врските што ќе ги ставам подолу од вашиот iOS уред. Така, како што реков претходно, ќе избегнеме забуна и ќе ја инсталираме правилната апликација.
 2. Ако го пристапивме видеото со друга апликација како што е Safari, мора да копираме и ставете ја URL-адресата во соодветното поле, што не е никој друг, освен полето за URL-адреси на турбо симнувачот. Ако посакаме, можеме да се движиме до него со Turbo Downloader исто како и со кој било друг прелистувач.
 3. Како што можете да видите на првата слика од екранот од претходните, веднаш до URL-то се појавува a икона за молња со број 1. Тоа значи дека има видео достапно за преземање. Игравме на тој зрак. Ако не се појави, можеме да пристапиме и до опциите притискање и држење за видеото.
 4. Следниот чекор е еднонасочна улица. Бидејќи не можеме да сториме ништо друго, го допираме видеото означено со сината стрелка. Е се појави мени.
 5. Како што веќе претпоставувавте, сега мора да го допреме Превземи. Ако сакате да наведете одредена папка, треба да ја изберете опцијата со елипсата на крајот.
 6. Сега го имаме видеото на нашиот iOS уред, но изненадете! Можеме да го видиме само со Turbo Downloader. Ова не е она што го сакаме, затоа ќе бидат потребни неколку дополнителни чекори. Одиме до преземената датотека, ја допираме три точки а потоа се допираме удел.

Преземете YouTube iOS

 1. Трикот е да го додадете видеото во белешка за подоцна да го зачуваме на нашата ролна. Така, ја допираме иконата Сметки.
 2. Потоа можете да ставите што мислите дека е најдобро, но ако сметаме дека она што го сакаме е да го зачуваме видеото на нашата ролна, јас би ставил писмо или дури и ништо. Едноставно, чуваме белешката.
 3. Следниот чекор, како што можете да видите на последната слика од екранот, треба да ја отвориме апликацијата Сметки.
 4. Ја допираме иконата сподели.
 5. И, конечно, се допираме Зачувајте видео. Сега ќе го имаме на нашата ролна да правиме што сакаме.

Турбо симнувач

Лошата страна на овој метод? Па, всушност, методот е многу добар, но апликацијата е бесплатна и без интегрирани набавки, што значи дека инвеститорот ќе мора да добие придобивки на друг начин. Добар начин да ги добиете овие придобивки, како што покажа познатата игра Flappy Bird, е со продажба на рекламирање. Секое малку време кога користиме Turbo Downloader, ќе видиме a скокачки прозорец со реклама што можеме да го прескокнеме на 5 секунди. Сè има своја цена и ова е онаа за оваа апликација

Алтернативна врска: Турбо симнувач.

Со работниот тек

Ова е мојот омилен метод на iOS. Работното Тоа е платена апликација, но се користи за правење многу работи, дури и за некои што ги ограничува Apple. Работниот тек ни овозможи, на пример, да испратиме фотографија од ролна од WhatsApp многу порано пред ова да биде можно природно. Друг пример за ограничувања што ги отстрануваме со Workflow е дека можеме да испратиме повеќе од 5 фотографии по пошта. Покрај тоа, со Workflow не се ограничуваме на видеа, но можеме да преземеме и музика. Апликацијата вреди и бидејќи веќе ја купив, ја користам ако сакам да преземам каква било содржина од YouTube.

Процесот за преземање видеа и музика на YouTube со Workflow е многу едноставен. Потребно е само да се има апликацијата и продолжување неопходни Чекорите што треба да ги преземеме се следниве:

Процес на работа на YouTube

 1. Логично, првото нешто што треба да направите е да отидете во App Store и преземете Worflow.
 2. Со веќе инсталиран Workflow, ги отвораме Safari и се движиме до видеото што сакаме да ја преземеме.
 3. Игравме на уделпотоа во повеќе и ја активираме опцијата Run Workflow. Овој чекор ќе се изврши само еднаш и ќе важи за другите наставки за работниот тек што се користат во Safari.
 4. Допрете на иконата за споделување и изберете Извршете го работниот тек.
 5. Ние ја избираме наставката од Јутјуб до Ролна (или продолжувањето YouTube на MP3 ако сакаме да го преземеме само аудио).
 6. Ние чекаме. На крајот од задачата, видеото ќе биде достапно на ролна.

Што вреди? Единствената лоша работа е што апликацијата е платена, но ако ги погледнете информациите на ОВОЈ ЛИНК Willе сфатите дека вреди да се плати за тоа.

Алтернативен метод

Иако претходниот метод е оној кој најмногу ми се допаѓа, морам да признаам и дека повеќе пати не успева, но мора да биде кога ќе се случи нешто чудно на веб-страницата на YouTube. Она што обично не пропаѓа е „SS метод“, но iOS Safari не дозволува преземање датотеки по природен пат. Она што ќе го сториме тогаш е да ги додадеме двата пред youtube.com, да го погодиме Intro и да одиме на Интернет. Потоа, кликнуваме на Преземи, што ќе не одведе на веб-страница што е репродуцирана со родниот плеер Сафари. Во тој момент треба да започнеме уште едно проширување што го создадов за таа пригода. Видеото ќе се преземе на ролна. За да ја преземете предметната наставка, треба само да допрете на ОВОЈ ЛИНК од вашиот iPhone.

Работното

Алтернативна врска: Работното.

Америго

Ако преземате многу преку Интернет, можеби ќе ве интересира да го пробате Amerigo. Не е дека е ефтина апликација, но ќе ни овозможи да преземеме практично сè. Процесот за преземање видеа со Amerigo е многу едноставен. Ние само треба да:

Америго

 1. Ние го отвораме Америго.
 2. Се движиме до видеото што сакаме да го преземеме.
 3. Ако не игра автоматски, го допираме триаголникот (игра).
 4. Windowе се појави прозорецот што го гледате на централната слика на екранот над овие редови. Допрете на стрелката надолу (преземете).

Америго 2

 1. Следно го допираме посакуваното видео, а потоа на «Покажи во датотеки».
 2. Конечно, ги допираме двете стрелки надолу и допреме Зачувај на ролната. Патем, првото видео е таму за еден од тестовите што ги направив.

Алтернативна врска: Америго

Како да преземате видеа на YouTube од прелистувачот

Методот на додавање на СС

Колку и да изгледа едноставно што сè што се појавува во овој напис, сè може да биде поедноставно и без да инсталира софтвер на нашиот компјутер, нешто што секогаш завршува со вчитување на системот. Може да се направи директно од прелистувачот и постојат опции што се толку едноставни што нема да разбереме како сме можеле да живееме без нив. Опцијата што ќе ја објаснам е добра за паметење, бидејќи можеме да ја користиме практично во кој било прелистувач.

Иако сум свесен дека има и други веб-страници што ќе ни овозможат да преземаме содржина на YouTube од прелистувачот, јас го препорачувам овој метод. Ние ќе го сториме следново:

 1. Како и секогаш, го отвораме веб-прелистувачот и одиме на посакуваното видео.
 2. Не треба да ја копираме URL-то или да ја залепиме во која било програма. Она што треба да го направиме е да ставиме две еса (s) пред «youtube». Треба да изгледа вака (рамка со црвена боја што ќе треба да ја додадеме): https://www.ssyoutube.com/watch?v=3rFoGVkZ29w
 3. Остатокот од URL-то го оставаме како што е. Потоа, притиснете го копчето Enter и ќе видите што ќе се случи.

Додадете ss за преземање видеа на YouTube

 1. Youе ве одведе на страница како оваа што ја гледате на претходната слика од екранот. Сега треба да го преземеме видеото само со директно преземање. Или, ако сакаме да го преземеме само аудиото, изберете ја таа опција од паѓачкото мени. Лесно, нели?

Најдоброто нешто во врска со оваа опција е тоа што работи во кој било прелистувач што ви овозможува да преземате датотеки. Едноставно е одлично.

Други слични методи

SaveFrom.net исто така може да се користи за преземање од други страници. Ако сакаме да преземеме која било датотека од веб, секогаш можеме да се обидеме да додадеме sfrom.net/ пред http: // на URL-то. Ако наместо да ги додадеме двата пред youtube.com, додадеме sfrom.net/ пред сè, тоа ќе не однесе на истата веб-страница.

Но, како што објаснивме претходно, а исто така и во делот за преземање директно на .avi, тој исто така може да се преземе со додавање на „dlv“ пред youtube.com или „lataa“.

Како да преземете видео на YouTube во Full HD или 4K

Со 4K видео симнувач

Многу интересна опција за преземање видеа на YouTube бидејќи е мултиплатформа е Преземач на видео 4K. Оваа мала, но моќна програма ќе ни овозможи:

 • Преземете ги претходните плејлисти и канали на YouTube, во можност да ги снимате во MP4, MKV, M4A, MP3, FLV, 3G формати и со можност за генерирање плејлисти во формат .M3U.
 • Преземете HD видеа во резолуција 1080p, HD 720p или 4K за да уживате во содржината на нашата телевизија без губење на квалитетот.
 • Можност за исто така преземање на преводите интегрирани во видеото или одделно во датотека .srt.
 • Можност за преземање видеа во 3Д формат. Ова е интересно за уживање во видеата на нашата 3Д телевизија. Логично е бескорисно ако нема каде да ги репродуцираме.
 • Преземете вградени видеа на YouTube од која било веб-страница, само со копирање на врската од неа и лепење во апликацијата.
 • Преземете видеа од Vimeo, SoundCloud, Flickr, Facebook и DailyMotion.

4k-видео-симнувач Се преземаат видеа на YouTube во 4K

Преземањето видеа со 4K Video Downloader не може да биде полесно. Onlyе треба да го направиме само следново:

 1. Ние ја копираме URL-то на видеото од нашиот веб прелистувач.
 2. Ние кликнуваме на Вметни врска.
 3. Ние го избираме форматот посакувано
 4. Ние кликнуваме на Превземи.

Логично, за видеото да се преземе во 4K потребно е видеото да е поставено во таа резолуција. Ако не е така, нема да можеме да го преземеме на 4K.

Но, ако сакаме да биде уште поедноставно, можеме да го искористиме Паметен режим. Ако го активираме паметниот режим, преземањата ќе бидат на само еден клик. Кога ќе кликнеме на насмеаното лице, ќе се појави прозорец кој ќе нè информира за тоа како работи овој режим. Во овој прозорец исто така ќе посочиме со каков квалитет сакаме да ги преземате видеата. Ако ги сакаме со највисок квалитет, на менито квалитет ние треба да избереме Оригинални. Ако видеото е достапно во 4K резолуција, програмата ќе ја преземе кај нас во 4K квалитет. Лесно, нели?

Лошата работа во врска со 4K симнувачот? Па, како што можете да видите на претходната слика, таа содржи рекламирање. Но, како што секогаш велиме, сè има своја цена и ова е 4K Downloader.

Веб-страница: 4kdownload.com/products/product-videodownloader

Како да преземете видео на YouTube директно во формат .avi

Додавање на „латаа“ пред youtube.com

Овој метод е практично ист со додавање на "ss" или "dlv". Onlyе треба да го направиме само следново:

 1. Како и секогаш, го отвораме прелистувачот и одиме на видеото што сакаме да го преземеме.

додаток може

 1. Appearе се појави порака дека мрежата не е безбедна. Ако не сакате да ризикувате, не продолжувајте да читате. Мислам дека има врска со јазикот на мрежата, која има симболи што прелистувачот не ги разбира многу. Ако не се плашите, продолжете, како оние од Аликанте.
 2. На страницата LataYouTube.com, ќе треба да направиме три кликнувања, од кои првиот е да се прикаже менито «Laatu» за да се избере видео / аудио формат што го сакаме.

изберете формат

 1. Менито што нè интересира во овој дел е второто „Valitse muoto“. Ова е местото каде што треба да избереме «AVI».
 2. И, конечно, кликнуваме на Латаа. Startе започне да се конвертира.

конвертирај

 1. Кога конверзијата е завршена, прозорецот за преземање ќе се појави автоматски. Можете да бидете смирени. Преземената датотека е .avi, без чудни извршни или нешто слично.

преземање-конзерва

 

Како да преземете MP3 од видео на YouTube

Со VidToMP3

Како да го користите VidtoMP3

Скоро лесно како методот за додавање на SS пред youtube.com што го објаснивме погоре е да одите на Страница VidToMP3 и направете го горе-долу истото. Единствената разлика е во тоа што, наместо да ги внесуваме буквите и да одиме директно на мрежата, ќе мораме рачно да одиме на страницата, како што би имале пристап до која било друга веб-страница. Willе треба само да одиме на мрежата што ќе ти ја ставам подоцна и да го сториме следново:

 1. Ние ја залепиме URL-то на видеото во полето.
 2. Кликнуваме на "превземи" Потоа, ќе започне да покажува процент, алатот го вади аудиото и ја подготвува датотеката за преземање, кога процентот ќе заврши, ќе ве извести дека конверзијата е завршена. Па тоа, ние чекаме за реализацијата да заврши.
 3. Во следниот прозорец, кликнуваме на "Кликнете тука за да ја добиете вашата врска за преземање".
 4. Потоа одштиклирајте го полето и кликнуваме на "Преземи MP3".

Исто така е едноставен метод, нели? Работата е во тоа што не ми е омилено. Со програми како некои од деталните во оваа статија, не сметам ниту за опција. Се разбира, најдобро е ако она што го сакаме е да го преземеме аудиото во MP3. Ако не го сториме тоа преку веб-страницата на VidToMP3Во многу наврати ќе го имаме аудиото достапно само во, на пример, формат M4V. Ова мора да се земе предвид.

Веб-страница на VidToMP3

Мислам дека тоа е сè. Во оваа статија објаснивте неколку опции за преземање видео и аудио од YouTube и практично за сите оперативни системи или, доколку не се работи за тоа, постојат системи што можат да работат на системи што не се објаснети тука. Дали имате некои подобри предлози што можеа да го направат овој список? Во случај да сте сакале повеќе, Надвор од слободата Исто така е уште една алтернатива што треба да се разгледа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Морд ЕЛ Азузу dijo

  Постои и друг начин, ми се чини полесно, отворете го видеото на youtube што сакате да го преземете и додадете »dl» пред URL-то на youtube и ќе ја видите опцијата за избор на квалитет и преземање, исто така ќе имате можност за преземање како mp3 аудио