Дали претставувањето на Samsung Galaxy S8 ќе се одложи до крајот на март?

Галакси Забелешка 7

Новите гласини за тоа што треба да биде предводник на Самсунг во раните фази на 2017 година укажуваат на тоа дека јужнокорејскиот терминал ќе го прескокне Samsung е распакуван dБарселона во февруари во рамките на Светскиот мобилен конгрес 2017 година, да се претстави на крајот на март во ексклузивен настан за брендот. Всушност, оваа вест нè остави малку збунето на почетокот, бидејќи ако е вистина, тоа ќе одложи до април или можеби малку повеќе од продажбата на уредите и ова не ни се допаѓа.

Доцнењето може да биде за безбедност

После она што се случи со Samsung Galaxy Note 7, фирмата не може да дозволи уште еден пропуст во овој поглед, бидејќи тоа би значело уште еден важен хит во економските прашања и особено во сликата. Затоа, компонентата што го донесе брендот над глава ќе биде прегледана и мора да се осигура дека истото нема да се повтори, па затоа презентација на Samsung Galaxy S8 ќе се одржи на крајот на март да се провери дали сè е совршено.

Веќе рековме дека ова ќе го одложи лансирањето на пазарот на терминалот и не е добро за брендот што сака да сврти страница со темата Note 7 и да претстави нов смартфон со големина на Galaxy S8. За сето ова време не ја видовме официјалната причина зошто се запалија терминалите на Note 7, но веруваме дека брендот веќе го знае тоа и ќе знае како да го поправи овој проблем на време. понатаму имаа доволно време да му се посветат на Galaxy S8 и да го претстават на MWC 2017 без проблем.

Пред да останете цврсто со оваа вест, мора да стане јасно дека Тоа е гласина и дека нема ништо потврдено од брендот, но изминувањето на деновите ќе биде клучот за да се открие дали Јужнокорејците навистина ќе дозволат медиумската изложба што ја претставува MWC во Барселона да избега, за да ја направат својата презентација подоцна и, најверојатно, со малку помалку влијание врз медиумите. Лично не сакам да верувам во оваа гласина за се што вклучува, па да почекаме да видиме повеќе детали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.