7 причини да го купите Samsung Galaxy S7

Samsung

Денес новиот е пуштен во продажба во Шпанија и низ целиот свет. Samsung Галакси S7. Точно е дека со денови беше можно да се резервира, но до денес не беше испратен до сите оние што го купија без да размислат за тоа. Во моментов не се чини дека премногу корисници се осмелија да го купат новиот предводник на Samsung, но денес ќе ви покажеме 7 причини, секоја поубедлива, зошто треба да го купите овој нов мобилен уред од јужнокорејската компанија.

Како и секогаш што се случува со овој тип на написи, утре ќе објавиме друга во која насловот на статијата варира малку и е 7 причини зошто да не купувате Samsung Galaxy S7, но денес ќе се фокусираме на тоа да ви понудиме 7 причини зошто треба да купите Galaxy S7.

Нема да најдете еднаков дизајн

Samsung

Долго време Samsung го менуваше дизајнот на различните уреди што ги лансираше на пазарот, барајќи го дизајнот што многу корисници го бараа за висок терминал. Со Galaxy S6 Samsung веќе пристапи кон совршенството, но со измени што Јуве Корејците ги направија овој Galaxy S7 можеме да кажеме дека го достигнале совршенството.

Без ризик да бидеме погрешни, мислам дека дури може да се каже дека се соочуваме со паметниот телефон со најдобар дизајн на пазарот, победувајќи други тешки тегови како iPhone 6S, членовите на семејството Nexus или Huawei P8.

Батеријата веќе не е проблем

Производителите на мобилни уреди сè повеќе ни нудат поголем капацитет на батериите, зголемувајќи ја малку дебелината на терминалите што корисниците се подготвени да ги поддржат во повеќето случаи без никаков проблем.

Овој Galaxy S7 има 450 mAh повеќе батерија од Galaxy S6 а што се однесува до дебелината, таа е зголемена само 1,1 милиметар. Батеријата оди до 3.000 mAh што е бројка која априори се чини дека е повеќе од доволна за да може безмилосно да го стисне овој мобилен уред. Во отсуство на можност да го тестираме, ќе биде тешко за овој S7 да не дозволи поголема автономија од еден ден.

Исто така Режим Дозирање на бел слез Тоа е нешто што со целосна безбедност ќе нè увери во подобро користење на батеријата и дека ова ни овозможува поголема автономија.

Враќање на microSD за крај на проблемите со складирање

MicroSD

Во Galaxy S6 Samsung одлучи да ја елиминира можноста за проширување на внатрешното складирање со помош на microSD картичка, нешто што беше многу критично. Од грешки што секогаш учиш, нешто и во Galaxy S7 има враќање на слотот за да можеш вметнете картичка microSD за да заборавите на проблемите со складирањето.

Благодарение на ова можеме да го купиме Galaxy S7 со помалку простор, да купиме microSD картичка, големината што ја сакаме и да заштедиме неколку евра, но пред се да заборавиме на проблемите со складирањето што многу корисници ги имаат со Galaxy S6.

Прашината и особено водата нема да бидат загрижувачки

Како може да биде поинаку овој Samsung Galaxy S7 го има ИС 68 сертификација што го прави прашина или вода не претставува проблем за него. Повеќето корисници не го ставаат нашиот паметен телефон во вода, но никој не е безбеден од паѓање чаша вода на нашиот уред, на пример. Благодарение на ова сертифицирање, ништо или скоро ништо нема да биде проблем за овој терминал.

Иако Самсунг во крајност потврди дека Галакси е отпорен на вода и прашина Наша препорака е да не го потопувате овој нов смартфон Samsung во вода или да правите чудни работи со него. Ако сакате да играте на ризичен начин со тоа, никогаш не заборавајте дека тоа ве чинело повеќе од 700 евра.

Новина на течно ладење

Мајкрософт го воведе течно ладење во Lumia 950 и Samsung одлучи да се приклучи на овој автомобил за да нема никаков проблем со процесорот, кој е сè помоќен, и кој секако може да има тенденција да станува потопол отколку што е потребно.

Благодарение на оваа опција можеме да заборавиме на проблемите со процесорот, што може да влијае на перформансите на уредот. Кога зборуваме за паметен телефон од висока класа, секогаш е позитивно што производителот се труди да понуди карактеристики што ќе ни овозможат да живееме мирно и да не се плашиме во кое било време дека нашиот нов Galaxy S7 во овој случај ќе се разгори.

Камерата, определувачки фактор

Samsung Галакси S7

Камерата повторно е една од силните страни на овој нов член на семејството Галакси и е дека Самсунг знае дека многу корисници паметен телефон ги убедува на прво место според можностите на камерата.

Во оваа прилика јужнокорејската компанија сакаше да ја напушти мегапикселната војна за да се фокусира на подобрување на друг начин. Сензорот за камера на овој Galaxy S7 има „толку само“ 12 мегапиксели, иако поголем и тоа ни овозможува и понатаму да добиеме подобар квалитет на сликата отколку што добивме со Galaxy S6.

Отворот исто така порасна на f / 1.7, нудејќи ни нови можности. Исто така, треба да го земете предвид вметнувањето на технологијата Dual Pixel. Во моментот, првите слики што можевме да ги видиме се едноставно извонредни, без оглед дали сцената има малку или многу светло.

Цената не е проблем

Можеби никој не мисли исто, но Денес високата цена на Samsung Galaxy S7 не претставува проблем И, тоа е дека секој може да го набави овој нов смартфон преку кој било оператор на мобилен телефон по нешто подостапна цена и да може да го плати на удобни рати.

Во случај воопшто да не сте убедени дека треба да потпишете обврска да останете во компанија за мобилна телефонија, што обично е основниот услов што компаниите го ставаат за да му понудат терминал на корисникот, секогаш можете да го купите во голема област каде што повеќе од нормално е тоа што ни овозможува да ја финансираме набавката на удобни рати без камата.

Дали имате повеќе причина да им дадете на сите оние кои се сомневаат дали да купат некој од новиот Samsung Galaxy S7?, Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.