Проверете од тука дали вашиот iPhone 6s е во програмата за замена на батеријата

 

Iphone 6s

Пред неколку недели Apple објави неколку програми за замена за iPhone-и. Една од нив беше поврзана со дефектите на панелот за допир на уредот, што беше малку чудно бидејќи ги тера корисниците да плаќаат за да ја поправат опремата (нешто што е комплексно за разбирање) и друго батерии за iPhone 6s во кој одекнува неуспех со првите серии на овие iPhone 6s кои поради овој неуспех предизвикуваат уредот да се исклучи случајно и целосно неволно. Денес Apple веќе го постави веб-делот за да знае дали вашиот iPhone е меѓу погодените За овој проблем.

Ова е нешто што Apple требаше да го стори во моментот кога ја лансираше оваа програма за замена или поправка на овие батерии, но од која било причина тоа не го стори. Сега едноставно треба да пристапиме овој дел на веб-страницата на Apple и ставете го серискиот број на нашата земја и iPhone за да видите дали сме во рамките на оваа програма за замена тотално бесплатно за корисникот. Серискиот број може да се најде во поставките за паметниот телефон во опцијата Општо> Информации.

На овој начин, откако ќе се внесе, ќе се појави порака во која ќе знаеме дали го имаме iPhone-от под влијание на овој неуспех. Можно е веќе да сте го поправиле претходно и во тој случај Apple ќе ви го исплати целиот износ на фактурата. Ако не го додадете серискиот број, вашиот iPhone не се појави, но тој сè уште го има овој проблем, она што треба да направите е да закажете состанок во продавница на Apple или овластена продавница за да го снимите вашиот проблем. Најбезбедно е што и покрај тоа што не се појави во програмата, ако не беше за некоја злоупотреба на iPhone, тој ќе се санира без никаков трошок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.