Филтрираше дизајнот и спецификациите на Galaxy S8 Active

Како што можеби многумина од вас веќе знаат, Samsung е една од оние компании што се обидуваат да го покријат целиот спектар на пазарот лансирајќи мноштво варијанти и модели на телефони, од нискиот до највисокиот опсег. И еден од следните уреди што ќе ја види светлината, покрај Galaxy Note 8, ќе биде Galaxy S8 Active, варијанта на неговиот сегашен предводник.

И како што се приближува тој сè уште непознат датум на лансирање, гласините и протекувањето се множат, а тоа ни овозможува да знаеме повеќе за новиот терминал, особено сега кога можевме да видиме наводно официјални слики на Galaxy S8 Active заедно со промотивни материјали кои детално ги опишуваат неговите главни спецификации.

Galaxy S8 Активен, поотпорен и автономен

Според протечените слики, Galaxy S8 Active го засилува дизајнот на S8 и го прави поотпорен до аспекти како неповолни временски услови, дожд и сл. Значи, нивните рамки се нешто пообемни, каква што е нивната функција подобро заштити го екранот од кршење, притоа вградувајќи заштита од удари во неговите четири агли, чии завртки се видливи.

Покрај тоа, има и Galaxy S8 Active IP68 сертификација за отпорност на вода и прашина, што значи дека може да биде потопен до триесет минути, со оценка MIL-STD-810G, што значи е способен да издржи на потешки климатски услови и да преживее сериозни влијанија.

Другото големо подобрување на Galaxy S8 Active е неговото 4.000 mAh батерија, што е значително зголемување од 3.000 mAh на S8. Сепак, остатокот од техничките спецификации останува сличен на предводникот, вклучително и а 5,8 инчен екран 1440p, a Процесор Snapdragon 835, 4 GB RAM меморија, 64 GB меморија, Главна камера од 12MP и предна камера од 8MP, скенер за ириса, физичко копче посветено на Bixby, безжично брзо полнење ...

Очигледно ќе биде достапен само во две опции во боја, Метеор сиво и злато од титаниум И во моментот нема официјален датум на објавување, иако најверојатно ќе се случи пред презентацијата на Galaxy Note 8 на 23 август.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.