Протекување на Moto G5S Plus открива спецификации и нова слика

Филтрација на Moto G5S Plus

Една од неприкосновените кралици на средниот опсег кога станува збор за мобилната телефонија е Motorola. И, можеби, во рамките на различните семејства што компанијата ги поздравува, семејството G е најпопуларно меѓу корисниците. Исто така, од своето повторно раѓање во 2012 година, американската компанија не престана да носи успеси. И тој сака да продолжи вака. Следните лансирања што се очекуваат овој јули се новите Moto G5S и Moto G5S Plus.

Сепак, ќе се фокусираме на овој најнов модел, кој беше протагонист на неодамнешното протекување, како што објави порталот SlashGear. Информациите што излегоа на виделина не оставаат нова слика на терминалот, како и некои од техничките карактеристики што можеме да ги најдеме во следната супер продажба на брендот.

Двојна камера Moto G5S Plus

Следно Motorola Moto G5S Plus ќе биде најголемиот модел од линијата што започна во претходните модели. Иако податоците не се потврдени, сите гласини сугерираат дека ќе се соочиме со терминал со 5,5-инчен дијагонален екран и Full HD резолуција.

Сепак, најзначајните податоци за овој Moto G5S Plus се, можеби, неговата двојна задна камера. Според изворот што ги открил информациите, опремата би имала двоен сензор од 12,9 мегапиксели. И формулата што треба да се следи би била обложување на RGB сензор и другиот монохроматски. Комбинирањето на обете фаќања би го постигнало најдобриот конечен резултат.

Големината на нејзината батерија е исто така надмината. Ова ќе пристигне со капацитет од 3.072 милиампери, на фигура доволно за да трае целодневна работа. Протече и верзијата Андроид што би била инсталирана. Во овој случај тоа би бил Android 7.1.1 Nougat, една од најновите верзии на платформата. До последно, други податоци што излегоа на виделина се процесорот и неговата меморија. Motorola ќе се обложи на 626-јадрен Snapdragon 8. Ова би било придружено со 4 GB RAM меморија. Додека неговиот простор за складирање би достигнал 64 GB.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.