Затворена затворена камера, компактна безбедносна камера за домашна употреба

Прстен кутија за затворен камер

Сигурни сме дека сите ја познаваме фирмата Ринг со нејзините безбедносни камери и вратари на камери кои се поврзуваат директно со нашите мобилни уреди. Па денес го имаме на маса новото Прстенеста затворена камера, мала безбедносна камера што има Напојување преку кабел, има HD резолуција што благодарение на нејзината големина останува незабележано во кој било агол.

Оваа затворена камера за прстени ни овозможува да бидеме мирно далеку од дома и да можеме да гледаме од нашиот мобилен уред што се случува во нив, тој никогаш нема да запре бидејќи има кабел за напојување, а не батерија (иако имаат сличен модел со батерија ако преферираш) покрај тоа што имаш навистина прилагодена цена, затоа се соочуваме со опција да ја разгледаме ако бараме безбедносна камера за нашиот дом или канцеларија.

Безбедна камера со исклучителна цена

Содржина на кутија

Е започнеме со сè што е додадено во полето на оваа камера и можеме да кажеме дека имаме сè што е потребно за да извршиме едноставна и брза инсталација. Можеме да ја инсталираме оваа камера на кое било место благодарение на основата што ја носи, но ако го олабавиме малиот шраф што го носи во централниот дел, можеме поставете ја основата на задната страна и на овој начин поставете ја камерата прикачена на идот. Да, тој исто така додава столпчиња и завртки за да може да ја држите камерата на кој било wallид.

Во прилог на самата камера, wallиден полнач со кабел што е microUSB, два адаптери за напојување кои вклучуваат наши приклучоци, прирачници за инсталација, склопување и гаранција и некои налепници кои се веќе популарни на производите на Ring за да предупредат дека областа се следи со камери.

Содржина на затворен фотоапарат за прстен

Главни спецификации на прстенестата затворена камера

Оваа мала камера има одлични спецификации, така што секој корисник кој размислува за стекнување на безбедносна камера, размислува за тоа и може да биде поевтин од ангажирањето на конвенционален алармен систем за видео надзор. Иако е точно дека ќе треба да ја договориме услугата Ring Protect (што ја објаснуваме подолу), тоа е уште поевтино. Но, да одиме на она што нè интересира сега кога се главните спецификации или најистакнатите на оваа затворена камера.

Видео 1080p HD резолуција за гледање во живо на видео и ноќно гледање
Агол на видот Дијагонала од 140 °
Аудио Двонасочна комуникација со откажување на бучавата
Димензии X x 45,8 45,8 75 mm
Барања за поврзување Бара минимална брзина на поставување од 1 Mbps, но препорачаната брзина за оптимална изведба е 2 Mbps
Conectividad 802.11 GHz 2,4b / g / n Wi-Fi врска

Прстенест затворен фотоапарат

Компатибилен со Алекса

Можеме да ја поврземе затворената камера директно со нашето Ехо-шоу, Ехо-спот или Огнена телевизија за да можеме да видиме од каде било што се случува каде и да се наоѓа камерата. Едноставно со «Алекса, покажи ми ја дневната соба» и можеш прегледајте видео во живо од вашиот уред Ехо.

Логично има и свои сопствена апликација за iOS и Android потполно бесплатна, што ни овозможува да гледаме видео во живо каде било. Покрај тоа, не е потребно да се активира планот Ring Protect што тие го имаат активен за да добиваат сигнали за движење на пример, не грижете се за тоа, можеме да ги добиеме овие сигнали благодарение на самата апликација без да го договориме планот.

И бидејќи зборуваме за планот Ring Protect, да видиме кои предности ги има. Првото нешто што треба да се каже дека можеме уживајте во 30 дена бесплатно на овој план што ни нуди можност за снимање на видео и слики снимени од камерата. Овие слики се зачувани на серверите на Ринг, а со тоа и на нашата сметка, за да можеме да уживаме во нив во секое време. Минималната цена на оваа услуга е 3 евра месечно и сите информации можете да ги најдете од самата апликација Ring или од нејзината официјална веб-страница.

Ако барате компактна безбедносна камера, затворената камера е добра опција

Нема многу повеќе што можеме да кажеме за оваа камера и тоа е дека заедно со неговата апликација достапна за iOS и Android станува совршен безбедносен придружник. Во овој случај, кажете дека го има истиот модел на камера, но со батерија на полнење и дека во овој случај затворената камера е камера исклучиво за во затворени простории, не е потребно оваа камера да се поставува на надворешни места. Да се ​​има чувар на прстен и оваа затворена камера може да биде совршен натпревар, всушност е така целосно компатибилен со сите други производи на Ring и Amazon Alexa, затоа е добра опција да внимаваме на нашиот дом, канцеларија итн.

Прстен - секогаш дома
Прстен - секогаш дома
Развивач: Ринг.com
цена: слободен

Мислење на уредникот

Прстенеста затворена камера
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
59
 • 100%

 • Прстенеста затворена камера
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Квалитет на видеото
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Дизајн и материјали за производство
 • Двонасочен квалитет на аудио и видео
 • Едноставно за инсталирање и употреба

Contras

 • Бара платен план за складирање видео

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->