Разочарување, новата серија од креаторот на Симпсонови за Нетфликс

Мет Гронинг, креаторот на култната серија Футурама и од уште попознатото Симпсонови, ќе се врати со а нова серија анимации за возрасни поставени во средниот век кои ќе бидат објавени исклучиво во Netflix, најголемата платформа за видео-стриминг во светот.

Насловот на оваа нова продукција ќе биде Разочарување (Разочарување); ќе ја глуми принцезата Бин и ќе испушта сарказам во секоја сцена, нешто на што навикнал овој креатор, сепак, овој пат ориентацијата кон возрасна публика може да биде поизразена.

Разочарување од светот и нашата способност да го надминеме

Иако станува збор за анимирана серија, Разочарување (Разочарување) има прилично длабока порака затоа што, според изјавите на Мет Гронинг, „разочарување на животот, смртта, loveубовта и сексот, како и тоа како сè уште можеме да се смееме на свет полн со страдања и идиоти “ја сочинуваат централната оска на неговиот нов предлог.

Ако „Симпсонови“ се одвива во сегашно време и „Футурама“ со време направи огромен скок напред, Разочарување ќе се повлече неколку стотици години за да се развие средновековното кралство Дримленд.

Уште една од најголемите новини на серијата е тоа што ќе се прикажува женски протагонизам Принцезата Бин ќе биде протагонист, иако ќе биде придружувана од демонот Лус, Елфо и ќе видиме многу вештерки, харфии, огреви, тролови и сè што е типично за митското замислено средновековие.

Разочарување доаѓаат исклучиво во Нетфликс во 2018 година со прва серија од десет епизоди што ќе ги „изедеме“ со голем ентузијазам. Се разбира, првичниот договор е за дваесет поглавја, така што веќе можеме да сметаме на втора сезона речиси загарантирана.

Ќе биде Разочарување штафетата на Симпсонови, серија која веќе неколку години го најавуваше својот крај?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->