Рамка ТВ: Цена и карактеристики на ексклузивниот телевизор Самсунг што имитира рамка

Samsung Frame TV

Samsung продолжува да иновира во однос на дизајнот и спецификациите за своите Smart TV, а еден од најјасните примери за тоа е новиот модел Рамка ТВ, исто така наречена „Рамката“, што се однесува на слика затоа што нејзиниот дизајн е практично инспириран од слика.

Samsung TV Frame може да се монтира на wallидот за совршено да имитира слика, а во моментот кога таа ќе се исклучи или премине во режим на мирување, автоматски ќе започне да репродуцира разни позадини со осветленост прилагодена на осветлувањето во домот. Потоа ги откриваме сите придобивки, вклучително и цената на оваа нова премиум ТВ.

Слика на идот

Новиот телевизор на Самсунг беше претставен минатиот март, но сега тој конечно се најде во продажба. Дизајнирано во соработка со Ив Бехар, кој работел и на конзолата за игри Ouya, има рамка ТВ заменливи рамки што можете да ги менувате во зависност од украсот на вашиот дом. Може и да биде монтиран на wallид или едноставно стои преку поддршка наречена „Студио Стенд“.

Најинтересно од сè е што кога ќе се монтира на wallид, ТВ рамката ќе бара само екстра-тенок оптички кабел да функционира, нешто што Самсунг го нарече „невидлива врска“, бидејќи кабелот ќе биде практично незабележлив за окото и навистина ќе создаде чувство дека телевизорот е слика.

Samsung Frame TV

Во срцето на Фрејм ТВ е а QLED панел со 4K резолуција, а нејзината најистакната функција е несомнено Режим на уметност, што се активира кога лицето не гледа ТВ и прикажува низа уметнички дела специјално избрани од Samsung.

Вкупно, има повеќе од 100 професионални дела од 37 светски познати уметници и фотографи. Списокот со опции ќе биде поделен на неколку категории, вклучително и пејзажи, див свет, апстрактна урбана уметност и воздушни погледи, меѓу другото.

Секако, ако ви здосади уметничкото дело додадено од Samsung, секогаш ќе имате можност да репродуцирајте свои фотографии од УСБ-уред.

Конечно, забележете дека Samsung Frame TV има и а сензор за амбиентална светлина што ќе ја прилагоди својата осветленост во зависност од осветлувањето во домот, нешто што исто така ќе ви овозможи намалете ја неговата осветленост да се вклопува со други слики што ги имаш во твојата куќа.

Samsung Frame TV цена

Сега можете да го купите Samsung Frame TV во големини од 55 инчи за 1999 $ y 64 инчи за 2799 $. Во меѓувреме, рамките за замена ќе бидат понудени во различни завршни работи, вклучувајќи вистинско дрво, бело и беж. Рамките за најмалиот модел ќе чинат 200 долари, додека за најголемиот модел 250 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.