Прирачник за Арес. Инсталација и конфигурација на Арес 2.0.9

Започнете серија на Арес, Азуреус, еМуле (веќе видовме како преземете сервери за емули) и други програми P2P во која ќе видиме како да ги инсталираме, користиме и конфигурираме овие програми за да извлечеме максимум од нив.

 

P2P програми

 

Како што означува насловот започнуваме со Арес.. Денес ќе видиме како правилно да го инсталирате и конфигурирате. Но, пред да започнете, ако вашиот проблем е што Арес не се поврзува, секогаш се поврзува и никогаш не оди на Интернет, пробајте да читате Арес не се поврзува да ги реши вашите проблеми.

1-ви) Првото нешто што ќе сториме е преземете арес од официјалната веб-страница на Арес кликнување на оваа врска, прозорецот за преземање автоматски ќе се отвори. Преземете ја датотеката и побарајте ја на вашиот компјутер.

Името на датотеката е "Aresregular209_installer.exe" (ако само гледате "Aresregular209" ништо не се случува, вие само го имате скриени екстензии. Кога ќе го имате лоцирано, кликнете двапати за да започнете со инсталацијата.

2-ви) La Објект Арес Тоа е крајно едноставно, само треба да ја следите оваа низа (имајте на ум дека во првиот прозорец ќе ја прифатите корисничката лиценца):

«Се согласувам» >> «Следно>» >> «Инсталирај» >> «Затвори»

 

3-ви) Со горенаведеното, веќе ќе ја имате инсталирано програмата. Ако имате инсталирано заштитен allид, тој ќе скокне за време на инсталацијата и ќе мора да му дадете дозволи на Арес за да се поврзете на Интернет.

 

Заштитен allид во Арес

 

4-ви) Отворете ја програмата и пред вас ќе има прозорец како следниот со Јазиче Интернет активен Во овој поглед можете да користите Арес за навигација (како Firefox или Internet Explorer). Но, ние ќе се фокусираме на преземање и за да ја конфигурираме програмата, кликнуваме на табулаторот „Контролен панел“.

 

Плови со Арес

 

5-ви) Првиот пат кога ќе ја стартувате програмата, ќе ве праша дали сакате да изберете корисничко име, ако притиснете да, ќе го сторите тоа веднаш, но во спротивно ќе мора да ја барате опцијата во „Контролен панел“ од Арес. За да го направите тоа, кликнете на табулаторот „Генерал“ и напишете име во полето „Корисник“ и изберете го типот на врска што ја имате „Брзина“.

 

Лични детали со Арес

 

Без да го напуштам овој прозорец изберете ги опциите што ве интересираат од следново со проверка на соодветното поле:

 

 • Започнете Арес кога ќе го стартувам мојот компјутер: Ако го означите ова поле, Арес ќе започне автоматски секој пат кога ќе го вклучите вашиот компјутер. Не го препорачувам затоа што тогаш ќе се инсталира како програма за жители и тоа ќе го забави стартувањето на вашиот компјутер.
 • Автоматско поврзување со мрежата кога ќе започне Арес: Ако го означите секој пат кога ќе ја отворите програмата, таа автоматски ќе се поврзе избегнувајќи да треба да кликнете на копчето „Поврзи се“.
 • Затворете го Арес кога кликнете на копчето затвори: Ако го означите, програмата ќе се затвори целосно кога ќе кликнете на затворање (црвено копче во горниот десен агол на кој било прозорец). Ако не го означите и кликнете на затворање, ќе го затворите прозорецот, но програмата ќе остане отворена, иако минимизирана во областа за задачи (долниот десен агол на вашата работна површина).
 • Не прикажувајте прозорци со информации во преземањата: оваа опција не е важна, ако ја оставите неконтролирано, ќе видите прозорец кој ве известува за преземањето кога ќе лебдите над неа.
 • Паузирајте го видеото кога се движите помеѓу делови: како со Арес, можете да гледате и прегледувате видеа, ако го изберете ова поле, тоа привремено ќе ја запре репродукцијата кога одите од едно на друго јазиче. Ако го оставите неконтролирано, видеото ќе продолжи да се репродуцира дури и ако не сте во Табулаторот „Плеер“.
 • Покажете «Она што го слушам» на МСН: Ако го проверите ова јазиче, вашите контакти со MSN ќе можат да видат што слушате на вашиот компјутер.
 • На крај, забележете дека на крајот на сè што можете да изберете на почетната страница плови со Арес пополнување на полето «Интернет дома» веб-адреса по ваш избор.

6-ви) Сега одиме на јазичето „Преземи“. Стандардно, сè е подготвено да работи правилно, но ќе видиме некои работи што треба да ги земете предвид.

 

Преземете го Арес

 

Оставете сè како што гледате на сликата погоре и не заборавајте да ги проверите полињата «Го покажува процентот на преземање» (да знаете колку ви преостанува да преземете од преземање) и "Побарајте потврда при откажување преземања" (за да избегнете откажување на преземање по грешка). Ако во вашата инсталација се појави друг број на порта во "Прифати ги влезните врски во портата:" оставете го како што е и не менувај од оној што се појавува на горната слика.

 

Пропусен опсег на Арес

 

Тука треба да бидете будни. Ако го оставиме како што е (види ја сликата погоре) Арес ќе ги искористи целиот расположив опсег кога ниедна друга програма не го користи. Ако видите дека кога пребарувате на Интернет, имате многу бавна брзина обидете се да го ограничите опсегот на поставување и преземање. За врска од околу 3 мегабајти, обидете се да ставите 100 "Испрати ширина на опсег" и 300 во „Преземи го опсегот“. Ако не најдете подобрување во брзината на прелистување, намалете ја вредноста на „Преносниот опсег“ и ако видите дека преземањата се многу бавни, подигнете ја оваа вредност. Willе мора да најдете своја рамнотежа.

 

Папка за преземање Арес

 

Конечно во ова јазиче избираме папка за преземање со кликнување на «Промена на папка». Може да го оставите оној што се појавува по дифолт, по ваш вкус

7-ви) Да се ​​стави крај на Прво поставување на Арес Toе покажеме кои папки ќе ги споделиме со останатите корисници на Арес. За да го направите тоа, кликнете на табулаторот Споделување на датотеки внатре „Контролен панел“ и потоа кликнете на табулаторот "Рачна конфигурација". Haveе треба да изберете кои папки ќе ги споделите со проверка на соодветните полиња. ВНИМАВАЈ И не споделувајте папки што имаат лични податоци. Кога ќе завршите, кликнете на копчето "Да се ​​прифати".

 

Рачна конфигурација на Арес

 

Со сето ова ќе го имаме нашето Арес е конфигуриран и подготвен за преземање. Seeе видиме наскоро како да го користите во друг прирачник чекор по чекор. До тогаш оцетни поздрави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

173 коментари

 1.   Хернан dijo

  Дали ти реков дека си мој идол? хахаха го барав ова за да преземам неколку бекап и се колнам дека реков „Одам кај Оцет да видам што има за тоа“ и заз !!! кажете во право со овој последен пост !!! Каква случајност хахаха. Прегратка


 2.   Pk_JoA dijo

  Уај, каква грда програма. ГРДО Единствената добра работа е што ако имате проблеми со торенти или мазга за вашиот интернет провајдер, тоа ќе ве преземе со поголема брзина. Но, сепак, ова е списокот на работи кои се најчесто во арите
  1) Вируси
  2) Порно
  3) Лажни порно (на пример, се симнувате од Свене Тод ... и излегува дека било ... аем ... нешто друго)
  4) Лажни
  5) Содржина на лоша количина, но содржина на крајот
  6) СОДРИНА СО ДЕЦЕНТВЕН КВАЛИТЕТ !!!
  Сериозно, користете торент или нешто друго, затоа што со оваа… uff… инсима дека песните ги наоѓа само .mp3, заборавете на дискографиите


 3.   ИСУС dijo

  Оцет Вие сте папата на информатиката, високиот пантиф
  ДА ПОГЛЕДНЕМЕ АКО MEЕ МИ ПОМОГНЕТЕ, НЕ МОАМ ДА СЛУШАМ РАДИОНЕЛИНИЈА, МЕСТЕТЕ ЈАВАСКРИПТ ГЛАС (О) ШТО МОРАМ ДА ПРАВАМ


 4.   јас сум начо dijo

  Јас го користам Арес за Mp3 и работи одлично, никогаш не сум имал никакви проблеми
  Благодарам


 5.   Нери dijo

  Pk_JoA, користев арес неколку години, не знам дали не беше повеќе ... и ги преземав Гигас и Гигас ... Никогаш немав проблем, што велите за порнографија еднаш се случив со видео на поделено, но за среќа штом ќе преземете малку со двојно кликнување на видеото или аудиото, тоа почнува да се репродуцира и можете да проверите дали е тоа така или не ..

  Поздрав


 6.   Ножици dijo

  Би го додал пандо на списокот, затоа што за мене е најдобро од сите, да, да преземам неодамнешни работи затоа што старите се губат брзо ...


 7.   Оцет dijo

  Па добро, јас сум задоволен со Арес, иако Фрикиман има право во многу од она што го посочува.

  @Jesus ќе го погледнам тоа во случај да најдам нешто.

  @Tijeran за мене Пандо е еден од најдобрите но во последно време не оди баш најдобро.


 8.   Јоанитор dijo

  Веќе некое време Арес не може да преземе ништо. Отпрвин да, но не сега. Од друга страна, другите корисници можат да преземаат што споделувам. Што треба да направам за да можам повторно да преземам датотеки? Стандардно ја добивам портата 26890. Вели дека се поврзува, но не презема ништо.


 9.   Оцет dijo

  Joaneitorr многу телефонски компании ја овозможуваат врската во некои пристаништа што го спречуваат преземањето, обидете се да користите друга порта за Ares, како на пример 7329.


 10.   NOVATO dijo

  Јас сум новинец во ова и не разјаснувам, го инсталирав аресот преку модемот на водафон, оној што го рекламираат на ТВ со 3 мегабајти и колку и да пробувам мојата вкупна брзина на преземање е 8-9 kbps, јас очаен сум некој може да ми помогне.


 11.   АНГЕЛА ЛУЦИЈА ПЕРЕЗ dijo

  МОЈОТ АРЕС НЕ РАБОТИ, ИМА ПОГОЛЕМА БРЗИНА А НИШТО НЕ СЕ ИСТРАУВА. ШТО ПРАВАМ???


 12.   Егла_Корпс dijo

  wenas оваа страница ме спаси !!!! Барав инструкции за конфигурација на арес веќе еден час .... Покрај тоа, јас лопам нула технологии!
  Но, и покрај тоа, би сакал да знам која е максималната брзина што може да има арес во моментот на преземање на нешто (пали, песна, видео ...)? ¿?
  Тоа е дека јас секогаш одам помеѓу 40 и 60, а понекогаш и помалку и покрај конфигурацијата што ја направив следејќи ги упатствата на оваа страница
  чао муаксссс


 13.   Бизмарк Ника dijo

  Здраво на сите затоа што ги следев сите овие чекори и мојот аре само вели дека се поврзувам и не се поврзува така би сакал да ми помогнете во тој проблем пишете ми на е-поштата xxxxx ќе ви благодарам чао


 14.   гасадека dijo

  Проблемот што го открив е дека во некои филмови кога го преземаат екранот станува зелен и ништо не се гледа, сепак звукот се слуша совршено. Знаете како можам да го решам. Благодарам


 15.   ИСУС dijo

  ОЦЕТ КОГА ОДИТЕ ДА ГО НАПРАВИТЕ ВАСНИКОТ НА АРЕС?


 16.   Оцет убиец dijo

  ИСУС Се надевам дека за неколку дена или најмногу следната недела, јас сум мртов на време.


 17.   alex dijo

  здраво, имам барање, арес престана да работи со преземањата и јас ги деинсталирав и инсталирав ништо, но кога и да ја инсталирам информацијата дека чекам преземање, ништо не може да ми помогнете


 18.   Рафа8 dijo

  Големиот проблем што го имам е што во горниот дел од аресот се појавува (Поврзување) и никогаш не се појавува (Он-лајн), на ист начин не бара ниту една тема, потребни се часови и не добивам никакви резултати; Чекам итен одговор.
  Ви благодариме!


 19.   Оцет dijo

  @alex, што остана за преземање? програмата или преземање?

  @ Rafa8 можете да го користите прелистувачот Арес?


 20.   фрекал dijo

  Арес е прекрасен ...
  На здравје ..


 21.   фрекал dijo

  Единствено се сомневам во аресот е ако при паузирање на преземањата и промена на папката за преземање во друг хард диск бидејќи има повеќе простор, преземањата ќе продолжат нормално, не сум се осмелил да го сторам тоа затоа што преземам многу важна серија за мене, благодарам


 22.   Оцет убиец dijo

  Фрекал willе го пробам и ќе одговорам на твоето прашање за неколку дена.


 23.   коса dijo

  Еј, добро, јас го конфигурирав аресот следејќи ги инструкциите, добивам само едно преземање и во меѓувреме има 6 преземања од мене. Веќе сум очаен, морав да го форматирам компјутерот и кога повторно ставив арес, тој почна да се појавува на таков начин што како што веќе реков сите ме симнуваат а јас најмногу добивам едно преземање и со брзина од најмногу 12кб


 24.   Рафа8 dijo

  Здраво, како се работите! одговарајќи на прашањето поставено погоре, ако можам да се движам по Интернет на аресот, всушност тоа е единственото нешто што можам да го пристапам од гореспоменатиот арес; имате некакво решение за мојот проблем, се надевам дека ќе го добијам наскоро.
  Ви благодариме!


 25.   Оцет dijo

  @frekal може да се направи, но мора да преземете одредени мерки на претпазливост. Денес или понеделник објавувам статија за тоа.

  @ hair во точка 6 го ограничува бројот на луѓе што може да ги преземете од вас на 2 и тестирајте како оди.

  @ Rafa8 ако имате заштитен allид (заштитен allид), тој мора да го сече вашиот Арес на некој начин, во спротивно го имате, погледнете го јазичето Мрежа во контролниот панел Арес. Мора да имате проверена опција „Не користете прокси“


 26.   необичен dijo

  Здраво!!!! Симнав арес 2.0.9 и m беше супер и одеднаш престанав да симнувам работи, ги ставам останатите корисници како поврзани m »земи» моите работи, но не можам ништо да направам, некој знае како да направи ???? благодарам x однапред.


 27.   Оцет dijo

  @muky ја менува портата за преземање.


 28.   необичен dijo

  (оцет) и како го правиш тоа ????????


 29.   Кристијан Салас dijo

  здраво едноставно во папката за преземање најдов 580 датотеки во рар формат кои можат да се избришат, но кога ќе го рестартирам мојот компјутер тие се враќаат и ми се појавуваат, очигледно е вирус, дали некој може да помогне да се елиминира наведениот вирус? количина на антивирус како што е ким 32 ,, панда преку Интернет ,, и јас го поминав шпионот и ништо, не ми отстранува, помогни те молам


 30.   Оцет dijo

  @muky Барав и мислев дека е полесно, но не го видов решението. Жал ми е.

  @Cristian, дали се обиде да ја смениш папката за преземање и потоа да ја избришеш папката rar?


 31.   Сенегал dijo

  Вашите информации многу ми помогнаа. Ви благодарам


 32.   лудак69 dijo

  Извинете што го конфигурирав како што се појавува во упатствата, но продолжува да ме спушта на минимум. Јас не минувам 5% од преземањето кога пред да се спуштам на повеќе од 100 и на ова затоа што се менувам од преглед на windons во xp, можеш ли да ми помогнеш темолам ...


 33.   необичен dijo

  (Кристијан) каде е папката rar ??? Ја сменив папката за преземање веднаш штом ја инсталирав програмата.


 34.   агусти dijo

  ares 2.0.9.3030, нормално бавно, иако имам многу корисници што треба да ги направам за да ги преземам побрзо


 35.   Ramon dijo

  Јас сум конфигуриран порт 7415 и тој останува на „поврзување“. Јас го инсталирав додека сум на Интернет. Зошто не се поврзува со мене?


 36.   CLAUDIO dijo

  едноставно благодарам!


 37.   Карлос dijo

  Здраво пријатели, ја сфатив вистината дека Арес ја имаше како нешто многу корисно при преземање на каков било материјал, но сега последно го елиминирав од причина што и покрај тоа што имав инсталирано антивирус, заштитен allид и други одбрани, сепак се најдов себеси затоа што од нестабилниот систем беше поставен за разлика од Тројанците што тие ги направија и направија на компјутер, можеби пресудувам, но имам скромно познавање на овие проблеми, затоа моето мислење ќе има одредена валидност. Сакам некој да ме побие по ова прашање ????????


 38.   Марија Долорес dijo

  Зошто некои преземања не се префрлаат во папката за преземања? Каде отидоа откако ќе се преземат, да се даде да се исчисти готово или погрешно и да исчезнат? Зошто ми се случува ова?


 39.   Оцет dijo

  Карлос е вистина дека потрошувачката на ресурси го прави системот донекаде нестабилен, но вирусите влегуваат само ако отворите заразени датотеки.

  Марија Долорес, ако отворите торенти, овие не се зачувани во истата папка како кога користите пребарувач и преземате нешто. Преземањето на торенти со Арес го остава преземањето покрај датотеката со торент што ја започна.


 40.   ИСУС dijo

  оцет, аресот го конфигурирам како што го стававте и минуваше одлично, но јас бев една недела каде што ништо не е преземено, тие ги поставуваат, но ништо не ме става да барам три датотеки, а остатокот е во пауза, што можам да направам? Ви благодарам


 41.   Оцет dijo

  Исус ми се случи истото со компјутерот на мојата девојка, тој не се поврза и кога се поврза, не се преземаше. Го поминав антивирусот и го поправив. Обидете се да видите како.


 42.   Клаудио dijo

  ништо не се случува со арес и барав насекаде


 43.   Роналд dijo

  Оцет, ги следев чекорите и се појавува „Поврзување“, но тој никогаш не се поврзува, јас веќе го деактивирав заштитениот allид и сè уште ништо не е исто како што правам јас !!!!!!!! pls ми помогне


 44.   Оцет dijo

  Роналд го имав истиот проблем со компјутерот на мојата девојка и на крајот тоа беше проблем со вирусот. Анализирајте го и исчистете го вашиот компјутер за да видите дали Ares е добар за вас.


 45.   Olga16 dijo

  Здраво, не разбирам зошто секогаш се појавува ПОВРЗАНО и никогаш ОНЛАЈН .. ова веќе ми предизвикува главоболка, оцет објасни чекор по чекор за да го решиш. Благодарам


 46.   Оцет dijo

  Олга16 прочитајте го коментарот веднаш над вашиот.


 47.   Стјуарт учиха dijo

  Здраво
  Само што го преземав ARES и ме тера да се поврзам
  но никогаш не се поврзува
  веќе оневозможете заштитен allид и ништо
  не знам што да правам
  помогни! : Ц


 48.   камениот dijo

  Оцет, ги следев чекорите и се појавува „Поврзување“, но вие никогаш не се поврзувате, јас веќе го деактивирав заштитениот allид и сè уште ништо не е исто како што јас правам !!! pls ми помогне


 49.   јари dijo

  Здраво, погледнете ме што се случува со повеќето луѓе овде, ми се чини дека поврзува, но никогаш не се поврзувам, можам да навигирам, но не можам да пребарувам, веќе го отстранив заштитениот allид, пробав неколку антивируси, па дури и го форматирав компјутерот, но ништо, Преземав арес неколку пати и различни верзии. Замислувам дека може да биде проблем во мрежната конфигурација што ја имам во прозорците или нешто слично, ве молам дајте ми некоја друга идеја или помогнете ми затоа што ова веќе ме престигнува
  многу благодарам, поздрав


 50.   елио dijo

  Здраво, мојот аре го деактивираше, го инсталирав повторно, но сега не работи, што можам да направам? Ако некој ја прочита оваа порака или дознае како да ја реши, ги замолувам да ми ја пренесат мене.


 51.   Оцет dijo

  Дали сте се обиделе да ја конфигурирате папката со споделени датотеки? Друга работа не ми паѓа на памет.


 52.   Bea dijo

  Здраво оцет! Ги следев сите чекори во упатството, но во табулаторот за Интернет, ставете ја адресата што ја стававте, секогаш сметам дека страницата не може да се прикажува и секогаш ја имам „поврзана“, никогаш на Интернет. Немам претстава каде може да биде проблемот. Пред да имам арес (постара верзија) и да работи совршено, го форматирав компјутерот и тој веќе не работи. Стави ја верзијата што ја стави, не се поврзува ... Можеш да ми помогнеш xfi? Благодарам !!


 53.   Bea dijo

  Заборавив да потенцирам, дека го тестирав заштитениот allид, го поминав антивирусот, го сменив портот ... Пробав сè што прочитав тука и ништо! Ова е лудо ...


 54.   Оцет dijo

  Bea Дали сте се обиделе да ја конфигурирате папката со споделени датотеки?


 55.   Bea dijo

  Здраво повторно! Јас успеав да го направам прелистувачот да работи, ги проверив папките за споделување, но тој секогаш продолжува да се "поврзува", така што ниту пребарува, ниту прави нешто ... Проблемот е што кога ќе ја отворите програмата, таа никогаш не се појави онлајн !!! Дали имате идеи? Благодарам


 56.   Никола dijo

  Не можам да користам арес 2.0.9 затоа што е како половина час да кажам поврзување дали можете да ми помогнете


 57.   Оцет dijo

  Па, има многу од вас кои имаат арес вечно поврзување без да одат на Интернет. Кога ми се случи ги проверив вирусите и датотеките да ги споделам и се реши. Ако не ти одговара, не знам што друго да ти кажам.

  Обидете се да користите други пристаништа.


 58.   лалин dijo

  Јас ја поправив врската, во папката за споделување мора да избришете сè што ќе ставите ARESTRA и да презре го рестартирате аресот.
  Но, мојот проблем е што не ги надминувам преземањата повеќе од 2 kb, ако може да ми помогнете, ви благодарам


 59.   Исајас dijo

  Здраво, јас сум од Аргентина и би сакал да ве прашам дали можете да ми испратите детално како да ги познавам аресите, бидејќи тие ги објаснуваат сите чекори, но има чекори што не кажуваат, како на пример:. Hashlink «црвена» и други точки од контролната табла добро, го чекам вашиот одговор, благодарам


 60.   Исајас dijo

  Сакам одговор за тоа како да го поврзам аресот, тоа е многу добра програма, но јас, како и овие момци, не можам да се поврзам што е можно повеќе.


 61.   Хозе dijo

  арес е најниската работа што не можеше да ја најдеш никаде!


 62.   Хозе dijo

  Прашање за оцет: во последно време се презема малку бавно. Имам дискови еден месец што ги презема, што може да биде?


 63.   Bea dijo

  Здраво, го прегледав она што го рече лалин, и ги споделив само влезната папка и онаа на мојата споделена папка, и тие се празни !! нешто друго да се обиде? Ви благодарам!!


 64.   Оцет dijo

  Можеби токму тоа е проблемот, обидете се да ставите неколку датотеки во таа папка за да ги споделите.


 65.   сончева енергија dijo

  здраво, неколку пати сум симнувал арес во разни верзии и не работи. Јас можам да слушам радио, но не можам да преземам ништо, на пример, ставам аудио пребарување Луис Мигел и трае со часови и ништо друго не се појавува ниту една песна. .Што направи тој?

  благодарение


 66.   Ерика dijo

  Здраво! Само што го инсталирав аресот, и се обидов да преземам и не можев, па отидов на Google, што ме донесе овде,
  Веќе ги прочитав упатствата за конфигурирање и сега се обидувам
  преземете нешто, и не работи, што да правам?


 67.   Антони dijo

  Ви благодарам, не знаев како да ги одблокирам пристаништата


 68.   Диего dijo

  Здраво! Just Само што го инсталирав Ares 2.0.9 и од она што го прочитав, ми се случи истото што им се случи на многумина… Кога ќе го стартувам Ares, тоа никогаш не завршува со поврзувањето connecting Проверете дали Firewall не го блокира, но е овозможен … Некој знае зошто може да биде ?? ?? Дали има некаква врска со SPS3?


 69.   Хесус Риверо dijo

  Оцет, токму истото ми се случува како Санерџи со пребарувањето ... Ставам пример Питер Габриел и поминуваат часови и не наоѓаат ништо ... Имам верзија 2.0.9, ги следев чекорите што ги препорачуваш конфигурацијата, деактивирајте го Firewall и ништо ... Однапред ви благодарам за помошта што може да ми ја дадете.


 70.   RuBiAh dijo

  оОола !!! ПРЕД 3 ДЕНА ГО ОТФРЛАВ АРЕС И ДАВА ДА ПРЕБАРУВАМ, АМО НЕ СЕ ДОБИВА НИШТО ТАМУ САМО ДА МИ ПОЧНА ДА СЕ ПОЧНУВАМ ДЕСКАРГА… И ИМА ЧАСА ШТО МОАМ ДА ПРАВАМ? .. CnT XfavOr ме држи !!!


 71.   Anu dijo

  ЗДРАВО ЈАВИ, БАРАв ПОМОШ ДА ЈА КОРИСТАМ АРЕС 2.0.9 И ВИСТИНИТЕ КОИ ВАШЕТО ЗНАЕЕ МИ ПОМОГНАЛ МНОГУ, АЛИ СЕ УШТЕ НЕ МОANАМ ДА ГИ ПРЕВИДАМ СО АРЕС. ГИ СЛЕДИВ СИТЕ ВАШИ ЧЕКОРИ АМА НЕ ПОВТОРИМЕ, ШТО МО CЕ ДА БИДЕ? ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МЕ ДЕКА МНОГУ ИНТЕРЕСИРАМ ЗА КОРИСТЕЕ НА ОВАА ПРОГРАМА.
  вИ БЛАГОДАРАМ
  ПОЗДРАВИ ОД УРУГВАЈ


 72.   кадмус dijo

  Како минуваше одлично редовното аре, дури ми е омилено затоа што таму најдеш сè пред неколку месеци имав проблеми, но успеав да го решам бидејќи не преземаше ништо и избришав неколку рар-датотеки што беа во папката за преземање и тоа не беа преземени во целост, но ги избришав и тие датотеки што веќе беа во винрар и тоа е тоа, аресите ми работеа повторно, но сега излезе дека арес повторно не ми успева откако влегов во разговорите на аресот, се зезна и знаеш дека си избришете бришења што ги бришете и ништо од програмата не продолжува. Тие сега повторно ја инсталираа и ја добив оваа порака - услугите не се серверот за разговор во разговор не успеа да се инсталира со грешка; грешка на системот. код 1073. наведената услуга веќе постои. -
  Дали некој знае што или како да го поправам? деинсталирање и инсталирање повторно не работи некое друго решение ??.
  во моментот кога ќе се засолнам во -ares ultra- но тоа не ме убедува затоа што нема толку многу досиеја како обичните ареи.


 73.   nino dijo

  Здраво, имам случај сличен на CADMUS, секогаш користев арес, имав две компании за провајдер на Интернет и многу добро ми одеше со арес, кога се префрлив на WIRELESS INTERNET, арес траеше 2 часа што го преземав и тогаш не можев внесете повеќе al ares, обидете се да го избришете и инсталирате друга и ништо не ставам неколку верзии и ништо пред да ја завршам новата инсталација на друг арес што ќе го добијам; услугите се „сервер за разговор во собата“ не успеа да се инсталира со грешка; системска грешка. код 1073. наведената услуга веќе постои. - што значи грешка 1073, не сакам да верувам дека тоа се должи на мрежата на иналам, она што го користам помогни ми, те молам ова е мојата е-пошта; xxxxxxhotmail .com


 74.   Pablo dijo

  Ако се појави како „поврзување“ и останува вака, проблемот е во портата што ја конфигурираа. Одете таму каде што пишува „контролен панел“ и таму на табулаторот „преземање“ и каде што пишува „прифати дојдовни врски на портата“ избришете го бројот што го имате и не ставајте ништо. Затворете ја програмата (затворете ја, не минимизирајте ја веднаш до часовникот) и кога повторно ќе ја отворите, ќе се појави само бројот на портата преку кој Ares се поврзува со вашиот одреден компјутер.

  однос на


 75.   nino dijo

  Пабло веќе го направив тоа илјадници пати и ништо, тоа не ми одговара


 76.   nino dijo

  Откако 48 часа по ред го барав решението за да можам да го решам најтешкиот проблем што може да ти го даде Арес, а тоа е ГРЕШКА 1073 и врската без ОНЛАЈН, го најдов решението за сите проблеми, доаѓа од Мексико и му благодарам на Моиз и се надевам дека и вие му се заблагодарувате и ќе се поврзете со него, еве ви го испраќам решението, составете ја целата врска; http: // е. youtube .com / watch? v = d 70BI9ZGBeo & feature = поврзани

  Испрати ми се со почит, се гледаме подоцна


 77.   Јулија dijo

  Здраво, имам проблем, пред околу 2 недели купив нов компјутер, имав прозорци со кои не знаев како да се справам,
  јавете се на мојот техничар и инсталирам windows xp. проблемот е во тоа што ги симнувам аресите, и се појавува цело време при поврзување, за секој случај, да го оставам неколку дена и НИШТО .. Би сакал да знам како да направам за да се реши проблемот, бидејќи не можам да преземам музика :(


 78.   ФЕРНАНДО dijo

  ГО ПОСТАВУВАв АРЕСОТ И РАБОТИ ДО 290 КБ, АМА ЗА ИМАТЕ НА ПОСЛЕДНАТА ВЕРЗИЈА ИНСТАЛИРАЈТЕ ГО 2.0.9 И СЕГА САМО МЕ ПРЕЗВЕЧИ ДО 20 ПОВЕЕ, ЗА 8 ЧАСА СМЕ ПРЕВЗЕМЕНО над 400 KB, но наместо тоа сум сервисиран 800 KB, некој што знаете зошто се случува ова, бидејќи сè што сум прочитал за мене, не ми се случува, јас се поврзувам, но слабо, а во списокот за преземање, се појавува и зголемен лик БРИШЕ ОД ОТКАУВАЕ И БРИШЕЕ НА ДОСИЕЧКАТА, НО КОГА ЈА ОСТАВАМ И ПОВРЗУВАМ ПОВТОРНО ДАЈА СПИСА БИДЕ БИДЕНО ОД СПИСОТ ДОКОЛКУ БИЛ ПРИВРЕМЕН ДОСНИК КОЈА СЕ ГУБУВА КОГА ЈА ИСКЛУЧУВАМ PC-то


 79.   силвио dijo

  Здраво, веќе имам инсталирано арес и не можам да се поврзам, би ви се заблагодарил ако ми кажете како да се поврзам затоа што сум нов во ова, ви благодарам многу


 80.   Луис dijo

  многу ти благодарам
  повеќе благодарам
  благодарение


 81.   MARCO dijo

  АМИ СЕ СЛУЧИ НЕШТО МНОГУ ЧУДНО, АРЕС СОВРШУВА РАБОТА,
  НО АКО ГО ПОВРЗУВАМ СО РУТЕРОТ, ГИ ПРЕВЗЕМУВААТ ОД СО ПОВЕЕ И ВРЕМЕ ВРЕМЕ РАБОТИ, ВРЕМЕ ПОВРЗУВА ПОВРЗУВА THEЕТО НА КОМПЈУТЕРОТ И РУТЕРОТ, И НИШТО НЕ РАБОТИ, СЕКОГАШ ПРЕВЗЕМАЕ ПОСТОЈНО ДО РУТЕР, ДИРЕКТНО ДА МОДЕНИРАМ, ПРЕЗЕМИТЕ МЕ НА 0.5 КББС Супер брз ОД КОГА ПОВРЗУВАМ 50 МБ, НО ТРЕБА МОЈОТ РУТЕР И НЕ ЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ, Мислам дека ќе пробам со друг рутер !!!


 82.   Оцет dijo

  Ако Арес работи за вас, но е многу бавен, вашиот провајдер на adsl може да има ограничена врска за преземања на P2P, тоа го прават многу во последно време.


 83.   кревет dijo

  Благодарам Пабло, го направив она што го наведовте во вашиот последен коментар и тоа веќе функционира


 84.   Илион dijo

  Оцет, многу ти благодарам.


 85.   твркоо dijo

  Или брат, овие чекори про што не е rkuerd е k ако таа белешка излезе d заштитен allид ID даде дозвола за q tnga пристап до Интернет. Инсталиран е и не бара датотеки или музика. Што сакам да направам? ? … Гракс. spro твојот одговор


 86.   Алберт dijo

  најважно е да работи добро арес е да го признае во заштитниот allид или да го оневозможи заштитениот ид


 87.   Тажен човек dijo

  Ги преземав и инсталирав сите постојни верзии на Арес илјада и еден пати, но кога и да се поврзам продолжува да се „поврзува“ и да не оди „на Интернет“. Очаен сум, пробав сè и овој проблем ќе заврши мене до лудилото. Ве молам Оцет или некој од вас, помогнете ми да го решим. Ви благодарам многу однапред.


 88.   EltADEo dijo

  Сериозно, благодарение на оваа страница
  мојот ARES конечно работи по скоро еден месец.
  Погледнете, ќе ви кажам како мојот партнер VINEGRE вели k ајде да ставиме каде оди пристаништето, од контролната табла, преземете, таму пишува нешто за пристаништето и избришете го и ставете го овој 7329 и подготвен го реши проблемот што се појавува во чиста поврзано и ништо, второ се појавува на Интернет !!!!!!!!!!!!! Чекам и да ти служам


 89.   ксанита dijo

  Ола неколку пати се обидов да се поврзам со аресот, па дури и не можам секогаш да се поврзам, неколку пати го преземав и не се појавува на Интернет.

  можеш ли да ми помогнеш темолам.

  благодарение


 90.   Хавиер dijo

  не работи аре со конфигурацијата што ми ја даде


 91.   coyote68 dijo

  Имам конфигурирано аре, но се обидувам да барам музика, видеа итн. Не можам да најдам ништо.
  поздрав


 92.   разговор за опасност dijo

  Поздрав до сите, откако ќе влезам во разговорот и мојата област не е иста.
  Што се однесува до она што го прочитав и тестирав, обидете се да го признаете во заштитен allид пристаништето што го користи аресот, како и самата програма (постојат две опции: додавање порта и додавање програма).
  ставете пратки дозволени во 1, број на преземања во 1 и истовремено преземања во 1 исто така. остатокот во 0 (контролен панел, табот за преземања)
  поздрав, сè беше многу корисно !!!
  благодарение на оцетната пурпурна, трпеливост брат !!!!


 93.   Најновиот dijo

  Здраво, јас сум новак ... и го конфигурирав Арес како што вели ахи, но тоа оди: Поврзувањето и времето за моја врска не доаѓа никогаш ... срдечен поздрав


 94.   Луис dijo

  Го ставив Арес и не работи за мене. Со други зборови, работи за некое време, а потоа ништо не оди надолу, и не знам што може да биде, некој може да ми помогне благодарам


 95.   ЛУИС 14 dijo

  Здраво, сакам да ти кажам да преземеш арес 2.0.9 и ми делуваше добро, но следниот ден откако го симнав, се поврзав и никогаш не оди на Интернет. Го кршам овој компјутерски ѓубре од очај ако некој може да ми помогне, би го ценел. (Веќе ги прочитав сите коментари и не ми одговара)


 96.   Фернандо dijo

  Арес е добар, но мора да бидете претпазливи со вирусите, тие мора да имаат добар антивирус кога користат таков тип на програма.


 97.   Фернандо dijo

  Луис, мора да ги избришете или зачувате преземените елементи што се наоѓаат во библиотеката Арес на ЦД, не треба да ја заситете програмата со многу информации, што го прави аресот многу бавен.


 98.   јују dijo

  Имам проблеми и пробав неколку области, сите тие секогаш поврзуваат


 99.   Родриго Арана dijo

  Кога преземам музика, подолу се појавуваат други празни места за преземање други песни. Што значат тие?


 100.   Најновиот dijo

  Јас секогаш се поврзувам .. но никој не кажува како станува, не знам што да правам.


 101.   Оцет убиец dijo

  Bizcoxit0 вистината е дека не знам зошто Арес се однесува вака, но како и да е, ништо не ти недостасува со тоа што не можеш да се движиш со него. Подобра употреба на Firefox


 102.   Bizcoxit0 dijo

  Благодарам оцет, ќе ти направам.


 103.   nino dijo

  Откако 48 часа по ред го барав решението за да можам да го решам најтешкиот проблем што може да ти го даде Арес, а тоа е ГРЕШКА 1073 и врската без ОНЛАЈН, го најдов решението за сите проблеми, и му благодарам на Моис и се надевам дека исто така му се заблагодарувате и ќе се поврзете со него, еве ви го испраќам решението, составете ја целата врска; http: // е. youtube .com / watch? v = d 70BI9ZGBeo & feature = поврзани

  Во описот на видеото ќе ги најдете потребните датотеки што мора да ги преземеме и обновиме во командите ares, обновувајќи ги наредбите inetrenos ares ќе ги ажурираме ARE, ако не работи првиот пат кога ќе треба да се обидете повторно секогаш затворајќи ares прво, и Ако истото се случи следниот ден, треба да повторите Акцијата е единствениот начин да ја имате врската на Интернет, понекогаш може да се случи да не оди ОНЛАЈН, но ако најде Датотеки и да ја преземете, ќе ставете се во ADSS, што значи дека се презема, од друга страна истражував и собирав информации и тестирав со 4 интернет провајдери и заклучив дека дојдов; ДЕКА ДА ПОВРЕДИ ПОВРЗУВАЕТО ПОРАДИ ИМА ОБВИНИТЕЛИ КОИ СЕ БЛОКУВААТ СОСТАВУВАЕ НА СЛИКИ И / ИЛИ ПРОГРАМИ КОИ ВЕЛИ ОД ЛИМИТИРАНА ФУНКЦИЈАТА ОСЕА, ТРЕБА ДА СЕ ОБИДАМ ОД 4 ОБВИНУВАЧИ НА Интернет во мојата земја да знаат КРАЈ, ОСТАНУВАМ СО КОМПАНИЈАТА КОЈА ИМА ПОВЕЕ КОРИСНИЦИ ОД ОНА ОНА ОВА НЕ МИ ОДНЕСУВА ЛИМИТАЦИИ ЗА ПРЕВЗДУВАЕ, ОД ДРУГАТА РАБОТА И ГО ИСПИЧУВА 3G И БЕЗБЕЗБЕЗНА ТЕХНОЛОГИЈА ПО СОДРИНА, КОЈА НЕ ГИ ПРЕВЕЛУВАМ , ДА СЕ ПЛААТЕ БЕЗ БЕЗБЕДНИОТ Е НАЈДОБРИОТ, АМА ЗА АРЕС, ЕМУЛЕ, ЛИМИВИР, ТОРЕНС, ПОДОБРО Е ДА ЈА ПОВРЗАТЕ ПОВРЗУВАЧОТ СО НАЈДОБРИТЕЛОТ СО НАЈМНОГУ УЧЕСТВО ВО ВАШАТА ЗЕМЈА, конечно ве поканувам да го видите видеото што прво го споменувам и пробајте. Ако или ако работи, бидете трпеливи со мене, тоа ме чинеше многу $ $ $ инвестиции за да ја дознаам вистината. Се надевам дека ќе работи за вас .. поздрав.


 104.   сандро м dijo

  Здраво, би сакал да знам како да отклучам нешто што го симнувам на арес и не сум во можност да го отстранам, еден ден светлото ми се исклучи од компјутерот и кога го вклучив беше блокирано и сега не дозволува преземам нешто што можам да направам благодарам


 105.   лаураен dijo

  здраво, многу добро објаснување
  но до мојот арес делот што не се појавува
  вели: интернет куќа
  Што можам да направам?
  Ми треба одговор


 106.   Габар dijo

  Здраво. До пред неколку дена АРЕС правеше чуда. Понекогаш симнував до 24 аудио и видео датотеки истовремено со голема брзина и без никаков проблем. Но, одеднаш, кога го вклучив, екранот за преземања ми покажа многу помалку датотеки отколку што навистина имам барања за преземање: околу 20 од 107, повеќе или помалку. Излезе дека одеднаш ARES не може да ги најде датотеките што се наоѓаат во поддиректориумите на папката за преземање, морав да ги преместам сите ARESTRA_ датотеки од поддиректориумите во директориумот за преземања и сега ми требаат повеќе датотеки, но не сите (околу 60 од 107). И згора на тоа, се поврзува, се појавува на Интернет и поставува податоци, но не презема ништо. Што ќе се случува? Што можам да направам?


 107.   Габар dijo

  Меѓу другите вести, сега не можам да ги откажам преземањата. (: S)


 108.   пријатно dijo

  Решението со оцет го реши мојот проблем. Јас едноставно додадов неколку датотеки во „мојата споделена папка“ и веднаш беше „онлајн“… Благодарам


 109.   ОТИТО dijo

  Здраво на сите,
  Би сакал некој да ми помогне молам.
  Јас го имам Ares 2.0.8.3029 и се обидувам да го поврзам преку машина со CCProxy и тој никогаш не може да се поврзе, останува во обидот веќе сум пробал бесконечни конфигурации и ништо.

  Може ли некој да го има одговорот?

  Благодарам однапред!


 110.   Агустин dijo

  одлични 10 !! хаха


 111.   потото dijo

  До пред летото, аресот работеше совршено и сега не можам да го однесам. Направив сè што луѓето коментираат овде, па дури ни за оние. повеќе решенија ве молам.


 112.   Лорена dijo

  Имам проблем со арес нос затоа што презема само со еден корисник ако веќе нема 2 преземања Јас направив скоро сè и ништо не останува исто, некој може да ми помогне би го ценел


 113.   Лорена dijo

  СОС ............. ВИ БЛАГОДАРАМ ————– ОЧЕСТ АСТУРИЈАН ————————


 114.   крцкав dijo

  проверете ги пристаништата и ставете 5021 што добро се поврзува и се спушта од птм или тб 7329 што бб добро


 115.   шкашдка dijo

  Мислам дека е одлична програма за преземање порно
  Но, како можам да преместувам песни една по друга вака цело време? Зошто ја ставаш темата и таа завршува, треба да ја ставаш другата тема повторно, така рачно, и ниту една не дава, тогаш добро .. не


 116.   Октак dijo

  Потребни беа многу денови да ги организирам моите ари. Всушност цело време останував во опцијата за поврзување и единственото нешто што го направив беше да ја сменам влезната врска на пристаништето за онаа што се појавува во оваа голема помош, ставив 7329 таму, го затворив аресот, повторно отворив и тоа е тоа.
  Каква среќа, за мене е најдобрата арес.


 117.   hack_pc800 dijo

  Здраво, се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш, јас веќе ги направив сите чекори што ги спомнуваш, но сè уште не презема ништо, повеќе е, не наоѓа ништо и во лентата наместо да кажува на Интернет, пишува поврзување и останува на тој начин, се надевам помогни ми благодарам


 118.   луд dijo

  ти ми помогна многу да го конфигурирам мојот Арес


 119.   Диего dijo

  потоа, јас сум cirbio de alfçgo, но мора да ставиш повеќе работи


 120.   Џоан dijo

  ЗДРАВО ВИНЕГРЕ, НАВИДАВ СЕ ШТО ВЕЛИШ И НИШТО АРЕС СЕ Уште не прави како 03 НЕДЕЛА „ПОВРЗУВА "Е“ И НИШТО ОД „НА ЛИНИЈА“ ... ВЕ МОЛИМЕ ДРУГА ПОМОШ. ВИ БЛАГОДАРАМ.


 121.   Леандро dijo

  Здраво Луѓе ... вистината е дека Арес не се поврзува и вистината е дека навистина ми недостасува
  дали ќе биде возможен некој поднесок? Благодарам


 122.   Иван dijo

  те молам ми треба помош. Аресот цело време става «поврзување», и тоа не ме поврзува, и ја проверив врската и exo сè што става k и ништо. Се надевам дека ќе одговориш, благодарам и поздрав!


 123.   лито dijo

  Здраво на сите, јас всушност избришав и инсталирав околу 10 пати аре, модифицирав многу работи, моето се случува затоа што освен што гледам и ти кажувам дека се поврзуваш, понекогаш почнува да се презема, но најмногу 3 преземања, што да направам за да преземам повеќе на истото време ??????????????
  благодарение


 124.   помош !!! dijo

  Здраво на сите! Ми треба помош!
  инсталирај го ares 2.0_ _ _ _ _ _ и секогаш ми кажува да се поврзувам и не на Интернет и јас следев се што ќе кажам на врвот и ништо .. секогаш ми кажува поврзувајќи молам дека ми треба помош !!! Јас сум супер очаен !!!!! : '(


 125.   ха, ха dijo

  Предлагам да го преземете варовникот .. нема вирус .. тоа се случува само кога компјутерот има вирус !! и сега има многу вируси
  Се надевам дека ќе ме земеш предвид .. Чао


 126.   - = ПЛАТНИК = - dijo

  . :: ИДОЛ - ИДОЛ
  АЈЈАЈА


 127.   саитек.! dijo

  Го сакам Арес! 🙂
  но некој може да ми каже за што служи
  преземете одреден „HASHLINK“?
  Немам претстава што е тоа, се надевам
  некој може да ми одговори.


 128.   Јован dijo

  Би сакал да знам зошто мојот арес не ги поврзува сите брендови што се поврзани, но не работи. Некој може да ми помогне, ве молам, одговорете ми наскоро


 129.   АСУМАЦА dijo

  ЈАС СУМ ОЧЕКУВАН, ЈА РАЗВИШУВАМ, ГО ВРАТАМ СО 20 ИНСТАЛИРАЕ, БРОЈОТ Д ПОРТ ДА ГО ПРОМЕНАВ НА 7329, ЗАТВОРИВ И СЕ ВРАТИВ ВО ОТВОРЕН, КАТИРАЈ БРОЈ Д ВО ПОРТ И ВРАТАМ ДА ГО ЗАДОЛИТЕ И ОТВОРИМ, Јас ДАЛИ СЕ СИ ПРЕДЛОГ ПРЕДЛОГ НО НИШТО МОЈОТ АРЕС НЕ КАИ СЕГА ДЕКА Е РАБОТНО, ЛИЦЕ ПРЕЗВЕКУВАЈТЕ ШТО СМЕ И ПОГЛЕДУВАМ ШТО ПОБАРУВАМ, НО НЕМА ДА РАЗМИГАМ НИШТО !!. Ве молам, КИЕРОС К ДА ПРЕВЗЕМАМ !!. СОС, СОС, СОС. ПОМОГНЕТЕ МЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!


 130.   Соња dijo

  Мене ми се случува исто како и сите други, пробав се што ќе ставиш, но ништо не можам да ги натерам да се поврзам, ги сменив пристаништата и ништо.


 131.   ulулио Остос „ПОМОШ“ dijo

  Здраво ми треба да ми кажеш како да користам арес затоа што ставив каде пребарувам го ставам артистот или песната и ми излегува така долго време и не добивам ништо, дали можеш да ми помогнеш те молам сум нова во оваа моја е-пошта е: xxxx

  ПОМОГНИ МИ!!!!


 132.   enrique dijo

  Здраво, тоа е затоа што имам ари, но не знам што е во ред со тоа, не ме одбива, го давам за пребарување песни и не ме презема, не знам што е е


 133.   новогодишна dijo

  Брат не знам каков проблем имам во табулаторот за пребарување, не наоѓа ништо воопшто ... што да правам?
  Ви благодариме за вашата помош.


 134.   тој dijo

  Здраво на сите, имам проблем со Арес што ме поврзува и почнува да се спушта, но ме спречува кога има повеќе од 20 корисници во колоната за корисници. Можете ли да ми го решите?


 135.   акајмо dijo

  Здраво на сите, неколку пати го форматирав компјутерот и инсталирав Арес 2.0.9.3030, го деактивирав заштитениот allид и ми кажува да се поврзувам, деновиве и деновите и не се поврзува.
  ТРЕБА ПОМОШ, затоа што со претходниот компјутер ако влезе многу добро
  Со почит


 136.   акајмо dijo

  Ах, го инсталирав антивирусот BitDefender total Security 2008, го деактивирав заштитниот allид и сè уште е во режим на пребарување, ми дозволува да прелистувам, но не е на Интернет, запрен.
  благодарение


 137.   Липе dijo

  Страницата е одлична, таа ми покажа како
  конфигурирај арес и сега можам да го окупирам
  онолку пати колку што сакате, за да ја преземете
  дека сакам.


 138.   Липе dijo

  Не успеав да започнам арес затоа што ми кажува да се поврзам
  Не знам ништо, некој може да ми одговори
  испрати одговор пошта xxxxx
  ставам како одговор на темата на арес.


 139.   деколте dijo

  добро е ?


 140.   Сова dijo

  Здраво, добро мојот проблем е што се чини поврзан со мене, ги наоѓа тамаите, сето добро, но тогаш не ги презема, ја ставам портата 7329 како што реков погоре, но сепак ништо, може некој да ми помогне?


 141.   ivan dijo

  Здраво: Сакав да ти кажам дека ако можеш да ми помогнеш затоа што веќе ја имам поврзана програмата, но кога барам нешто ми треба да ги преземам информациите

  благодарение

  однос на


 142.   fabian dijo

  здраво имам ари и не работи за мене се чини се поврзува но не се поврзува порано ако ми работеше добро но сега никој не може да ми помогне


 143.   Вештерка dijo

  ПОВРЗУВАЕ ... ПОВРЗУВАЕ ... НЕМАМ ДАМА ПРОГРАМА ТАТКО, ТОА МОЈ ПРОБЛЕМ ВЕADЕ ТЕ ПОСТАВУВАВЕ ... СЕКОГАШ ВРСКАМ ПОВРЗУВАЕ И МО CАМ ДА ГО ТРЕБАМ ЦЕЛО ДЕН ОЧЕКУВАЕ И НИКОГАШ НЕМА ДА ИЗЛЕЗАМ НИШТО, ПРОМЕНЕТЕ ГО ОПШТЕСТВОТО Дури и ако не можете, можете да пристигнете? ШТО BEЕ БИДЕ ОД НАС БЕЗ ВАС. ВИ БЛАГОДАРАМ


 144.   Карлос Едуардо dijo

  Имам арес 2.0.8 сè беше во ред се додека пред една недела престанав да го симнувам тоа што го барав, прочитав се што имаш напишано за тоа, но и покрај тоа, арес не работи, повеќе кажуваш дека има « Интернет дома »кутија Јас го немам и гледам, го барав, прашувам; Таа кутија мора да се создаде ако е така, кажи ми како. Се надевам дека вашиот одговор наскоро. пред сè, благодарам


 145.   бетико dijo

  Здраво, ми се случува нешто почудно, ме започнува преку Интернет и по 2 минути ме тера да се поврзувам и не почнува да се презема некое време. Ме презема додека се поврзувам, но ми треба малку време за да започнам да ја преземам


 146.   kike dijo

  За сите оние кои не работат, треба да ставите датотеки во папката Моја споделена папка


 147.   Леон dijo

  Па, погледнете го xicos kerias, ви благодарам за оваа страница што е продажба на светот на преземања, се изненадив кога го конфигурирав, брзина со многу разлики на d порано!


 148.   Оскар dijo

  Здраво, имам проблем со аресот, го конфигурирам добро но секогаш го добивам и никогаш не се поврзува и се обидов повторно да ги инсталирам прозорците и сè и не ми дозволува да се поврзам ви благодарам ако можете да ми помогнете


 149.   sebastian dijo

  Имам еден, сторив сè што е ставено на оваа страница, го конфигурирав и излегува поврзувачки, така што трае цел ден и не се поврзува. Досадно ми е, некој да ми помогне. Ви благодарам


 150.   ДИОМЕДИ dijo

  ништо не ме поврзува, вели тој цело време поврзувајќи се и јас ги следев чекорите до буквата


 151.   ДИОМЕДИ dijo

  ништо не ме поврзува


 152.   помош ве молам! dijo

  еј! Ми треба помош затоа што арите ги преземав правилно и ги следев сите чекори, но не се поврзува: Да, тоа само ме става. И, исто така, ја посочив опцијата „Не користете прокси“. Што да правам?
  ВИ БЛАГОДАРАМ!


 153.   помош ве молам! dijo

  подеми! тоа само ме привлекува: поврзување

  🙂


 154.   пиво dijo

  Јас го сторив сето тоа, продолжувам да го кажувам истото - .- '
  не ме поврзува: С.


 155.   iiOoO dijo

  Можете ли да ми помогнете? е што го спуштив аресот и не ме остава да се поврзам, му давам да се поврзе и ми пишува „поврзување“, но не можам да одам порано ако заминав, но сега не.
  што да правам? помогни ми!!


 156.   рубија dijo

  Здраво, гледам дека не само што имам проблем со аресот, мојот проблем е и тоа што ме става да се поврзувам цело време. Пробав сè. Те молам можеш да ми помогнеш? Ви благодарам многу


 157.   грегори dijo

  Конфигурацијата не ми помогна, бидејќи сè уште не можам да преземам ништо, само ми кажува да пребарувам, почекајте.


 158.   роло dijo

  На мојата телевизија ми покажува поврзување, какви бранови, ве молам, помогнете!


 159.   [ЦГ] [ДИЕГО] dijo

  БЛАГОДАРАМ КПО
  БЛАГОДАРАМ НА ВАШИОТ ПОСТ, МОLDЕ ДА ГО НАПРАВАМ АРЕС ДА МЕ ПОСТИГНЕ ОНЛАЈН !!
  СЕКОГАШ МЕ ПОЈАВИ КАКО „ПОВРЗУВАЕ“ И НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАИ ОНЛАЈН
  И СЕГА АКО XD ...
  ДОБРО КПО ВИ ОСТАВУВАМ ГОЛБА ...


 160.   iiOoO dijo

  и што е егзо за да добиете преку Интернет?


 161.   појас dijo

  Имам проблем со инсталирање арес и не можам да ги видам сликите
  и видеа што ги преземам, сакам да знам како можам да ги гледам. ти благодарам многу


 162.   марева dijo

  Здраво за мене, ми се случи нешто слично, јас си заминав поврзан и никогаш на Интернет, но понекогаш може да се спуштам и други не како правам за да влезам на Интернет, направив се што ќе кажеш и ништо не се случува


 163.   Маут dijo

  Сигурно е епидемија, но ме држи и „поврзана“. Дали некој знае што да прави?


 164.   Анги dijo

  Здраво, секогаш кога слушам музика во воздух, на крајот од песната звучи друга песна што не сум ја програмирала, кога ќе ја видам плејлистата има две песни кои никогаш не се бришат, тие се секогаш таму, не знам како да ги избришам, те молам, ако можеш да ми помогнеш, би бил многу благодарен ... чао.-


 165.   бајрон dijo

  Здраво, погледни ме и ја преземав програмата 10 пати и не преземав сакав да знам зошто ако има некој проблем поради карсперски или огнениот оган, дали можеш да ми помогнеш да видам како работи затоа што имам интернет со USB портокал благодарам поздрав


 166.   Едгар dijo

  Здраво

  Не успеав да направам да работи арес, бидејќи се сомневам, брзината што се појавува е 416, okbps што да правам?


 167.   att dijo

  Па, причината за овие букви е што имав инсталирано аре и поради нештата во животот мојот компјутер се расипа и морав да го форматирам и кога повторно го инсталирав ARES излезе во инсталацијата (по прифаќањето на договорот »се бара »Или нешто слично), но оттогаш каде што одам и го инсталирам аресот не е тоа што тие го блокираа или е дека не работи и некој може да каже нешто за тоа од Антони.


 168.   Лајо dijo

  Со месеци имам инсталирано аре и не ми даваше проблем, бидејќи го конфигурирав моделот infinitum 2wire, безжичната врска повеќе не се поврзува. ако можам да преземам од други програми како емуле, Уторрент итн. но на АРЕ НЕ


 169.   Рој dijo

  Благодарам, јас сум на Интернет


 170.   ХРИСТИЈАН dijo

  ОЛА..Незнам како го правиш тоа, но е огромна благодарност што ми го даде ова решение со овој мал проблем….

  ЧАО


 171.   iiOoO dijo

  Како да станете на Интернет? Ке не ме поврзува и јас сум очаен !!! помош за фас !!!


 172.   РАУЛ dijo

  ИМАВ ПОВЕЕ ОД 5000 ПЕСНИ ВО БИБЛИОТЕКАТА И ОГЛАС ПОСТОИ САМО 290 ШТО СЕ СЛУЧИЛО ОД ПОСЛЕДОТ ШТО НЕ МОTАМ ДА ГО НАЈДАМ


 173.   естер dijo

  Што ако папката ares не се појави во рачна конфигурација